bij een boer aangemeld en voor dat kind een stukje mik ge vraagd. Door een rijks-veldwachter betrapt, werd zij aangehou den en vervolgens door de regtbank gedagvaard, ter zake van bedelarij. De regtbank ontsloeg haar van reglsvervolgingover wegende, dat het vragen van een stukje mik voor een kind, dat door den honger was overvallen, niet daarstelde het wan bedrijf van bedelarij. Van dat vonnis hooger beroep bij het hof in Noord Braband, dat de vrouw insgelijks builen alle regls vervolging stelde en van daar cassatie door den procureur gene raal bij den Hoogcn Raad. Het O. M. bij dien raad heeft met het oog op de jurisprudentie van dat hoogste regterlijk collcgie geconcludeerd tot vernietiging van hel vonnis en arrest en ver oordeeling der vrouw tot gevangenisstraf wegens bedelarij. Zekere James Macgilliveay heeft, om der cnriositeitswille, in een brief aan zijne dochter, gedateerd VictoriaMelbourne, 15 Nov. 59, eene levende mesquilo ingesloten. De brief kwam op den gewonen tijd te Invcruess aan en werd door de doch ter van den beer M. geopend. Naauwelijks had zij eenige re gels van den brief gelezen, of zij voelde een scherpen prik op bare hand. Zij bekeek het aangedane deel en bemerkte een schitterend goudkleurig insect op haren arm. Zij wierp het af en dacht er niet verder over, totdat zij den brief geheel doorgelezen en daaruit vernomen haddat het insect daar was ingesloten. Gedurende twee uren werd alsnu te vergeefs naar het insect gezocht. Het feit echter, dat de mesquilo, iu weer wil zij op verschillende postkantoren door onderscheidene han den is gegaan en niettegenstaande de drukking der menigte brieven, waarlusschen zij bedolven was, levend is overgekomen, kan bewezen worden. Dezer dagen trad eene dame met zeer veel ontsteltenis den winkel van een grocnverkooper in Queens Road te Londen binnen en verzocht diens vrouw, haar eene kamer aan te wij zen, ten einde zich te kunnen onlkleeden, daar zij iets aller onaangenaamst onder hare rokken voelde. De vrouw des hui zes bood haar hulp, en haalde van onder de crinoline eene kal voor den dag, die in het traliewerk van dit kleedingsluk was verward geraakt. Een apotheker uit de omstreken van Parijs, zekere P. Desch, schrijft onder dagteekening van 25 Januarij 11.aan cenen droogist uit de straat Rambuteau te Parijs: «Mijnheer, het spijt mij u te moeten berigten, dat het mij onmogelijk is uwen wissel van 580 fr. te betalenen gij hem zult moeten uitstellen. Wij ondervinden eene ver schikkelijke crisiser is geen enkele ziekte in geheel het land. Uw diepbedroefde dienaar." Te Cbattam is bevel ontvangen, om de aldaar in aan bouw zijnde oorlogsbodems met den meesten spoed te voltooijen. Sedert den oorlog met Rusland heeft men dan ook op de wer ven te Chattam niet zulk eene bedrijvigheid waargenomen, als dit thans het geval is. Uit Sleeswijk wordt het volgende gemeld: Volgens be rigten, uit Kopenhagen ontvangen, heeft men zich daar, na het voorgevallene in den nieuwjaarsnachttot een formeel pro gramma vereenigd, dat geregeld eiken nacht door gedrukte plak katen aan de muren wordt openbaar gemaakt. Het luid kort en bondig: «Weg met de gravin! Weg met de ministers! Inlijving van het hertogdom Sleeswijk!" en voorts, ingeval deze eischcn niet wierden vervuld: «Eveneens weg met den koning!" Om zich een denkbeeld te vormen, in welke verhouding de waarde van den grondeigendom binnen een tijdverloop van 70 jaren te Parijs geklommen is, deelt men mede, dat een hölel, in straat Caumarlin, tijdens het directoire, met den tuin voor 80,000 fres.tijdens de restauratie voor 500,000 frcs. en dezer dagen voor 2,500,000 frcs. verkocht is. Keizer Alexander heeft besloten op elk vaartuig van de russische vloot, dat lange reizen maakt, eene bibliotheek op te riglen en bevolen, dat daarvoor uil zijne private kas eene som van 500 roebels zal worden bijgedragen, terwijl van re geringswege jaarlijks eene bijdrage van 00 roebels zal worden geschonken voor elk linieschip. BURGERLIJKE STAND. Van 28 Januarij 1 Februarij 1860. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: T. Roos geb. Wey Z. M. H. T. van Manen geb. Thiel Z. W. R. van Aalst geb. Suhren D. A. M. Ran geb Rip— pens D. J. van den Hoek geb. Blom D. A. Gooien geb. Dalmeijer D. D. J. Abbenes geb Fennik D. M. C Burghouwt geb Waaier D. A. E. Heeres geb. Schenkels D. J. Badart geb. Scheerman Z. A. A. Takes geb. Boots Z. F. Kroeb geb. Selijn Z. M. F. Bergmann geb Drijvers D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: E. Boot 6 j. J. F. Bierau 41 j. Ambtshalve ingeschreven 1. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 1 Febr. Amsterdam, Herderschee, Batavia, vertr. 23 Sept Agnese Luders, Boug, Odensee. Landbouw, Kleioenberg, Ba tavia, vertr. 5 Oct. 2 Febr. Minister Thorbecke (st.), Huil. Trine Marie, Calessen, Wiborg. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 1 Febr. Emma, Hofkamp, Londen. 2 Febr. Patalon, Nepperus, Sydney, Margretha Simonetha, Hoffman, Batavia. Provincie Drenthe, Beckering, Kaap de Goede Hoop. Cassandra, Heim, St Thomas Willem van der Voort, Carst St. Jago de Cuba. Voorzorg, Huisman Genua. Maria, Molenaar, La Rochelle. Zaanstroom, Visser, Brest. Diana (st), Londen. Acadia, Creefkes, Liverpool. Graaf van Rechte- ren (st.), Huil. 3 Febr. Koning Willem III, Zeylstra, Willem, Daniël, de Meester, Henriëtte, Portengen, President Plata, Harten, Prins Frederik der Nederlanden, de Wit, allen Batavia. Josephine, Hofker, Suriname. Vliedorp, Enninga, Liverpool, Jacob van Cleef, Tholen, Malta. Sine Nomine, IJaccon, Middelburg.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2