Brieven van Sicilië melden, dat er vele arrestatien ge schieden. De buitensporigheid der policic neemt dagelijks toe; zij heeft vrouwen geweld aangedaan en geslagende politieke gevangenen worden gepijnigd en eenige hebben op den pijnbank den laatsten snik gegeven. Eenige ambtenaren hebben zich te vergeefs legen die barbaarsche handelingen verzet. Er is eene proclamatie in omloop, waarbij de Sicilianen worden aangemoedigd om op te staan en doorg eene spoedige algemeene en krachtige omwenteling de eer van geheel Midden- Italie in de oogen van Europa te herstellen Alle partijen van Sicilië vereenigen zich om aan het despotismus een einde te maken. De proclamatie drukt den wenscb uit, dat Napels het voorbeeld zal volgen »De tijden van geduld en gematigd heid", zegt zij, zijn geëindigd, voortaan moeten wij hande len; laat ons opstaan in den naam van de italiaansche natio naliteit en onder hel gejuichLeve Italië Leve Viclor Emmauuel De Moniteur des Arts deelt mede, dat de lurksche regering in het bezit is geraakt van een voor het Islamismus zeer belangrijke reliquie. Het beslaat in een autographischen brief van den profeet Mahomed aan de Manicheërs van Egypte, om deze coptische natie lot het geloof aan den Islam over Ie halen. De heer Belin, die den post van tolk en chef van het oostersche leger bekleedde, heeft, in zijn rapport aan het fransche instituut van den lOden Maart 1859, de authenticiteit van dit palacographische perkament bevestigd, tegelijk uitwei dende in den lof van den geleerden oriëntalist, den heer Bar- thélemy, aan wiens zorgen en nasporingen men dit belangrijke document te danken heeft. Onlangs liet de gezant van Baden te Munchen, baron von Berkheim, een kostbaren zilveren beker vervaardigen, om aan kardinaal Antonnelli ten geschenke te geven. Toen de beker volgens het opgegeven model gereed was, bemerkte hij eerst, dat er een vossenkop op was uitgehouwen, hetgeen hij minder voegzaam achtte voor een geschenk aan een kardinaal. Hij wei gerde derhalve den beker te betalen en wenschle er een ande ren, doch zag zich, door eene bij het hofgerigt te Karlsruhe tegen hern ingestelde vordering, genoodzaakt, den beker te aanvaarden en den bedongen prijs te betalen. Men weet nog nietof hij het geschenk den kardinaal zal toezendenen, zoo hij dit doet, of de kardinaal hem een tegengeschenk, ook met een of ander dierenporlret gelooid, zal vereeren. Intusschen heeft die geschie denis zoo veel opziens gebaard, dat uit onderschcidc oorden van Duitschland bij den vervaardiger bestellingen inkomen voor dergelijke bekers, die men reeds Antonnclli-bekers" noemt. Uit Leipzig alleen zijn er twaalf besteld, en in de lllustrirte Zeitung heeft men reeds om eene teckening van dien beroemd geworden beker verzocht. Men beweert, dat de keizer van Frankrijk aan den jeug dige groothertog van Toscane zou hebben gezegd, dat, indien hij er in mogt slagen dc stemming in Toscane te zijner gun ste te doen afloopen, de mogendheden hem met kracht van wapenen op zijn troon zouden herstellen. Men zal te Manchester een museum van allerlei kunst werken opriglen, en wel uit vrijwillige bijdragen der ingezete nen. Niettegenstaande alleen de kosten van het bouwen van zoodanigen kunsttempel op 100,000 worden geraamdhoopt men binnen kort de noodige fondsen daartoe te bezitten, De heer Fclix Belly verklaart in een brief, die in de fransche dagbladen is opgenomendat het gerucht, als zou de con cessie voor hel Nicara-gua-kanaal vervallen zijn, geheel onwaar is. De concessie luidt dat er geen termijn van twee jaar be staat eer de werkzaamheden behoeven te beginnen; er zijn nog 16 a 17 maanden van dien termijn over; zonder den verschrik- kelijkcn storm van den 8slen Januarij waarbij de Jules Cesar is gestranddie met een groot gedeelte van het materieel was bevracht, zouden de werkzaamheden reeds lang zijn begonnen. Volgens <e Correspoiulenzia is de sterkte van het spaansche leger als volgt: 100,000 man slaande armee van het schiereiland en de naburige eilanden60,000 man reserve7000 man van dc Canariscbe eilanden; 106,000 reserve (civiele garde) 19,000 gendarmes (carabiniers)94,000 man armee en 16,000 man reserve op Cuba, 5800 man armèe en 5900 man reserve op Porlo-Rico; 150 man in de golf van Guinea; 14,000 man armée en 5600 man reserve op de Philippijnsche en de Mari- anne-eilanden90,000 man van alle wapenen in aclive zee dienst, totaal 974,550. Graaf Degenfeldcommandant van de tweede oostenrijk- sche armee, heeft bij dagorder, gedagteekend uit Verona, be kend gemaakt, dat van den 15den dezer af, in het Veneti- aansche gebied, in de provincie Mantua en het district van Trente, allen, die zich schuldig maken aan misdrijven tegen dc gewapende magt van den slaat, voor den krijgsraad zullen teregtstaan. Aanleiding tot dat besluit moeten hebben gegeven de voortdurende pogingen, om de Oostcnrijksche troepen tot opstand te verleiden. BEURSBERIGTEN: Amsterdam. 14 Feb. W.S, 9y pc. 64J-J. 5 pc. 7a|. 4 pc. 98|. Spanje. 1| pc. 55|^ buitenl. 5 pc. 44. binnenl. 5 pc. 49J J. Rusland. 1816, 5 pc. 104. 5 pc. 102^ 1899, 5 p. 84£. Oostenrijk, melall. 5 pc. 48;% 9{ pc. 96j dito rente amst. 5 pc. 70£ nationale 1854 5 pc. 54-J SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 12 Febr. Niets. 13 Febr. La Angustine, Masquen, Nantes. 14 Febr. Blaver, Pinkham, Londen. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 12 Febr. Prins Frederik der Nederlanden, de Wit, Ba tavia Wassenaar, Hofstee, dito. Willem Eggerts, Fab >r, Soerab. Josephine Bernhardina, Bos Snriname. 2 Gebroeders, Prins, Havre. Perseverance, Cummings, Londen Rembrandt (stDantzig. 13 Febr. De Hoop, van Noord, Liverpool. 14 Febr, Bato, Meijer, Messina.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2