hel park van zijn buitenverblijf te Villiers snr Marne. toen hij, na het overklimnien van een heg, waarlegen hij zijn geweer had neergezetdit wapen boven aan den loop aanvat lende, door het onverhoeds afgaan van het schot, de geheele lading in den beneden arm kreeg. De deskundigenwier hulp dadelijk werd ingeroepen, oordeelden eene amputatie onvermijdelijk. Zij werd op slaanden voet bewerkstelligd en door den heer Roger met moed doorgestaan. Ridder Farini, gouverneur van Modena, is, toen hij op bevel van den koning van Sardinië zijne betrekking nederlegde, en eene proclamatie hieldwaarin hij van zijne betrekking verklaarde afstand te doendoor de bevolking tot dictator uitgeroepen. Hij heeft het voorloopig bewind aangenomen, ten einde de algeineene rust te kunnen bewaren en ecue vergadering bijeengeroependie het land tot volkomen orde zou kunnen terugbrengen en liet geschokt vertrouwen her stellen. Uit Turijn meldt men, dat het ministerie Ratazzi bin nen kort het constitutionele stelsel weder in werking zal bren gen en een einde maken aan hel exceptionele stelsel, dal ge durende den oorlog van kracht was. De heer Ratlazzi wordt voornamelijk ondersteund door de hccren Monlecelliminister van openbare werken, en Oytana, minister van financien. Men leest in den Pays: «Men heeft het gerucht verspreid van een protest van gene raal Garibaldi tegen hel sluiten van den vrede. Weinig vol daan over het plotseling eindigen der vijandelijkheden, heeft Garibaldi zijn ontslag bij Viclor Emmanucl aangeboden, doch de koning heeft geweigerdhel aan te nemenzeggende dat een Piëmonlcesch generaal niet vrij was zijn ontslag te geven. Garibaldi heeft niet verder aangedrongen, en zijne epauletten behouden". Een Hongaarsch blad verhaaltdat in een dorp van het hertogdom Zemplin een zesjarig meisje, toen zij uit de kerk kwamdoor een wolf is aangegrepen geworden en verwurgd vóórdat men hel kind hulp kon aanbrengen. Te Madrid is de zwangerschap der koningin thans offici eel aangekondigd. Het hof zal ter viering van dit heugelijk vooruitzigl drie dagen lang in gala cosluum verschijnen, ter wijl bij die gelegenheid tevens de plegtigheid van den hand kus verordend is. De brand, die dezer dagen te Liverpool in een groote korenmolen uitbrak, en waardoor hel gebouw binnen twee uren geheel in asch werd gelegd, ging van zeer treurige omstandig heden vergezeld. Drie menschen maakten om de vlam te ont komen, een doodelijkcn sprong uit eene bovenverdieping, zes anderen bekwamen ernstige brandwondenterwijl nog vier anderen vermist, en waarschijnlijk onder het puin bedolveu zijn. Te Antwerpen heeft men begonnen in de citadel de casemal af te brekenwelke vermaard is geworden door het verblijf van generaal Chassé, tijdens hel bombardement van 1832. Op die plaats zal een graanmolen worden gebouwd. Ten kantore van den rijks ontvanger te Roermond, is den loop der vorige maandonder ander geld ontvangeneen halve guldenniet het borstbeeld van Willem 11 en het jaartal 1848. Het valsche stuk is van tin, en gegoten in een vorm naar een echt stuk. Uit Smirna verneemt mendat de feestelijke ontvangst van grootvorst Constaiilijn aldaar tot eene vrij zonderlinge ma nifestatie heeft aanleiding gegeven. Er hecrschte namelijk zulk eene geestdrift, om van den doorluchtigcn bezoeker een of an der voorwerp ter gedachtenis in handen Ie krijgendat bij de pleglige dienst in de kerk geheele stukken uit hel gewaad der grootvorstin werden gesnedenniettegenstaande de officieren zich met geweld daartegen hebben verzet. Aan ecnigc dames, lol het gevolg behoordcudewerden de ringen uit de ooien ge scheurd, en (oen de grootvorst, na alloop der plegtigheid, van kleederen wilde verwisselenbevond hijdat eenige zijner koffers geheel geplunderd waren. Te Bridport heeft een knaap van 10 of II jaren zijn vader, een slager, Bulson genaamd, dood gescholen. Hij speelde namelijk, in tegenwoordigheid zijner ouders, met een geladen geweer, en vroeg schertsende 1 »Op wie zal ik schieten?/ Ter zelfder lijd legde hij op zijn vader aan, drukte af, en de on gelukkige viel doodelijk getroffen neder. lil het gebouw der letterkundige sociëteit op d ePIace du Théalre, te Luik, is gisteren ochtend circa 3J- ure een hevige brand uitgebarsten. Niettegenstaande de ijverigste pogingen tot stuiting van het vuur, is het gebouw eene prooi der vlam men geworden, terwijl men slechts met groote moeite de be lendende gebouwen heeft gered. De veroorzaakte schade moet zeer aanzienlijk zijn, hoewel de meubelen voor het grootste gedeelte in veiligheid zijn gebragt. Het gebouw zelf was voor fr. 60,000 geassureerd. De oorzaak van den brand, die op een zolder schijnt ontslaan te zijn, is nog niet met zeker heid bekend. Naar men verzekert, zullen de feesten te Parijs voor overwinnaars uit Italië drie dagen duren; op den liden zal de triomphale intogt der troepen plaats hebben, den 15den zullen concerten, openbare spelen en volksvermaken, verlichtingen vuurwerk worden gegeven, terwijl den 16den eene groote wa penschouwing over alle troepen van het uit Italië teruggekeerde leger, die den veldtogt hebben bijgewoond, zal worden ge houden. Te Morlaas. in bet departement der Neder Pyrcncën zijn gedurende een onweder hagelsteenen ter zwaarte van 500 grammen gevallen, die eene vreeselijke verwoesting hebben aaugerigt. Ouder anderen is daardoor de post-directrice aldaar aan het regler oor hevig gekwetst geworden.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2