Voorls wordt gemeld, dat de beweging te Rome alge meen is; de bertog de Grammont en generaal de Goyon ver- toouen zich zelden in het publiek, ten einde manifeslaliën ter eere van Frank: ijk te voorkomen. De invloed van hef fran- schc leger is zoo groot, dat toen op nieuwjaarsdag een dron ken man door de pauselijke gendarmes in hechtenis was geno men en het volk hem had bevrijd, het verzoek van een enke len frauschen corporaal genoeg wasom den dronkaard weder aan de gendarmes Ie doen uitleveren. BURGERLIJKS STAND. Van 7 14 Januarij 1839. GEHUWD: geene. BEVALLENJ A Oostendorp en geb. Stipriaan Z. J. Molenaar geb. Stolte Z. C. J. Steenaart geb de Vos Z. T. Steenman geb. Honingh Z. A. M. Smit geb. Ravenstein D. G. Bijl geb. Smeekens D. J. Kelbling geb. Kroon Z. M. Luijks geb. Smit Z D. Schuur man geb. Molenaar D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: R. Ran 67 j.-N. de Waard 10 j.—A. H. Möller25j. - E. M. Baas 6 w. A. van der Meijde 19 ra. A. Wiggers 9 d.P. van Bronkhorst 39 j. SCHEEPSTIJDINGEN' BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 11 Jan. Aramede Snow, Harden, Charleston. 12 Jan. Lion (st.), Londen. 13 Jan. Anna Paulotvnade Haan, Konings bergen. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 11 Jan. Amezone, Abbink, Sybney. Jacoba en Christina, Jaski, Melbourne. Azia, Molenaar, Batavia. Nicot, Amesz, dito. Sliedrecht, van Wijngaarden van Rees, Buenos-Ayres. Theodo- ra Josina, ïjakkes, Suriname. Louise, Jnhansen, Constantinopel. Jonge Walrave, Gnodde, Triëst. Annachien en Jantje, Venema, dito. Johanna, Wilken (Shields), dito. Geziena Hillegonda, Jansen, Venetië. Margaretha Hendrika, de Jonge, dito. Victoria, de Haan Napels. Lucia Jantina, Lieffijn, dito. Verwiseling, Boer Genua. 2 Gezusters, de Jong, Duinkerken. Affinity, Arnold, Londen. Cornelia, Bijkerk, dito Stad Workum, Stenders, dito. Libra, Oostra, dito. Johanna Ma ria Christina, Gorter, Cardiff. J. O. Sicard, Newcastle. Minden, Bell, Sunderland. Emma, Hofkamp, Londen. Cassandria, Flemming, Sunderland.—Warrior, Smit, dito.12 Jan. Cornelia Jantina, Kwint, Geuernsey Wassenaar, Hofstee, Batavia. De Sperwer, Schreuder, Singapore. Flora, Zielcke Newc. Emile Giflo, Genua. Catharina Geertruida, Mos Sunderl. Antje Mulder, Messina. Jacob Junior, Bakker dito. 3 gebroeders, Kanning, Triëst. Vriesland, Boontje. Londen. 13 Jan. Preciosa, Ouwehand, Lissabon. Alvda Mitlionia, Visser, Livorno. CatharinaTimmer, dito. Amerika Meermans New-York. Carlisle. Sis- serston, Rott. Angelina, Galardo. Bilbao. Astiorana, Valdez, Gyon. Margaretha Augusta, Jongman, Nantes. Minister Thorbecke, Nepperus, Huil BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 13 Jan. W.S 2J- pc. 64r|. 5 pc. 76|. 4 pc. 98T|. Spanje.- lf pc. 32|. buitenl. 5 pc. 44^. binnenl. 5pc. 42£. Rusland. 1810, 5 pc. 104|. 3 pc. 102^ 1829, 3 p. Oostenrijk, metall. 3 pc. 521. dito. pc. 28{. dito rente amst. 5 pc. 73, dito nationale 1854 5 pc. 57JT. GEME1TGDE BEEIGTE1T. In het afgeloopen jaar hebben te Londen 1089 branden plaats gegrepen. De buitengewoon vele sneeuw, die dezer dagen in bet Z. van Zwitserland is gevallenheeft vele onge lukken veroorzaakt. Keizer Napoleon heeft op het plein der Tuilerien eene wapenschouwing gehouden over de infante rie der garde ter eere van den prins van Oranje. Graaf Walewski zal waarschijnlijk eene reis door Duitschland onderne men. Het Kazinczyfeest in Hongarije, bij welks jongste viering, onderscheidene politieke demonslratiën hebben plaats gehad, zal voorlaan niet meer mogen gevierd worden. Een berigt uit Venelie meldt, dal de schouwburgen aldaar, bij ge brek aan bezoekersten gevolge der zucht lot demonstraliën door de ondernemers zclvcn zijn gesloten. Bij voorlduring worden in Zwitserland nog oude wapenen voor Italië opge kocht. - In het afgeloopen jaar zijn in Belgie 113 priesters overleden. Te Hamburg hebben vele scheepstimmerlieden den arbeid geslaakt, wegens een verschil inet hunne patronen. Ten behoeve der oprigling van een gedenkteeken van den grootcn Schiller zijn reeds 30,000 thaler bijeengebragt. Z. M. heeft de Iractcmeuten der officieren van den plaatselijken staf met 100 gulden 'sjaars verhoogd. Het lijk van den beroemden engelschen staatsman en geleerde lord Macauly is te Westminster met vorstelijke statie ter aarde besteld. Te Utrecht is eene vrouw in het water gevallen, en door een student op het drooge gebragt. De frausche academie viert dezer dagen haar 225jarig bestaan. In de vorige week ston den voor de arrondisseinents-regtbank te Middelburg teregt 54 arnemuidsche visschers. Een aftredend lid van den kerke- raad te Fijnaart heeft eene som van duizend gulden aan het diaconiefonds geschonken. Uit Nieuwveen wordt gemeld dat aldaar een schuitje is omgeslagen, waarin zich een man met vrouw en kind bevond. De eerste heeft zich weten te reddenterwijl vrouw en kind den dood in de golven vonden. Volgens den Monileur is de verstandhouding tus- schen de frausche en engelsche kabinetten zeer gunstig. De koning van Denemarken heeft een comité benoemd om vrijwillige giften voor den wederopbouw van het afgebrande slot Frederiksburg in ontvangst te nemen en de belangstelling der natie daarvoor oplewekken. ADTEE.TE1TTIE1T. Voorde vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden oudsten Zoon, betuigen wij ondergeteekenden langs dezen weg onzen hartelijken dank. Helder 14 Januarij 1860. B. H. MöLLER A. M L. MöLLER, geb, WELLMANN.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3