II ELDERS CIIK en MEBWEDIEPER COUIAM. ZONDAG 15 JANUA1UJ. 1TI E TT 7f 3 T IJ D IIT Cr E 1T. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing (0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever HELDER en NIEUWEDIEP 14 Jauuarij 1800. Zitting van den gemeenteraad op Dingsdagdcn 10 Janu arij 1860. AI de leden tegenwoordig. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Tot leden van het burean van stemopneming voor de in 1860 te houden verkiezingen van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaalvan de Provinciale Staten en van den gemeen teraad werden benoemd de heeren B. R. de Breuk en .4. J. van Kelkhovenen tot derzelver plaatsvervangers de hee ren D. de Lange en E. J. Vervoegde. Na de lezing eener missive van heeren regenten en van het algemeen weeshuis, inhoudende dat dit collegie zich voor dit maal van het doen eener voordragt voor de vervulling der vacaturen van regentessen van genoemd gesticht wensclite te ont houden werd lot de benoeming overgegaan en bleek het dat lot die betrekking op nieuw waren gekozen mevrouw Stakman Bosse mejufvrouwen PapineauBlok-zielen Wed. Senderman. Tengevolge eener missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, werd eene wijziging gebragt in het besluit tot vaststelling van het gemiddeld bedrag der inkomsten van de onderwijzeresse mejufvrouw S. Elders tot grondslag harer bijdragen voor pensioenen daarna tevens een gelijk besluit vastgesteld ten behoeve van den taalonderwijzer, den heer C. J. Blok. Op voordragt van de plaatselijke school-commisie, werden de aftredende leden dier commissie, de heeren J. J. Bakker DirksB. Janzenen Jb. Sevenhuysen herkozen. Aan heeren Directeuren der Spaarbank werd, op hun ver zoek toegestaan voortaan hunne zittingen te houden in een lokaal der werkinrigling aan de Kerkgracht. Na de mededeeling van eenige ingekomene stukken, werd de zitting gesloten. Heeren Kerkvoogden van de Nieuwe Kerk alhier hebben dezer dagen door het intermediair van Ds. Ledeboerde som van f 200 ontvangen i zijnde de zuivere opbrengst van de door Ds. B. G. Clement uitgegevene overdenkingen na het afleggen der geloofsbelijdenis en eenige daarbij gevoegde giften ten behoeve van een orgel in genoemd kerkgebouw. Kerkvoogden hebben deze sora wel willen accepteren als een bewijs der voortdurende belangstelling van den voormaligen Leeraar in zijne gemeente en op zich ge nomen dezelve in de spaarbank te beleggen tot tijd en wijle er genoegzame fondsen zullen aanwezig zijn om een orgel te kunnen stichten. Het is bekenddat Ds. Clement vroeger tot het zelfde doel heeft geschon ken ƒ237,525, de zuivere opbrengst zijner inwijdingsleerrede, zoodat heeren Kerkvoogden in het geheel van ZWEervv. de aanzienlijke som van ƒ437,525 hebben ontvangen. In de vergadering van hel departement den Helder der Maatschappij tot Nul van't Algemeen te dezer plaatse, gehouden op den laden 11., werd eene zilveren Medaille uitgereikt aan deu W.E. heer Petrus Rijkersdie gedurende vijflig jaren zijnen tijd en zijne krachten heeft gewijd aan het onderwijs en de opvoeding der jeugd, en aan wien ook het departement den Helder in menig opzigt veel is verschuldigd. De W.Ecrw. heer Ledeboer Az. overhandigde hem hel eermetaal als eene hulde van Nieuwenhnizens stichting maar ook van onze afdeeling aan den ijver, de trouw en de belangstelling, waarmede de jubilaris zijne mocijelijke en gcwiglige laak be stendig heeft vervuld. Gepast, hartelijk, heilwenscheud was zijne toespraak. Dankbaar en waardig het antwoord van den eerwaardigen en algemeen geachten grijsaard. Diep en aange naam de indruk van beider woorden op de zeer talrijke verga dering. De plegligheid zelve hoogst eenvoudig maar zeker voor velen—onvergetelijk Door de rederijkerskamer Kunst kweekt Kenaus, Je. Zijpe, werd jl. Woendag avond in het locaal van Je» -heer K. de Goedeeene voorstelling gegeven ten voordeele ffcLarmen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1