een bedrag van /"0,75 ieder. Daar zij venneenen niet in deze lernien Ie vallen, hebben zij, naar men verzekert, eenparig besloten, bedoelde belasting niet te voldoen en de zaak te laten Ioopen op ingarnisering (bet inkwartieren van krijgsvolk lot dat de betaling is geschied). Deze zaak, zoo zij van weerszijden wordt doorgedrevenzal voorzeker veel opzien baren. De IJ. C. meldt, omtrent het door den Minister van Meurs gevraagd en verkregen ontslag dat dit alleen ten grond heeft, de meening des Ministers, dat, nu eenmaal de kosten waren gemaakt, de opgeroepen miliciens, de zoo noodige oefe ning in het kamp van Zeist hadden moeten mede maken. Uit Batavia wordt van den 7den Junij gemeld: »Voor cenige dagen hebben op Passar Baroe onordelijkhcden plaats gehad. Twee of drie avonden achtereen is een huis aldaar met steenen gebombardeerd. De politie werd er bijge roepen en omsingelde de aangevallen woningmaar zoo groot was de stoutheid der boosdoeners toch ging het stee nen werpen voort. Toen heeft men verscheidene arreslatien gedaan, en daarna was de rust hersteld. Onder de geworpen steenen waren hecte. Wal de oorzaak dezer baldadigheden is, weet men niet." Een der bladen deelt omtrent de expeditie naar Boni de volgende bijzonderheden mede aan een particulier schrij ven ontleend De inscheping der troepen van de Boni-expeditie, die niet in het fort moesten terugblijven, en gelijk vroeger gemeldt, zwaar geleden hebbenis geschied onder een brandenden he mel, terwijl de kapt.-adjud. C. L. Schrödcr, van den staf, met die inscheping belast, uren achtereen tot het midden in zee moest staan. De kolonel Waleson, commandant der expe ditie, heeft vervolgens de adjudanten ontslagen. Daarna is kapitein C. L. Schröder scheep gegaan naar Batavia, alwaar hij bedenkelijk ziek, ten gevolge van uitputting en vermoeijenis, in bet hospitaal weid opgenomen en verpleegd, en vervolgens te Soerabaija is teruggekomendoch steeds in lijdenden toe stand verkeert. Hel 5de en 14de battaillon alsmede de 5 ponds batterij en eenige cavallerie, is te Macassar. Er zal omstreeks September weder eene sterke expeditie naar Boni vertrekken, ten einde te vollooijen, hetgeen nu door het werken aan versterkingen en ten gevolge van ziekten niet kon worden afgedaan. Verschrikkelijk zijn de troepen gedesimeerd door zware koortsen, dysenterie, lyphus, cholera, enz. Thans zijn reeds 15 officieren, 5 onderofficierendienst doende als officieren, en ongeveer 800 manschappen overleden er waren dagen, dat men onder de 2700 manschappen meer dan 1600 zieken lelde, en somtijds stierven 25 per dag. Men verzekert dat de quaestie betrekkelijk hel aandeel, door Lombardije in de Oostenrijksche schuld over te nemen geregeld is. Daarbij zou de bevolking tot grondslag zijn ge nomen. Lombardije zou mitsdien een veertiende der schuld bekomen. Uit Napels wordt geschreven, dat in het geheele ko ningrijk een zeer slechte geest hecrscht, die door de kleingees tige plagerijen nog wordt verergerd. Zoo werden dezer da gen drie dames, intieme vriendinnen, op de groole wandeling van Palermo, alleen daarom gearresteerd, omdat de eene een wit, de andere een groen en de derde een rood kleedje droegwaarin de politie eene gevaarlijke nationale demonstra lie meende te zien. De regering der stad Parijs heeft het plan langs de oevers der Seine een onnoemelijk aantal zeer groole standbeel den te plaatsen van mannen, die zich beroemd gemaakt heb ben niet alleen Franschen maar ook buitenlanders. In hel begin van het volgende jaar zal daarmede een aanvang ge maakt worden. De Morning Herald deelt mededat John Russell van den heer Dallasamcrikaansch gezant te Londende officiële mededeling heeft ontvangen, dat de regering der Vereenigde Staten besloten heeft, het beginsel, om in tijden van oorlog particuliere kaperschepen uitleruslente laten varenen dus de daarop betrekkinghebbende verklaring van het parijschc congres van 1856 ook voor Amerika geldend te doen zijn. De beriglen uit Napels zijn niet zeer gunstig. Den 2isten wapperden er verscheidene driekleurige vlaggen. Des avonds werden, in den schouwburg dei Fiorenliuipapiertjes met de ilaliaansche driekleur uitgestrooid, waarop de woorden waren gedrukt: »questo il voto dei Napolilani" (dit is de wensch der Napolilanen). Geen enkele arrestatie is gedaan. De Times maakt, in eene correspondentie uil Parijs, melding van een bevel, dal door de franschc regering aan eenige dagbladen zou gegeven zijn, om in eene reeks van ar tikelen de bclgische regering te bestrijden wegens de versterking van Antwerpen. Uil goede bron kan echter worden medege deeld, dat dit berigt geheel uit de lucht is gegrepen. Het schip Weslbrook is te Huil gearriveerd, komende van Sebaslopol. De kapitein M. Bonello zegt, dat hij in Ja- nuarij te Sebaslopol is aangekomen en dat hij Balaclava is gaan bezoeken. Het land is overal verwoest. Men ziet niets dan vernielde versterkingen. Balaclava is niets dan een uil- gestrekt Golgotha, waar kleine sleenhoopen de plaatsen aandui den, waar de officieren der belegerde troepen begraven zijn. Geheel het land, dat door de geallieerden bezet was, is thans onbewoond; men ziet er naauwelijks een mcnsch; dc huizen zijn geheel verlaten, Sebaslopol zelf heeft veel door den oorlog geleden, want de handel is bijna nul; de stralen zijn bijna verlaten, de huizen die bewoond zijn, zijn in een treu- rigen staat. Malakoff, eertijds zich zoo fier verheffend, gelijkt thans aan een ingeslorten berg. Dc magazijnen van het gouvernement, die niet vernield zijn, schijnen dit ieder oogenblik te verwachten. Niets duidt aan

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2