HELDERSGHE en Ml'ffEDIEPER MANT. aanbesteding. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwedup. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post»t 50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. VVv§«« het ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ZONDAG ACH'] BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, zullen op Vrijdag den 10 Februarij 1860, des namiddags ten een ure, aan het raadhuis, in het openbaar, alleen bij inschrijving, aanbesteden: Het bestraten en op hoog en met zand van een gedeelte Wegbenevens het maken van een stee- nen Riool. Het bestek ligt van heden af ter lezing aan de Se cretarie der gemeente; terwijl nadere inlichtingen bij den opzigter te bekomen zijn. Helder den 6 Februarij 1860. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. XTIETTWSTIJDIlTCrElT. HELDER en NIEUWEDIEP 4 Februarij 1860. Aan de Kiezers van bet kiesdistrict Helder wordt herin nerd, dat op a. s. Dingsdag den 7n dezer, de verkiezing zal plaats hebben van een Lid voor de Provinciale Staleu van Noordholland, ten einde te voorzien in de vacature, ontstaan door hel overlijden van den heer .4. Swaan. Men verneemt, dal door Z. M. is bepaald, dat de mili ciens der ligiing van 1860, welke in Mei aanslaande door de provinciale autoriteiten bij de onderscheidene corpsen des legers zullen worden ingedeeld, bij die regimenten zullen komen, welke gevestigd zijn in de provinciën, waar bedoelde militie- pligtigen zich bevinden. Aan de Inde'pendance Beige wordt uit Londen van 50 Jan. o. a. het volgende gemeld: »In een mijner laatste brieven deelde ik u mede, dal hel bezoek van den Prins van Oranje in Engeland de geruchten heeft doen herleven, betrekkelijk eenc 5 FEBRUAUIJ. JAARGANG. aanslaande familie-verbindtenis tusscheu ons hof en dat te 's Hagc. Ik kan u verzekerendat die verbindtenis bijna zeker is. De jeugdige Prins der Nederlanden bevindt zich sedert Zaturdag te Wiudsor, cn de Koningin geeft te zijner eere schitterende feesten, waarbij de hoofden van parlementaire partijen en de keur onzer aristokralie zijn genoodigd. Onder de genoodigden merkte men o. a. op, lord Palmerston, lordDerbey, lord John Russell, lord Clarendon, den nederlandschen gezant enz. Het hof is au grand complethetgeen slechts bij plegtige gele genheden pleegt plaats te hebben". De miliciens der ligiing van 1859, thans van de verschil lende corpsen in reserve, zullen naar men verneemt, in de eerste dagen der maand April aanstaande, bij hunne respectie ve corpsen worden in dienst gesteld, ten einde gekleed en ver volgens in den wapenhandel geoefend te worden. Een der opziglers van het ontruimde eiland Schokland, heeft bij de bevoegde autoriteit de mededeeling gedaan, dat eenigc harderwijker visschers gepasseerde week op dat eiland zijn gekomen, en in de aldaar slaande landsgebouwen de glazen hebben ingeslagen en eenige vernielingen aangerigt. Men hoopt, dat de justitie de schuldigen spoedig op heispoor zal komen. Het tooneelgezelschap, onder direktic van de hceren Boos en Judels, gaf j. 1. Donderdagavond den 2den dezer in het schouwburg-lokaal Ti vol i weder eene voorstelling, waarin hel beroemd tooueelsluk Mathilda of een Vrouwenhart met veel succes werd opgevoerd. De hoofdrol van dit stuk werd door Mevr. Sablairolles uitmuntend vervuld cn niet ten onregle viel aan deze uitvoering den mecsten bijval (cn deel. Voor zeker zal deze genotrijke avond bij alle aanwezigen een zeer guusligen indruk hebben achtergelaten en veel er toe bijdragen om de overige voorstellingen in dit saizoen nog te bezoeken. Eene vrouw, vergezeld van haar kind dal door den yin- ger overvallen werd, had zich op een dorp in Noord-B»hmitl

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1