UELDERSCHE m iMElWEDIEPEU COURANT. ZONDAG 22 JANUAIUJ. 1TIE UW S T IJ D 11T E 1T. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuiuedup. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post»1 50 Enkele nommers»0.1O Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en posU directeuren. ADVERTF.NT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever HELDER en NIEUWEDIEP 21 Jauuarij 18G0. De verjaardag van H. M. de koningin-weduwe werd eer gisteren alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Zr. M. fregat met stootnverinogen de Admiraal van Wassenaer, onder bevel van den kapitein ter zee II. van Vossis na daags te voren Cherbourg te hebben verlaten, den 17 dezer te Plymouth aangekomen. Aan boord was alles wel. Z. M. beeft op pensioen gesteld den majoor G. Frantzen magazijnmeester der artillerie Ie klasse alhier en in diens plaats benoemd lot majoor magazijnmeester le klasse den kapt. der artillerie P. in de Beton van bet le regement vesting-artillerie. De marine is thans zoo ruim van volk voorziendat de Minister order heeft gegeven, ten strengste de bepalingen om trent de aaunemiug na te leven, en alleen diegenen tot eene verbindtcnis toe te laten, welke in alle deelen aan de vereischten voldoen. Men meldt uit Nijmegen, 14 Jan. Sedert eenige weken is alhier aangekomen de HoogEdel Gcst. heer B. H. Staring, kapt. ter zee, gewezen commandant van Zr. Ms. stoomschip Gedeh, in Oost-Indië, en afgetreden commandant Zr. Ms. zcemagt bij de Bonische expeditie. Al dadelijk na zijne aan komst werd hem door zijne vrienden het artikel uit de Mid- delb. Ct. van 17 Nov. 11., door vele dagbladen overgenomen, medegedeeld, en het was voor hen, dat hij, door hel over leggen van officiële stukken, zich daartegen verdedigde. Dat artikel toch vermeldde, dat de kapitein ter zee Staring en de kolonel Waleson van hunne commandementën waren ont slagen, welk ontslag het gevolg zou geweest zijn van de rapporten van den kapitein ter zee M F. Courier dit Dubicart omtrent den toestand, waarin hij onze troepen en de nutte loos aangebragte werkeu heeft gevonden. De waarheid is, zoo als uit genoemde stukken blijkt, dat de kapitein ter zee Staring zich onderscheiden malen, en laatste lijk bij request dd. 26 Augustus 1859, tot den schout-bij nacht, commandant van Zr. Ms. zeemagt in Oost-Indië en in specteur der marine gewend heeft, met verzoek wegens ziekte naar Nederland terug te mogen keeren, onder overlegging van eene verklaring cener geneeskundige commissie, beslaande uit den officier van gezondheid lslckl., W.Krualce, en den eerst- aanwezenden ofT. van gez. Bunteaan boord van Zr. Ms. stoomschip Gedeh, houdende, dat de lijder builen staat was de militaire active dienst inde O.-l. gewesten te blijven waar nemen. Ten gevolge van dien, is de kapitein ter zee Staringbij aanschrijving van den schout bij-nacht, commandant van Zr. Ms. zcemagt in O.-I., en inspecteur der marine, dd. 13 Sept. 1839, eervol ontslagen van het bevel over Zr Ms. stoomschip Gedeh, onder dankbetuiging voor zijne vele en gewigtige diensten, en verder, bij gouvernemcnlsbesluit dd. 5 Ocl., eer vol ontheven van het bevel over de zcemagt bij de expeditie tegen Boni. De eigenaar van een galanteriewinkel te Zulpben had opgemerkt, dat sedert eenigen lijd onderscheidene artikelen des nachts uit de laden en kasten verdwenen, zonder dat hij, noch een der huisgenooten, de oorzaak van deze geheimzinnige verhuizing kon opsporen. Eindelijk viel zijn vermoeden op een commensaal, die boven hein woonde en steeds ijverig onledig was, hem naar den dief te helpen zoeken. Voor eenige dagen verbergt zich de koopman achter eene groote baliemand op den donkeren trap, en ontwaart omstreeks middernacht, toen het geheele huisgezin in slaap scheen gedompeld, eene witte gedaante, die den trap afkwam, den winkel op- en afliep, en hare wijde zakken met allerlei voorwerpen vulde. Hij zaak den volgenden morgen aan, en de justitie doet

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1