3EMEUSDE BERJGTE1T. De officieren der Marinelandingsdivisie bij de boni- sche expeditieaan E. Vonck. 1859. Den 2Jsten dezer, had er op het Zand (gemeente Zijpe) een betreurenswaardig ongeluk plaatsde schecpsjager H. K. welke op den zolder van het huis. bewoond door de Wed. J. 11., ecnigen arbeid verrigtle, viel door het zolderluik naar be neden in den stalwaardoor hij zoodanige verwonding aan de hersenen bekwam, dat hij weinige minuten daarna den geest gaf. De ongelukkige laat eenc vrouw en twee kinderen ge heel broodeloos na. Eergisteren zijn te Zutphen in het huis van arrest ge vangen gezet een vader en drie kinderen, onder vermoeden van valsch geld gemaakt en in omloop gebragt te hebben. Door den ijver en gevatheid van den politiebeambte Harmsen zijn, na het eerste in omloop brengen van valsche dubbeltjes en kwartjesde schuldigen spoedig opgespoord en gearresteerd. Men verneemt, dat allen na voorafgegane beschuldiging van den vader door een der kinderenhunne misdaad bekend heb ben. Daar de oudste zoon slucadoor was, zoo zijn de vormen in gips door hem vervaardigdterwijl het valsche geld uit ge woon lood bestond en dadelijk te herkennen viel. Te Delft is besloten dat Burgem. en weth. zich nog maals, ter zake van de regeling van het lager onderwijs al daar, tot Gedep. Staten zullen wenden, met eene missive, waarin uitvoerig zal worden beschreven, hoedauige en welke -scholen, voor dat onderwijs in die gemeente zijn gevestigd, ten einde zoo mogelijk Gedeputeerde Staten alsnog te doen intrekken hun bevel, om aldaar meerdere scholen op te rigten dan door den raad der gemeente, met het oog op de behoefte dier plaats, was vastgesteld. In een der hotels te 's Gravenhage, logeerde sedert on derscheidene maanden ccne familiedie uit Oost Indië was te ruggekeerd. Een javaansche bediende was door haar rnedege- bragt, en logeerde dus mede in het bedoelde hotelDeze heeft zich herhaaldelijk aan diefstal schuldig gemaakt en be roofde dezer dagen zijn heer van eene som van /"500 aan bank- en muutpapier. Dien ten gevolge is hij door de politie aangehouden en naar het huis van arrest overgebragl. De beriglen uit het Veneliaansche luiden bij voortduring zeer onbevredigend. De gisting moet er weder lot dezelfde hoogte geklommen zijnals tijdens den jongsteu oorlog. Men schrijft het daaraan toe, dat de maatregelen, tijdens het ver blijf van den stadhouder te Venetië, graaf Bissingen, beraamd en door den rijksraad aangenomenthans door den keizer niet zijn goedgekeurd, maar dat er bij de regering over het treffen van andere, krachtiger maatregelen wordt beraadslaagd. De spaansche bladen maken melding van eene heldendaad ter gelegenheid van het vergaan van het schip Ju lus César van Marseille. Een oud-zouave, genaamd Cesar Pot, was passagier aan boord van dat schip, doch ten gevolge van on- eenigheden tusschen hem en den kapitein had hij hel verlaten. Zoodra hij vernam, dat het schip in gevaar was, kwam hij op het strand van San Andreswierp zich niettegenstaande de hevige branding in zee en bragt den kapitein een kabel over, waardoor de geheele equipage werd gered. BURGERLIJKE STAND. Van 21 28 Jauuarij 1860. GEHUWD J. Terhorg en M. van «ter Kemp. D. D. Bruin en M. Heiligers. BEVALLEN C. Enters D. CM. A. Driessen geb. Buitenkamp Z G. Goedkoop geb. van Laar Z. A. Jacobs gob. Boesaart Z. J Winkel geb. Urzem D. J. Hen geb. Boon D G. Bakker geb- van Oudbroekhuijzen. P. M. E. Onrust geb. Faddegon. D. E. J- Mol geb. Heeres Z. T. van Tonningen geb. Denker Z. T. Hoogen- bosch geb. Buikes Z. J. Touw geb. Netler D A. Glotze geb. de Beurs D. J. Boom geb. Dito Z. J. Bos Z. C. E. Slebe geb. Nautz D. J. Klein geb. Zeeuw 2 D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN R. Slot 52 j. 1 aangespoelde drenkeling. Ambtshalve ingeschreven 2. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 25 Jan. Wapella, Bain, New-York, 1. v. Brouwersha ven. Scotia, Orkney, Wiek. 26 Jan. Lion (st), Londen. Minister Thorbecke, (st.)) Huil. 27 Jan. Santa Rosa, Buiikes, Cura?ao. Te rug uit zee. Wassenaar, Hofstee (met lekkage UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 25 Jan. Diana (stLonden. Beaver (stdito. 26 Jan. Niets. In Oostenrijk zal eene nieuwe leening gesloten worden, zoo dra de Israëliten geëmancipeerd zullen zijn. Vorst Milosch heeft zijnen onderdanen bij trommelslag doen verkondigen, dat zij zich hebben te onthouden van het bespreken van staatkundige onderwerpen. De koning van Pruissen sukkelt aan zware kiespijn. In Zweden heerscht eene minislriële crisis. De koning van Wurtemberg, de nestor der souvereinenheeft zijn 80sten verjaardag gevierd.De tijdingen uit Italië bevestigen dat de volksbeweging in de Marken, Uinbrie en het Venetiaau» sche toeneemt. Prins Fredcrik is te Berlijn afgestapt. Uit Pelersburg wordt medegedeelddat op het jongste hofbal in het winterpaleis des keizers gehouden, 1500 gasten waren geïnviteerd. Te 's Gravenhage heeft zich een winkelbedien de met /"J00 uit de voelen gemaakt, hij is echter door de poli- cie te Amsterdam met open armen ontvangen. In den Ker kdijken Staat heerscht voortdurend eene hevige gistingmen verwacht dat de bevolking op onderscheidene plaatsen hare sym pathie voor de ilaliaansche zaak op duidelijke wijze zal openba ren. Nabij Wolverhampton zijn ten gevolge van het breken cener hijschmachine, 7 arbeiders om het leven gekomen. Lamartine heeft zijn landgoed de Monceau ten verkoop doen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2