>\V *'U. HËLDËRSCUE .en NIEKWEDIEPER tOUlAM. W*VV»8** het ZONDAG 29 JANUA1UJ. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Br., te Nicuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post»1 50 Enkele nomrners«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iederen regel meer (0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever 1TI B TT W 3 T IJ P 11T O S 1T. HELDER en NIEUWEDIEP 28 Januaiij 18G0. Naar wij vernemen, zou de kapt. ter zee Wip/fkommt. van hel wachtschip te Willemsoord, benoemd worden tol kommt. van bet fregat Zeeland, en vervangen worden door den kapt. ter zee Fabiusthans non-actief. Z. M. heeft den adjunct-commies bij de directie der marine te Willemsoord J. van Es, op zijn daartoe gedaan verzoek, ter zake van ongeschiklheid door ligchaamsgebreken, met den laasten Maart 18G0 eervol uit zijne betrekking ontslagenon der toekenning van het pensioen waarop hij zal worden be. vonden aanspraak te hebben. Naar men verneemt, zullen aan de miliciens der ligting van 1835, welke zich thans van de onderscheidene corpsen des legers met groot verlof in hunne haardsteden bevinden, door tusschenkoinst der plaatselijke besturen, hunne paspoorten wor den uitgereikt en wel den 15den Mei dezes jaars. Z. M. heeft, als blijk van Hoogstdeszelfs goedkeuring en te vredenheid voor liet redden van schipbreukelingen, het blusschen van brand, enz. onderscheidene zilveren en bronzen medailles toe gekend, gratificatiën verleend, en loffelijke getuigschriften uit gereikt. Naar wij vernemen, zal de weleerwaarde heer Morees beroepen predikant bij de hervormde gemeente alhier, op Zon dag den Sdcn Februarij a.s. als zoodanig bevestigd worden en zijne pleglige intrede houden. Wij vestigen de aandacht der lezers op de hier achter voor komende advertentie van de heeren Boas en Judels, waarin eene nieuwe voorstelling tegen Dingsdag aanstaande wordt aan gekondigd. De hoogst belangrijke stukken in dezen winter reeds opgevoerd, bet kunstgenot daarbij gesmaakt en het zeer talrijk bezoek bij ieder der gegeven voorstellingen, doel ons vertrouwen, dat ook de Salon des Varie'te's op a. s. Dingsdag druk zal worden bezocht. Het ncderl. fregat Van Wassenaer is den 20slen II. van Chcrbourg te Portsmouth aangekomen. De commandanten het élat-major werden op de meest welwillende wijze door de marilieme autoriteiten ontvangen. De Van Wassenaer zou den 23sleu Portsmouth verlaten, om naar Nederland terug le- keeren. Den Sisten dezer vertrekt de O. I. landpost over Sou- thampton. In verband met het berigt, aangaande de inhechtenisne ming van eenige smelters, meldt de Ulr. Ct., dat de reeds uitgegeven lienstuiverstukjes, met het jaarmerk 1860 er op, nog niet gangbaar zijn, en worden mitsdien degenen die ze moglen bezitten, verzocht die stukken aan bel bureau van policie, legen volle vergoeding der waarde, terug te bezorgen. Naar men verneemt, zullen eenige verdienstelijke onder officieren van het leger hier te lande, van het wapen der ka- vallerie, worden overgeplaatst bij dat wapen, bij het leger in Oost-Indië, om bij dat leger bij geschiklbevinding, in gemel de gewesten door Z. M. tot officier te worden benoemd. Aan kapitein E. Vonckvoerende hel fregatschip S u- sanna, van de heeren J. R. Veder en Zoon te Amster dam is dezer dagen een prachtige zilveren bokaal uitgereikt als geschenk van heercu officieren der marine, landingsdivisie bij de bouische expeditie van Februarij 1839, tol een blijvend aandenken en een bewijs van erkentelijkheid voor de bijzondere diensten en beleefdhedenbun destijds door kapitein Vonck te Badjoe bewezen. De voorzijden der bokaal stelt voor de attributen voor den oorlog, als: kanonnen en andere wapenen, tropheen, enz.; het deksel prijkt met een overeind staand anker, en de terzijde bevat als inscriptie:

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1