UEUERSCBE m MEliWIillIEPEIÏ mm. JG. 15. VVkV»'vS«« het ZONDAG 19 FEBRUARIJ. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuweditp. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post50 Enkele nommersuO.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever 1T X 2 -J TT S 7IX D X1T 3 1T. HELDER en NIEUWEDIEP 18 Februaiij 18G0. In de ziliing van den gemeenteraad op Woensdag den 15 Februaiij 1860, waren de liecrcn J. Strootman en J. T. Zur Mühlen afwezig. De aanteekcningen van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Aan uiejufvrouw S. Elderswerd, op haar verzoek, ter zake van ligchaamsgebrcken eervol ontslag verleend uit hare be trekking van Hoofdonderwijzeres der taalschool voor jonge juf vrouwen, in te gaan den 1 Mei 1860. Daarna werd besloten ecue oproeping in de courant te plaat sen aan Hoofdonderwijzeressen, diegenegen zijn in deze ge meente cene bijzondere taalschool voor jonge jufvrouwen op te rigten, inel eene subsidie uit de gemeentekas. De behandeling van een door de onderhoudscommissic voor gedragen gewijzigd plan voor het bouwen eener openbare lagere school in de Nieuwslad, werd om bijzondere redenen, tol eene volgende zitting verdaagd. Werd gelezen een adres van cenige eigenaren van de onlangs door de gemeente verkochte gronden in de Nieuwslad, houdende verzoek, dat in de behoeften aau een verbeterden rijweg aldaar worde voorzien en levens de zoogenaamde bolbrug door een rijbrug worde vervangen. Na deliberatie werd besloten tot het doen bestraten van den rijweg langs hel kanaal zoo ver de bebouwing in de Nieuwslad strekt. Hel verzoek om eene betere brug werd voorloopig aan gehouden. Na de mededeeling van eenige ingekomene stukken werd de vergadering gesloten. Meu ziet eerlang wederom eenige benoemingen bij het corps zee-officieren te gemoet. Den 25sten dezer vertrekt de O. I. landpost over Mar- seille. Zondag II. heeft te Gorinchem een droevig ongeluk plaats gehad: Van zekere vrouw, Anna Maria Berculaoud 69 jaren, geraakten de kleederen in branddoor dat zij in slaap viel en met het hoofd op het vuur tereglkwam, waarna zij letterlijk verbrandde. De benedenbewoners een bons hoorende, begaven zich oogen- kelijk naar boven, en vonden haar uitgestrekt op den grond lig gen. Spoedig werd zij naar het gasthuis vervoerdalwaar zij onder de hevigste pijnen is bezweken. Te öldeholtwolde had dezer dagen een droevig voorval plaats. Terwijl de vrouw van den timmerman L. Hoogkamp aldaar bezig was met het huiswerk, valt haar kind, jaar oud, dat bij haar in de kamer in den kinderstoel bij den kagchel ge plaatst was, voorover met het hoofd in een pot met waterdie op den kagchel stond. Dientengevolge heeft hel kindje zich zoo danig gebrand, dat het na eenige uren smartelijk lijden is over leden. De toestand der treurende ouders is hoogst bedroevendte meer, daar dit reeds hun achtste kind is dat zij verliezen, en dit laatste op zulk eene akelige wijze. Een van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch Iudië over Triest ontvangen telegram, gedagtcekeud Buiten zorg deu Sisten December 1839, meldt: De zaken in Boni en Bandjermassin gaan goed." Wij vernemen als eene bijzonderheid te kunnen mede- deelen, dat in Groningen, in een open hok in een tuin, reeds op den 21 sten Jannarij jl.een paar jonge duiven zijn uitge komen, die thans nagenoeg geheel volwassen zijn. De ouden zijn pas in het middeu van Augustus II. geboren. Terwijl de landbouwer P. P. Visser te Jubbega in deu nacht van 10 dezer, met zijne huisgenooten rustig te bei lag, sprong de hond kort na middernacht bij de zoons op b£4,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1