HELDERSCHE 1860. MWED1EPER COURANT. DONDERDAG 2 FEBRUARIJ. ITI E U W S T IJ D IST O S 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C BAKKER Bz., te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post»1 50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ACHTTIENDE JAARGANG. ADVERTF.XT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever HELDER en NIEUWEÜIEP 1 Februarij 1860. Z. M heefl benoemd tot ridder der orde van den Ne- «lerlaudschcn Leeuw den heer C. van der Sterrrijksopzigler van den waterstaat alhier. Was de verslagenheid ter dezer plaalse groot, wegens den nootlotligen dood van den algemeen geachten Ambtenaar op den IJtlen der vorige maand, waarvan in ons nummer van 19 Januarij j. I. is melding gemaakt; groot was ook de deel neming in het bijeenzamelen van gelden, bestemd om de on gelukkige weduwe met hare vier kinderen, in afwachting van haar pensioen, eene ondersteuning te verstrekken. Onder de vele edelmoedige giften, lot dit doel ontvangen, verdienen eene bijzondere vermelding, die, ten bedrage van 60 gulden, geschonken door kapl. J. Biörck van het zweedsch fregat Gothen burg, aan boord van welken bodem het ongeluk heeft plaats gehad, alsmede die van 20 gulden, geschonken door de loge der V. M. ter dezer plaatse. Uil een goede bron zijn wij onderligt, dat bij de jaar- lijksche opening der annbusseu in logementen, enz., dezer dagen door liet Burgerlijk Armbestuur gedaan, in den bus, geplaatst ten huize van den beer J. C. Borgartin de Wcslslraat, de niet onbelangrijke som van f 55.11, is ingezameld. Wij maken daarvan met genoegen melding, omdat die giften ook vooral te danken zijn aan de menschlievcnde zorgeu van dien logementhouder, die de bezoekers van zijn huis de belan gen onzer behoeftige plaatsgenoolen aanbeveelt, en waardoor hij krachtig medewerkt aan dc buitengewone uildeeling van levens middelen, welke in de laatste jaren, door bijvoeging van andere bijzondere giflen, in den winter aan alle armen, zonder on derscheid van godsdienst, heeft plaats gehad cn binnen kort weder geschieden zal. J.l. Zondag is op de Tcxelsche kust gestrand dczwecd- sche schoener Min er va, kapt. Sjoblomkomende van Grimsby met steenkolen en bestemd naar Alicante. De equi page is gered. Dezer dagen werd zekere H. te Breda door de nachlpo- licie en de maréchaussee naar het huis van arrest gevoerd. Ge noemde H., een visscher van beroep, moet zich bij herhaling hebben schuldig gemaakt aan het opligten van aalfuiken, die door anderen geplaatsten derhalve met den visch de eigendom van anderen waren. Dezer dagen is eene scheveningsche vischvrouw te 'sGraveu- hage gearresteerd, die in eene woning, waar zij visch ver kocht en in de keuken had schoon gemaakt, zich. van het aan wezige zilverwerk behendiglijk had weten meester te maken. Men vond ten haren huize een voorwerp van geringe waarde, dat zij ook medegenomen had, waardoor hare oulkentenis, ooit in het huis van den heer v. G.in de Willemslraat (den bestolene) te zijn geweest, haar wel niet veel zal haten. De ïnachineriën lot vervaardiging van Armstrongs kanon, nen te Woolwich, zijn thans zoodanig uitgebreiddal voortaan in plaats van 2U, 45 kanonnen wekelijks worden afgeleverd. Tot nu toe worden slechts 12ponders vervaardigd, voortaan zullen ook Söpouders worden gefabriceerd. Beriglen uit Rome van den 26sten Jan. melden, dat den 22slen aldaar eene politieke manifestatie heeft plaats gehad, om te protesteren tegen de aanbieding van het adres des adels. Eene onoverzienbare menigte was op bet plein Colonna verza meld cn deed de kreten: «leve Napoleon! leve Frankrijk! leve Victor Emmanuel! leve de italiaanscbc onafhankelijkheid! weg met Antonclli! weg met de priesterregering!" hooren. Een dagorder van generaal Goyon verklaart, dat, daar bij ge komen is met den lastom de orde te bewaren, bij elke niaitwe manifestatie zal verhinderen. De bevolking beklaagt zich over de duurte van het brfö'iL%.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1