GrUMElTGrDE BEB.I3TS1T. Uil Balavia wordt gemeldDe slaat van zaken le Bandjermassing begint een beier aanzien te verkrijgen; de op standelingen zijn gevlugt en de rust is op het grondgebied der nederlandsche regering hersteld. Van eene wel onderrigle zijde is vernomen dal toen de eerste tijdingen van den opstand in Bandjermassing te Singapore bekend werden, de gouverneur van Prince of Wales Island, Singapore en Malacca onmiddelijk hel voornemen opvatteom een oorlogstoomschip ter adsistenlie derwaarts te zenden. De gouverneur heeft daarvan echter afgezientoen zeer kort daarop, de maatregelen van het Nedcrl -Indisch gou vernement tot het bedwingen van die beweging genomen bekend werden en daaruit bleek, dat de voorgenomen hulp overbodig zou zijn. Tc Leeuwarden is de houten hulpbrug, gedurende de uitslalling der stadsgracht, ter plaatse van de vroegere Vrouwen- Ponlsbrug aldaar aangebragl, ingestort, terwijl een zestiental koeijen met hare drijvers daarover gingen. Ecnige dezer en negen beesten vielen naar beneden in het slijk, doch geluk- kiglijk heeft niet alleen geen der drijvers eenig letsel beko men, maar zelfs de in de weeke modder weggezakte koeijen zijn allen onverlet daaruit opgehaald. Dit ongeval mag echter tot waarschuwing strekkenom zoo danige hulpbruggen van sterkere gehalte te vervaardigendan in den regel geschiedt, en ook werkelijk hier weder is gebleken het geval te zijn geweest. De Presse bevat een correspondentie uit Parmawaarin medegedeeld wordt, dat toen Garibaldi, vergezeld van den mi nister van oorlog van Modena, colonel Trapoili, te Parma aan kwam, hij met de grootste geestdrift werd ontvangen, en de volgende toespraak hield: Zeg thans of het, na deze demonstratie, mogelijk is, dat de verjaagde vorsten ooit kunnen terugkeeren Een algemeen geroep, «Nooit! Nooit!" was het antwoord, waarop Garribaldi aldus vervolgde Welnu, dan zweer ik u op mijn zwaard, dat indien zij ooit mogten trachten u weder in de boeijen der slavernij te ketenen, wij ons tot den dood zullen 'verdedigen. Wij willen niemand leed aandoenmaar eischen dezelfde reglen als de overige volkereu, en zullen die, bij God! tol eiken prijs weten te verkrijgen, daar de diplomatie pogingen aanwendt om ons die te onthouden. De Mornintj Post brengt in herinnering, dat de nati onale vergadering van Toscane haar arbeid heeft voltooid, en beveelt hare zaak aan de regtvaardigheid van Europa, aan de liberale gevoelens van de britsche regering en het britsche volk en in het bijzonder aan keizer Napoleon III aan. Bijal dien hij doof bleef voor dit beroep, houdt het orgaan van lord Palmerslon zich overtuigddat de triomf der onregtvaar- digheid de bitterste vruchten voor Europa zal opleveren. De voorloopige werkzaamheden aan het Suezkauaal wor den op de door den raad van administratie der maatschappij voorgeschreven wijze voortgezet, zoodat men spoedig tot de eigenlijke werkzaamheden zal kunnen overgaan. De voor naamste werkplaats is te Port Said de plaats waar het kanaal in de Middellandsche Zee zal uitloopen. Er is daar een honderdtal arbeiders werkzaam, onder welke, gedurende den oorlog, een aantal Oostenrijkers; deze zijn later door Maltezer." vervangen. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: N1EUWEDIEP, 28 Aug. Ternate, Ned. Oorl. brik, Hellevoet, gesleep» door het Ned. Oorl. stoomschip Cycloop. Nederland, Hoekstra, Batavia, vertr. 23 April. Agnetha. Grivel, dito Willem Carel, Steenveld Suriname. Stad Workum, Stenders, Londea. Sliedrecht, Yeenstra, Charlestown. Samsen, Laur, Aberdeen.Zenobia. Carter, Yarm Joha Watson, Colthorpe. Ipswicg. 29 Aug. Diana (st.), Ranger (stbeidaa Londen. Bahiana, (Braziliaansche oorlogskorvet,) Doudain. Hellevoet. Samuel Spijvie, Jouells, Nieasina, Cruppelaar, beiden Newc. Prmtz Regent, Grunwald, Dantzig. Fleda, Sanders, Soerabaija. Emma, Hof kamp, Londen. 30 Aug. Frederika, Dahm. Drammen. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 28 Aug. Penelope, Olsen, Elisabeth, Gjersoe, Immanue Christensen, allen Drammen. Mindet, Schwartz, Grevende Karen Wedel, Raed, beiden Fredrikstad. Emanuel. Jacobsen, ChristianiaZeldenrust, Lohman, Baldur, Andresen, avontuur. 29 Aug. Cycloop, Ned. Oorl. Stoomschip, Kap-luit.Mulder Noordzee.Elizaboth, Gjersoe. Frederiks. BEURSBERIGTEN; Amsterdam 50 Aug. W.S. 2J pc. 64J-. 5 pc. 77-£.4 pc. 97 J-. Spanje, lf pc. 55--. buitenl. 5 pc. 44}. binnen!, öpc. 42, Rusland. 5 pc. 105} 1810, 5 pc. 105 1829, 5 p. 87} Oostenrijk, metall. 5 pc. 58§ amst. 5 pc. 76. natio nale 1854 5 pc. 62f metall. 2} pc. 51. Te Weenen zal eene gymnasiie-school voor militairen worden opgerigt. Van de baden le Spa is door 7422 personen in dezen zomer gebruik gemaakt. Z. M. wordt den loden Sep tember uit Wiesbaden in de residentie terug verwacht. In het koningrijk Saksen wordt het burgerlijk wetboek herzien. Het Sardinisch escader heeft bevel ontvangen naar Livorno te stevenen.Te Delfshaven is een elf jarig jongenlje in de Schie gevallen en verdronken. De militairen in de zeeuwsche gar nizoenen hebben geen last van de koorlseu. Te Middelburg een huwelijk voltrokken tusschen ecu weduwnaar van 65 en eene jonge dochter van 75 jaar. Te St. Laurence zijn ecnige hólels en kerken door den brand vernield. Te Napels vreest men voor een opstander heerscht eene sterke gisting in hel geheele koningrijk. In de rivier Missouri is een stoomboot met eene kostbare lading gezonken. Te Amsterdam zijn j.1. zaturdag twee broeders handgemeen geraakt. De een beeft den ander eene wonde in de zijde loegebragtdie kort daarna aan de gevolgen is overleden. De dader begaf zich vrijwilllig in arrest.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3