Dc uitmuntende voordragt van den heer Gin de rol van Lamoraal Graaf van Egmondin het drama van dien naamde even verdienstelijke vervulling van dc rol van den Bisschop van IJperendoor den heer B gaven blijk van ernstige studie en goede opvatting der karak ters, en lieten niet na een diepen indruk op de talrijke ver gadering achter te latenterwijl de goede opvoering van het geestige blijspel de Rederijker Minnaar algemeen ge noegen gaf. Deze bijeenkomst werd besloten door eene gepaste aanspraak van den president dier kamer, welke met hartelijke bewoordin gen door den heer Burgemeester werd beantwoord. Wij twijfelen geenszins of deze avond zal bij velen nog lang in aangename herinnering blijven. Eere zij den leden der genoemde kamerdie ondanks vele bezwaren van plaatselijken aard, geene moeite ontzagen, en op zoo gepaste wijze het aangename aan het nuttige wisten te verbinden! De Schat der gezondheid bevat een stuk van Dr. Godefroite 's Bosch, tegen het gebruik van cache-cous, cache -menlous en cache-nez, daar die de vatbaarheid doen toe nemen terwijl hij daarentegen raadthals en borst liever dagelijks bij het opstaan door het wasscken met koudwater te versterken en te harden. Als eene wonderbaarlijke speling der natuur, berigt men uit Borger aan de Prov. Drentsche Gt.dat men in het nest van den jagthond van H. Nymeijer aldaar twee van achteren aan elkander gegroeide honden heeft waargenomen. Het voorste ge deelte van het monster representeert een gewonen jaglhoud, maar twee tongen. Het achterste gedeelte vertoont twee com plete jonge hondenhebbende zes volmaakte poolentwee staar ten en verder alles wat tot een dubbel honden-exemplaar behoort. Te Delft heeft dezer dagen zekere vrouw, vroeger reeds te Amsterdam ter zake van diefstal veroordeeld, eene nieuwe bedriegerij in praktijk gebragt. In een winkel gekomen, vroeg zij vier eijeren, en legde een rijksdaalder voor de betaling op de tafel. De winkelier gaf haar het gevraagde, hield den prijs der gekochte waar van het muntstuk af, en telde haar iu de hand toe wat haar toekwam. Met verwondering vroeg de koop ster daarop, hoeveel wel de eijeren kostten, en op het ant woord van zeven centen het stuk, zeide zij, dat dit te duur was, gaf decijeren terug, keerde haar hand om, stortte het te rug ontvangen geld in de hand van den verkooper, en erlangde haren rijksdaalder terug. Eenige oogenblikken daarna ontdekte de winkelier, dat hij een gulden te weinig had ontvangen, welken de vrouw met veel behendigheid scheen te hebben ach tergehouden. Te dier zake door de policie ondervraagd, heeft zij bekend, dat dit zoo was, maar dat zij het bij vergissing had gedaan. Deze verschooning werd echter niet geldig geoordeeld en de bcklaagdé ter beschikking van den officier van justitie gevankelijk naar 's Gravenhagc overgebragt. Ook iu andere winkels had zij op soortgelijke wijze gehandeld, doch in deze kon men niet met zekerheid zeggen, of de volle som al dan niet was teruggegeven. Jl. Zondag avond is te Assen een treurig geval gebeurd; eene naaister was met eenige andere meisjes bij de moeder van eene vanhaar te visite, waar ook gedansl werd. Teacht uur ging men naar huis; toen men een eind wegs was gegaan, klaagde zij over onpasselijkheid en begaf zich in een nabnrighuis; een geneesheer werd geroepen die eene aderlating deed; omstreeks middernacht begreep mendat zij naar haar kosthuis moest vervoerd wordenzij werd op een wagen geholpendoch toen men eenige oogenblikken gereden had, strekte zij zich uit en was ecu lijk. De geneesheer verklaarde, dat bij haar, door het danseneen inwendig gezwel was doorgegaanwaaraan zij was geslikt. Berigtcn uit Rome van den lOden dezer melden, dat de reeds hooggeklommen manifestaliën zich tot eene volslageue volksbeweging hebben opgelost. Dc wacht op het kapitool is dientengevolge versterkt gewordende zoon van prins Chigi heeft zich aan het hoofd van den jongen adel gesteld en is tot kolonel benoemd. De Globe bevat eene lelegraphische dépêche uit Rome van 7 dezer, luidende als volgt: De tijding van de aftreding van graaf Walcwski heeft op den paus een pijnlijken indruk te weeg gebragt. Gisteren na den afloop der dienst, ter ge legenheid van het driekoningenfeest, heeft de paus de voor naamste leden van het Heilig Collegie bijeengeroepen en hun verklaard, dat hij nimmer ontrouw zou worden aan de zending welke God hem had toevertrouwd en dat hij even als Pius VII, liever de ballingschap en zelfs hel martelaarsschap zou verduren. Met betrekking lot het gerucht, dat de keizerin der Franschcn van de crinoline had afgezien deelt de parijsche correspondent van het Court Journal mede, dat in den om vang van II Ms. klecding) bij de receptie op Nieuwjaarsdag, geene vermindering was op te merken. Wel moet de keizer verlangd hebben, dat de crinoline werd verbannen; doch toen Eugénie zich daarop in het slanke gewaad van twee jaren ge leden voor hem vertoonde, veranderde hij van oordeel en de hoepels heerschten weder onbeperkt. Als eene bijzonderheid wordt gemeld dat de echtgenoot van J. Campers, limmermau te Turnhout, den lOden Febru- rij en den oOslen December van hel afgeloopen jaar, telkens een tweeling, derhalve in 10 maanden 4 kinderen heeft ter wereld gebragt. Uit Rome schrijft men van den 6den dezer, dat de le den van het H. Collegie het onderling niet eens zijn; sommi gen raden eene verzoenende politiek aanmaar de meerderheid blijlt volharden bij het stelsel van yolslrcklen wederstanden de paus is besluiteloos.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2