Kantongeregt te H e 1 d e r. Tc Parma hebben den 8s!cn dezer zamcnscholingen plaats gehadde menigte vorderde eene verlaging van de brood- en wijnprijzenden volgenden dag herbaalden zich de zelfde tooneelen met dat ondersclieiddat toen werd aange drongen op «Ie terugroeping van Garibaldi en op bet ontslag van den kolonel der nationale garde in genoemde stad. De gewapende magt is tusschen beide moeten komenom de menigte uiteen te drijven, er hebben ook arreslatiën plaats gehad. Van ernstige onlusten heeft men evenwel niet ver nomen. Een jongman te Weenen werd door een ongelukkig toeval dezer dagen op de jagt gedood. De geestelijke weiger de echter verlof te geven lot zijne begrafenis in gewijde aarde, daar liet kon zijn, dat hier een zelfmoord had plaats gehad. De vader des jongmaus wendde zich eindelijk regtstreeks tot den keizer, met dat gevolg, dat deze bevel gaf, om, zoo de geestelijke bij zijne weigering bleef volharden, bet lijk in de keizerlijke hofkerk te doen inzegenen en op het daartoe bc- hoorende kerkhof te doen begraven, hetgeen dan ook, ouder toeloop van eene groote volksmenigte, beeft plaats gevonden. De Simjapore Freepress van 1 December, bet berigt mededeelendedat de lelegraaph kabel tusschen Singapore en Batavia met goed gevolg is gelegdzegt dat te dier gelegenheid dépêches van gclukwetisching zijn gewisseld tusschen de verte genwoordigers van Nederland en Engeland in den Indischen Archipel en tusschen de handelaren van Batavia en Singapore. Uit eene dépêche in genoemd blad, van 24 Nov.blijkt dat ook eene tclegraaphlijn van Batavia naar Paletnbang zou wor den aangelegd. De Times zegt, dat Oostenrijk op de aanvrage van En geland verklaard heeft, dat hetgeen nieuwen italiaanschen oor log zou ondernemenhet zou alleen tegen Frankrijks onregt protesteren, ingeval de hertogen niet hersteld worden. De Ostdeutsche Post bevat eene correspondentie uit Parijs, waarin wordt teruggekomen op de redenenwelke graaf Walewski hebben aanleiding gegeven, orn zijn ontslag te nemen. Als hoofdredeuen daartoe worden opgegeven, dat hij, vóór hel uit geven der bekende brochure de Paus en het Congres, daarvan geene kennis droeg en het met zijne eer strijdend achtte, dat een zoodanig geheim had bestaan tusschen den keizer en hem terwijl bij zich overigens niet kon vereenigen met het daarin nedcrgelegd programmateu aanzien van den II. Stoel. De beriglei) uit Rome bevestigen de tijding, dat de pauselijke regering tot eene meer verzoenende staatkunde over helt, en dat de tegenpartij van kardinaal Autonelli veld heeft gewonnenten gevolge der vriendschappelijke betrekkingen tusscheu Frankrijk en Engeland. Volgens brieven uit Milaan, beklaagt men zich, dat de piëmonlesche regering slecht het denkbeeld van vereeniging soorstaat. Vele zakenzegt menzijn beter in Lombardije dan in Piëmont georganiseerd. Men is hef algemeen eens, dat de zon van onafhankelijkheid die voor een oogenblik te Villafranca begon te tanen, in het aanslaande voorjaar metluister zal schitteren. VEROORDEELINGEN. 1. J. T. en J. S. Het opsporenbemagtigen en dooden van waterwild door verboden middelen. Ieder eene geldboete van 40. verbeurdverklaring der in beslag genomen eendvogelsals mede van de nettenmet last tot uitlevering van dezelve of betaling van f 10 zijnde de getaxeerde waarde en in de kosten. Of bij niet voldoening aan den inhoud van dit vonnis; ieder 14 dagen gevangenisstraf. 2. Dezelfden Yisschen met een verboden vischtuig. Ieder eene gelboete van ƒ1 0 en in de kosten. Verbeurdverklaring van het vischnet en den gevangen visch. Of bij niet voldoening aan den inhoud van dit vonnis, ieder 7 dagen gevangenisstraf. 3. A. E. Het te droogen leggen van wier op het buiten talud vaG den zeedijk te Texel, zonder vergunning. Eene geldboete van 3.en de kosten, of 1 dag gevangenisstraf 4. D. D. Het toelaten van ontuchtige zamenkomsten in hare woning zonder vergunning te hebben tot het houden van een bor deel, 3 dagen gevangenisstraf en ƒ25.boete. De boete bij wanbetaling te vervangen door nog 3 dagen gevangenis en de kosten. 5. J. G. M. Het zetten van wild- of konijnenstrikkenmet aanneming van verzachtende omstandigheden. Eene boete van 1 verbeurdverklaring der wildstrikken en de kosten. Of 1 dag gevangenisstraf. 6. J. L. V. Als No. 5. 7. M. V. Als No. 5. 8, D. V. 9. J. B. 10. 11. C. P. H. J. V. Het voorhanden hebben in zijn winkelvan maten en ge- wigten welke over het loopende jaar niet geijkt waren. Eene geldboete van ƒ10.en de kosten. Het houden eener mestvaaltvan paardenmestzonder dat dezelve aan alle zijden was omgeven van een greppel, tot het afloopen der ier en waarop ook andere stoffendan mest van paarden, runderen of schapen aanwezig waren. Als No. 4, Het laten weiden van paarden op de stortgronden van het N. H. Kanaal ƒ10.boete en de kosten. 12. J. S. Het doen plaats hebben van muzijk en dans in zijne tap perij zonder schriftelijke kennisgeving aan den Burgemees ter ƒ3.boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 13. B. W. G. Het plaatsen van een steiger op de openbare straat zonder vergunning van den Burgemeester ƒ3.boete en de kos ten of 1 dag gevangenisstraf. Vrijwillig betaalde boeten naar aanleiding vau art. 254 Wetboek vau strafvordering. Door: A. P. K. ƒ10.ter zake van het invoeren vau een ram in de ge meente Texelzonder denzelve gedurende twee maanden van ander vee afgezonderd te hebben gehouden. A. B. ƒ1.wegens het werpen van vuilnis op den openbaren weg. B. v. B.; A. L.P. K.R. de G. en L. J A. B. ieder ƒ1.ter zake van het houden van mestvaalten, van andere atollen, dan

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3