GEMS1TGDE BBRIÖÏ31T. Vergadering van den Raad ADVBRT3 1TÏIB1T. BURGERLIJKE STAND. Van 10 17 September 1839. GEHUWD: C. Meijers en A. Golen. J. Smittenaar en N. Borst. J. Brugman en T, Veenstra. BEVALLEN: A. Soeter geb. Hin. D. M. A. Monnichmann geb. Ilillen. Z. B. P. Matliol. Z. J. A. Oostenrijk geb de Bruijn. D. M. van der Kolk geb Leen. Z. M. J. Brizee geb. Meerens. Z. T. J. de Haas geb. Hoes D. A. Uijtdebroek geb. Olthoeff. D P. de Vlugt geb Verboom. D. H. Kiljan geb. Smit Z. G. Hemelrijk geb Kroub. Z. M. van der Hoeven geb. Moot, D. OVERLEDEN: M. de Geus62 j. G. Houtkoop, 15 m. J. Happee, 3 j. G. Schoenmaker, 69 j. J. Gogo, 22 j. F. de Beer, 1 j. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEÜWEDIEP, 14 Sept de Jonge Paul (stDantzig. Anna Proud, Foreer, Sunderiand' Aurora (st), Londen Lion (st), dito. Men tor, van 't Veer, dito 15 Sept Lion (st.), Londen. Esaias Tegener, Jonssen, Uleaborg. 16 Sept. Oscar, Ronde, Frederikstad. Lion Manning, Londen. Nepthunus, gesleept door de Cycloop (Zr. Ms. stoom schip), Vlissingen. UITGEZEILD NIEÜWEDIEP 14 Sept. Alpha, Winther, Drammen. Carolina, Gundersen, Chelone Ulhenberg, beiden Frederikstad 15 Sept. Die Ost- see. Kröning, Sunderiand. Maria de Jong, Bordeaux. Vriesland, Boontje, Londen. 16 Sept. Prins Oscar, Agerud, Tonsberg. Con- stantia Maria, Leverstein, Suriname. Jacob, Borger, Batavia. Fox, Ring, Yarmouth. Te Canton hebben de Engelschen de larlaarsche troepen ontwapend. Nabij Cork is een boolje in bet duister tegen eene klip gevarenwaardoor bet omsloeg en 11 personen ver dronken. De II. Vader lijdt aan de waterzucht. Het aan tal Zwitsers uit Italiëdat voor Oosl-Indie dienst neemt, groeit dagelijks aan. De fransche en britsche regering beramen middelen om de Chinezen geducht te kastijden. Een aanval door den Mooren op Centa ondernomenis door de Spanjaarden met de bajonet afgeslagen. Hel gerucht van eene bijecu- komst der keizers van Oostenrijk en Frankrijk, op het kasteel Arenenberg, blijft aanhouden. De aankweeking der theeplaut in Amerika overtreft de stoutste verwachtingen. De inwo ners van Assen verlangen zeer naar eene spoedige afdoening van de zaak der spoorwegen. Op den 10 en 11 den dezer maand .zijn te Scheveningen weder aangekomen drie haring schuiten met 180,000 stuks slcurharing. Z. M. de Koning is Woensdag uit Wiesbaden in de residentie teruggekomen. In de residentie is een kindje van anderhalf jaar uit een wagentje gevallen en door een voorbijkomend rijtuig overre den. Professor Liebig heeft zijn been gebroken. Vorst Mellernich is van zijne reis naar Frankrijk te Wecncn terug gekeerd en heeft voor zijne bewezene diensten de dankzeg ging van zijnen keizer ontvangen. Keizer Nap. zal met zijne keizerin den volgenden winter te Parijs doorbrengen. In eene vergadering van ambachtslieden te Londen is besloten om geen gebruik te maken van bet aanbod der aannemers, om namelijk tegen de vroegere voorwaarden het werk weer te hervatten. Zij willen verhooging van werkloon. De prins van Oranje zal een uitstapje maken naar Luxemburg. Te Pesth is hel nieuwe kerkgebouw voor de Israëlieten plegtig ingewijd. De Minister Thorbecke" is Ie Zwolle in veiling gebragt en voor de som van 26500 gulden gegund. De gemeenteraad van Zulphen heeft eene commissie benoemd tol hel bevorderen van den aanleg van spoorwegen. De berig- ten over den wijnoogst in Zwitserland luiden zeer voldoende. Bij Pompeji is dezer dagen een borstbeeld van den be roemden Cicero gevonden. De fransche minister van bin- nenlandsche zaken is, naar men verzekert voor de vrijheid van drukpers gunstig gestemd. Keizer Alexander heeft den aan leg bevolen van eene telegraaphlijn van Moskau naar den Amnr. De aardappelen van uitstekende qualiteit worden te Veen- dam door de kooplieden tegen ƒ1.20 lot ƒ1.50 per mud op gekocht. Te 'sGravenhage is aangekomen en aan het Hotel de 'F Europe afgestaptde heer Andreas van HofmannSe cretaris en geheimraad van Z. M. den Keizer aller Russen. In het Maasland is voor Z. K. H. den Prins van Oranje eene boerderij aangekocht, die lol jaglhuis zal worden ingerigt. Eenige boeren hebben, op de leidschc slraat, elkander zoo danig toegetakeld, dat twee hunner ernstige verwondingen be kwamen. Er loopt een geruchtdal Frankrijk en Engeland het eens zijn aangaande het houden van een congres. der gemeente HELDER, op Dingsdag den 20 September 1859. des avonds 7 ure. Door de menigvuldige blijken van deelneming, be toond door mijne vrienden en bekenden bij bet over lijden van mijn dierbaren Echtgenoot, betuig ik en mijne kinderen door deze mijnen harlelijken dank. S. HARSEMA. de Wed. van LEEUWEN. Helder17 Sept. 1859 Gemeubileerde Kamers te HUUR, te be- vragen bij Mejufvrouw de Wed. J. T. MEIJERSin de Westslraat aan het JSieuwediep. BS3" De ondergeteekende berigt, dat hij zich in de Molenstraat heeft gevestigd als LOODGIETER en BLIK SLAGER. Verzoekende een ieders gunst en re commandatie, belovende eene prompte en civiele bediening H. SLORT.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3