ÖSMS1TÖDE BEBIÖTE1T. ADTBRTSl.TTÏIIXr. SPAARBANK. Men vraagt terstond Oud-Carthagena's BERG-PLAATEN-OLIE, ■mest van paarden runderen of schapen, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. G. V. ƒ5.het houden van mestvaalt van paardenmestzonder dat dezelve aan alle zijden omringd was van een greppel tot afloop der ier, en waarop ook andere stoffendan mest van paarden, runderen of schapen is aangetroffen. P. S. ƒ3.het maken van naar buiten aan de straat openslaande deuren aan een gebouwzonder vergunning van Burgemees ter en Wethouders. J. de B. 't,— ter zake van met een wagen met twee paarden bespannen, harder dan in gematigden draf, door de gemeente te hebben gereden. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 14 Jan. Thetis, Bakker, Christiania, 1. v. Terschelling. 15 Jan. Graaf van Rechteren (st.), Huil. 16 Jan. Cuba Packet, Harken Havana. Perceverance, Cummings, Londen. Vriendschap, Bakker, Sunderl. Gouverneur van Ewijck (st.), Huil. 17 Jan. Plan tage, Dordrecht, Brakke Suriname. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 14 Jan. Niets 15 Niets. 16 Jan. Diana (st.), Londen. 17 Jan. Stoomvaart, Hamburg. Gausta, Scheen, Tonsberg. Talman, Scheen, dito. De Spanjaarden behalen in Afrika steeds nieuwe lauweren. Nabij Barnioulh is eene boot gekanteld, waarin zich zes personen bevonden vier hunner vonden den dood in de gol ven. In de gemeente Hardenberg blijfl de eenstemmigheid nog altijd vreemdeling. De stormen op de spaansche kus ten hebben opgehouden te heerschen.Tegen hetBalaviaasch- Handelsblad iswegens eenige artikelen over de posterijen en de op wachtgeld gestelde ambtenareneene regtsvervolging ingesteld. Keizer Nap. heeft op het paleis der Tuilerieu een luisterrijk bal gegeven, hetwelk door Z. K. H. den prins van Oranje werd bijgewoond. Lord Derby zal zijnen staat kundigen vrienden een banket aanbieden. De oproerlingen op Celebes beginnen voor de kracht en deugdelijkheid der nc- derlandsche wapenen te vreezen. Men begint in Oostenrijk gunstiger gestemd te worden voor de emancipatie der Israëli ten. De regering van Brussel is voornemens aldaar eeue galerij van nationale antiquiteiten opterigtenwaarin alle voor werpen zullen worden verzameld, welke betrekking hebben op de zeden en gebruiken des lands vau de vroegste tijden tot op hel einde der vorige eeuw. De vulkanische berg Kloet op het eiland Java heeft duidelijke voorteekeneu gegeven van eene spoedige- uitbarsting. Den 24sten dezer zal het engel- sche parlement door koningin Victoria pleglig worden geopend. Alexaridre Dumas bevind zich te Turijn en zal naarLombardije vertrekken, om er de slagvelden vau Magenta en Solferino te bezoeken. Te Milaan is er sprake, dat generaal Garibaldi tot inspecteur-generaal van alle nationale garden van Lombar dije is benoemd. Sigaren. Eene der oorzakenwaardoor de in het midden van Europa vervaardigde sigaren minder smakelijk en deugdzaam zijn ligt in het minder snel droogen van het dekblad, waardoor de sigaren slecht branden, spoediger schimme len, enz. Om dit nadeel te verhelpen wordt aangeraden om de verscbe sigaren te leggen in kasten op ramen van ijzerdraad vervaardigd en tusschen deze bakken te plaatsen met eene zelfstandigheid die het vocht snel aantrekt. De daartoe geschikte zelfstandigheid is algemeen bekend onder den naam van zoutzuren kalk (Chlor. calc.) Zij is gemakkelijk te verkrijgen en kost in het groot 40 a 60 c. per kilo. Door verhitting kan zij telkens op nieuw voor het gebruik geschikt gemaakt worden. Het kantoor wordt voorlaan gehouden in eene der lo kalen in de WERKINRIGTING. Eene bekwame DIENSTBODE. Adres bij den Boek handelaar DE BUISONJÉ. Het uiterlijk voorkomen is meestal de beste en altijd iemands eerste aanbeveling. Al is men ook met de beste en edelste hoedanigheden van hoofd en hart toegerustzoo moet men daarvan eerst blijken geventer wijl een bevallig en aangenaam voorkomen, al dadelijk sympathie inboe zemt. Tot een goed uiterlijk behooreu vooral fraai en goed onderhouden Hoofdhaar en Baard, welke het schoonste sieraad aan het gelaat bijzetlen. Geen wonder dus dat men er reeds zoo lang op bedacht was om door allerlei kunstmiddelen den glansde kleur en den groeikracht der haren te bevorderen of te verbeteren onder de vele dier middelen die tot heden bekend werden is er echter geen hetwelk wedijveren kan met de reeds algemeen zoo gunstig bekende die alle voordeelen der reeds bekende haarmiddelen in zich vereenigt zon der een enkel van derzelver nadeelen in zich te bevatten. Hare h a a r- verster kende en haarontwikkelende eigenschappendoor vele genomen proeven, voldingend bewezen, beletten het uitvallen en on tijdig grijs worden der haren. De prijs is GW Cts per fleschje Verkrijgbaar aan het Hoofd-Dépót te Delft hij A. Breetvelt A en verder bij H. D. SCHLüTER, teNieuivediep. H. J. Renten, Vijgen dam, Amsterdam. A. Ooslerbaan, Leidscbe straat, Amsterdam. II. S. Teunisse, Gierstraat, Haarlem. M. Vriend, Zaandam^ A. Schravendijk, Hilversum. Wiebols, Purmerend. D. Boots, Alkmaar. Gebr. Frese, Venbuizen. Gebr. Reekers Weesp. S. Keet, Scbagen. G. A. Köhne, Edam. G. W. Böllger, Zuid-Schar- woude. J. B. Upmanu, Barsingerhorn. Wed. R. Jongeling, Texel. R. D. vanWeede, de Rijp. W. C. Veltliuijsen, Laren. j NIEUWEDIEP BIJ C BAKKER Bz, GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 4