die door den drenkeling werd gegrepenna vele inspanning den prins mogen redden. Eene langdurige bezwijming was in- tusschen het gevolg van dit voorval. Wij vernemen, dat aan de visschcrs die den prins hebben gered, aanzienlijke geschen- Len in geld zijn uitgereikt. De gal- en andere koortsen heerschen te Gencmuiden zeer sterkmen rekent dat de helft van de 5200 ingezetenen is aangetast, en toch zijn er dit jaar even als gewoonlijk slechts öl overledenen tegen 61 geboorten. Sedert een paar dagen vindt men hazen dood in het veld liggen. Men beweert, dat ook onder dat gedierte de pokken heerschen. Men verneemt, dat er thans voor het leger hier te lande niet minder dan 120 vacatures voor den officiersgraad zijn, zoo dat de onderofficierendie zich weldra aan het officiers-examen onderwerpende hoop hebbenindien zij eenigermate aan de vereischten voldoen, met de gouden epauletten versierd te worden. Men verzekert, dat de Regering in de aanstaande zitting der Kamers slechts één ontwerp nopens de spoorwegen zal indienenwaarbij de twee concessie» voor zoo veel noodig zullen worden goedgekeurd en bekrachtigd. De hoop schijnt te zijn, daardoor tol aanneming van de voorstellen der Regering meer kansen te openen. Men meldt uit het Kamp bij Zeist, 14 Sept. Z.Exc. de luitenant-generaal, commandant der troepen, heeft bij leger order het volgende bekend gemaakt »Bij hel uiteengaan op morgen der troepen, welke in deze legerplaats zijn vercenigdvervul ik als bevelhebber een hoogst aangename pligt, de heeren brigade-commandanten, de kolonels der verschillende regimenten, zoo der infanterie als cavallerieden chef van den staf, den commandant der artillerie, de chefs van de geneeskundige dienst en administra tie en de overige hoofd- en verdere officierenzoo der slaven als bij de corpsen, en allen in het algemeen, die aan de alhier gehouden oefeningen en werkzaamheden hebben deelge nomen gedurende den tijd, dat ik de eer heb gehad aan hun hoofd te staan, mijnen dank te betuigen voor de ondersteuning en medewerking, die ik in alle opzigten, in het belang vau 's Konings dienst, heb mogen ondervinden. «Officieren, onderofficieren en manschappen! een hartelijk vaarwel zij u bij dezen door mij toegeroepen, en mijne beste wenschen vergezellen u naar uwe garnizoenen!" Door de ned. Handel-Maatschappij zijn 4 schepen be vracht, als: Voor Amsterdam 2, voor Rotterdam 1 en voor Schiedam 1. Eene nieuwe soort van industrie wordt uil Zwolle berigt. Men ziet namelijk sinds eeuigeu tijd de visschers op den IJssel de grootere visschcndie zij vangenweder in zee werpen en slechts de kleinere van hunne schubben bcrooven, waarna ook deze weder worden over boord geworpen. Naar men verneemt, moeten deze klciue schubben dienen, om, na cenige bereiding, als parapluie- en rottingknoppen, handvat sels en andere voorwerpen van verschillenden aarddie opper vlakkig niet van paarlemoer kunnen worden onderscheiden, in omloop gebragt te worden. De Morning Post komt alweder met een artikel over Italië voor den dag en is van ineeningdat er thans weinig vooruilzigt op een europeesch congres beslaat. Het blad doet uitkomen, dat Oostenrijk altijd tegen een congres geweest is, terwijl Frankrijk en Sardinië de eenige mogendheden zijn, die den wensch daartoe hebben geuit; voorts dat de staten van midden-Italie thans niet welen, waaraan zij zich hebben te houden, noch welk lol hen wacht. Ten slotte drukt de Post zijn gevoelen uit, dat bijaldien Oostenrijk geweld mogt bezigen en Frankrijk zich onzijdig houdt, de overige europesche mo gendheden ten gunste van Italië moeten interveniëren. De Times oppert allerlei vermoedens over het doel der bijeenkomst van den keizer der Franschen en den koning der Belgen, welke door dit blad eene bijeenkomst van het oude met het jonge Europa genoemd wordt. Koning Lcopold is voor den Times de type van den staatsman uit de oude school, Louis Napoleon daarentegen, de man, die aan zijn noodlot gelooft en zich door geheimvolle iinpulsien tot handelen laat aanzetten. »Wat er ook voor herinneringen bij koning Leopold en keizer Napoleon mog opkomendus besluit de Timesna de familiebetrekkingen der beide mo narchen te hebben doen uitkomen, »zoo veel is zeker, dat twee zulke mannen niets anders dan achting voor elkander kunnen koesteren. Een bijenhouder te Downfield heeft de uilwerking van chloroform op de bijen beproefd, ten einde den honig te kun nen uitnemen zonder die nijvere insecten te dooden. Hij sloot den ingang van den korf, bedekte dien met een kleed, ten einde bel licht zoo veel mogelijk uit te sluiten en blies toen chloro form in den korf. Toen hij zag dat de bijen in slaap waren gevallen, viel het hem niet moeijelijk, ze in eeneu anderen korf te verplaatsenzonder haar ccnig letsel toe te brengen. Den volgenden ochtend waren allen weder ontwaakt en gonsden rondom den korf alsof er niets met haar gebeurd ware. Berigten uit Italië meldendat de gezondsheidstocsland van den paus niet gunstig is. Er zijn aan zijn been groote wonden opgekomen, welkezoo lang de gemoedstoestand van Z. H. blijft, zoo als die thans is door hetgeen in zijne stalen is voorgevallen, niet ligt zullen genezen en den lijder zeer verzwakken. Hoe weinig men in Italië de politiek van den paus is loegedaau, zoo zou zijn dood echter in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden voor Italië hoogst gevaarlijk zijn. Men verzekert vrij stellig, dat de frausche regering van plan is het besluitwaarbij de goederen der familie Orleans vervreemd zijn, in te trekken en de opbrengst dier goederen aan de ongelukkige familie terug te geven. Te dien einde zou, er een buitengewoon crediet worden geopend.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2