GEMEITG-DE BEBIG-TEU. Voor eenige dagen heeft te Alktnaar een groot ongeval plaats gehad, dat van meer ernstige gevolgen had kunnen zijn, 7,00 men niet spoedig op het denkbeeld ware gekomen, dat er eene vergissing plaats had. Zekere landman namelijk was in zijne woning voorzien van een middel om ratten en muizen te ver drijven; twee zijner kinderen, een van 1} en een van 2| jaar een purgeermiddel willende geven, en in de verbeelding van de kraausoog weggesmeten te hebben, was dit juist met het eigen lijke purgeer middel het geval geweest, zoodat deze beide on- noozele kinderen het slagtoffer werden van de onvoorzigtigheid der ouders. De overige huisgenootendie mede van dat middel gebruik hadden willen maken, werden gelukkig nog hij tijds daarvan teruggehouden. Wederom een bewijs om toch voorzig- tig te zijn in het toedienen van geneesmiddelen. Onder de vele jongelingen, op het raadhuis te Apeldoorn present, om een al of niet dienstpligtig nommer te trekken voor de nationale militie, verdiende bijzondere opmerking ze kere Egbert van Iloutumdie, hoezeer welgemaakt, slechts eene grootte had van 1,093, wegende niet meer dan 20 Ned. ponden; ofschoon hij een waarschijnlijk dienstpligtig nommer heeft getrokken, zal men hem wel niet indeelen. De Morning Chronicle maakt melding van een verbond tusschen Rusland en Oostenrijk. Oostenrijk doet aan Rusland concessiën wegens het heilige graf, en brengt zijne politiek in overeenstemming met die van Rusland, betrekkelijk de Donau- vorstendommen en Servië. Daarentegen waarborgt Rusland aan Oostenrijk het bezit zijner statenmet inbegrip van Hongarijë en Venetië, tegenover alle binnen- en bnilenlandsche vijanden. Naar men verneemt, wordt door Pruissen levendig on derhandeld over den aanleg van een spoorweg van Bremen over Brake naar Oldenburg, welke later tot aan den Jahde- boezem verlengd en daardoor van groot gewigt zou worden met het oog op de kustverdediging. Intusschen moeten die onderhandelingen zeer worden belemmerd door de aanbiedingen van Engelsche ondernemers, die door Bremen worden onder steund. De dezer dagen uit Rome ontvangen officiële bcrigten toonen het ongegronde aan van de herhaalde geruchten nopens eene toenadering tusschen Frankrijk en den H. Stoel. Zooda nige toenadering zou dan ook alleen kunnen plaats heb ben wanneer de pauselijke regering zich tot het doen van consessiën geneigd betoonde, en het is duidelijk genoeg, dat men daarvan te Rome niets wil weten. De pauselijke regering blijft aan de teruggave der Romagna, als aan een conditio sine qua nonhechten, en zoo lang deze voorwaarde niet is vervuld, wil zij aan geene onderhandelingen deelnemen en zich tot niets verbinden. Derhalve zou de keizer der Franschen zijne tot nu toe gevolgde politiek moeten laten varen, hetgeen echter, blijkens de jongste circulaire van den heer de Thouve- nel, niet gereedelijk is te verwachten. Uit Turijn wordt berigt, dat Rusland zich zoo formeel tegen de aansluiting van Midden-Ilalië aan Piëmont heeft ver klaard, dat aan den heer von Stackelherg, den Russischen ambassadeur te Turijn, bevel is gegeven om zijn post te ver laten, zoodra de vereeniging tol stand rnogt komen, zonder de toeslemming van de mogendheden. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEÜWEDIEP, 26 Febr. Christina Alida, Weiger, Const. I. v. Rams- gate Diana (stLonden. Perseverance, Cnmmings, dito. Graai van Rechteren (stIIull. 27 Febr. Henriette Maria, de Boer, Batavia, vertr 26 Oct. Beaver (stLonden. Cosmopoliet, Westenink, Ba- 'avia, vertr. lt Nov. Amicitia, Wijgers, Galatz, 1. v. Dartm. Hen riette, Vinken, Liverpool Luit. Adm. Tjerk Hiddes, Parma, Batavia, vertrokk. 16 Oct. Zeeland, Hazewinkel, dito, vertr. 26 Oct. Ge broeders, Loodijzen, Liverpool. UITGEZEILD NIEÜWEDIEP, 26 Febr. Secret (st Hult. 27 Febr. Niets 2S Febr. Niets. BEURSBERSGTEN; Amsterdam. 28 Feb. W.S 2J- pc. 5 pc. 76. 4 pc. 98|. Spanje. 1| pc. 55|. builcnl. 5 pc. 41. hinnenl. 5 pc. 42§. Rusland. 1816,5 pc. 103'. 5 pc. 101£. 1829, S p. Oostenrijk, metall. 5 pc. 48js. 2J- pc. 26*^. dito rente amst. 5 pc. 70|. nationale 18515 pc. 54j6. Dc koning van Zweden en Noorwegen heeft de kapelmeester van het regiment grenadiers en jagers te 's Hage met de ridder orde van Wasa begiftigdDe Vlamingers hebben bij den belgi- schen Senaat eene petitie ingediendwaarin zij hunne grieven hehhen uiteengezet. In het werkhuis te Leiden werden in de jongste week dagelijks 175 a 225 personen opgenomen. Tc Parijs zijn ongeveer drie millioen exemplaren verspreid van de brochures betreffende de romeinsche quaslie. De russische regering heeft zich bepaaldelijk verklaard legen de vereeniging van Midden-Italie met Sardinië. De Porte heeft weder on derhandelingen aangeknoopt over het sluiten ecner aanzienlijke leening te Londen. In de hoofdkiesdistricten Amsterdam en Hoorn zullen den 20sten fllaart a. s. weder verkiezingen moeten plaats hebben voor de Tweede Kamer der Stalen-Generaalter vervanging van de hecren Godefroi en van Hall. De sultan van Turkije heeft van een zijuer staatslieden den raad ontvan gen om de Suez-qucstie spoedig tot een goed einde te brengen. Te Rotterdam heeft dezer dagen de plegtige ope ning plaats gehad van de vormschool en normaallessen tot op leiding van onderwijzers. Tengevolge van de strenge bepa lingen door den gemeenteraad te Leiden tegen de dronkenschap vastgesteld, zijn in de laatste dagen aldaar verscheidene wagge lende personen achter de tralies gebragt om daar hun roes uit- teslapen. Op den spoortrein van de East-Lancashire lijn ia

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2