Een zonderling testament. In de kolenmijnen van Chidlene hebben Donderdag 11. drie arbeiders het leven verloren, ten gevolge van het breken van een touw, waaraan zij werden nedergelalen', zoodat zij op den bodem nedervielen en verpletterd werden. De Morning Herald zegt uit volkomen zekere bron te kunnen mcdedeclen, dat koning Victor Emmanuel den 26sten Fcbr. 11. te Milaan eene dépeche van den heer de Thouvcncl heeft ontvangen, houdende berigt dat keizer Napoleon in gecnen deele eene vereeniging van Toscane met Piëmont toeslaat, doch dat de koning Parma, Modena en de Romagna in ruil voor Savoye kan nemen. In 1858 werden 71,000,000 dag- en nieuwsbladen en 7,§30,000 boekpakettendoor de postkantoren in het Vercenigd Koningrijk van Groot-Britlanje en Ierland verzonden. De russische bladen maken melding van onderscheidene gevallen, dat personen door dolle wolven zijn aangevallen en gebeten en aan watervrees stierven. Er wordt te Parijs een adres aan den Paus geteekend, om hem Se verzoeken zijne regten als souverein in overeen komst te brengen met de onafhankelijkheid der Romagna. Dit stuk is, door eene commissie van geestelijken en leeken, in zeer gematigde bewoordingen geredigeerd. Men verwacht, dat vele personen aan de onderteekening zullen deelnemen. De belgische kamer van vertegenwoordigers heeft met al- gemeene stemmen het ontwerp aangenomen, houdende af schaffing van het bij de eeds-aflegging van provinciale- en ge meenteraadsleden in zwang zijnde gebruik, om het decreet voor te lezenwaarbij het Huis van Oranje van elk gezag in België werd uitgesloten. SÜEGESL.ÏJKS STariD. Van 25 Februanj 5 Maart 1860. GEHUWD: Geene. BEVALLEN'. A. M. Groot geb. Selderbeek D. A. Kuiper geb. Drijver Z. K. Wessel geb. van der Schaaf D. W. Bruin geb. Brugman D. P. Leijen geb. de Graaf D. J. G. S. Kroon geb. Jur- ger.s Z. S. Franken geb. Middelie. D. OVERLEDEN: T. Hoogsehagen 5 j. P, Griek 31 j. C. Konijn 73 j. P. Pool 11 m. K. Biman 82 j. W. Kruk 73 j. A R, Baas SO j. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDtEP29 Febr. Fosca Helena, de Waal, Wilmington. de Hoop, Ouwcliand, Lissabon. 1 Maart. Wilhelmina, Klint, Suriname. Loreley, Scholtens, dito, beiden met schade. Susanna, Moeskèr, Galatz. Lion (st), Londen. Aurora (st.), dito. Bernhardina, Olthans, Hartle- pool. Minister Thorbecke (st.), Huil. 2 Maart. Berenice, Bakema, Malaga. Urania Vermeulen, Moll Hannah, Simpson, Newcastle.New- castle, Franks, dito. Jonkvrouw, Geertrui Bouwen, Suriname. Jules et Cicele. Guillevin, Cetle. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 29 Febr. Beaver, (st), Londen. Graaf van Rech- teren (st.), Londen. 1 Maart. Cycloop, Ned. oorl.-fregat, kapt.-luit. Muller, Hellevoet 2 Maart. Diana, Haijes, Londen. Een rijke inwoner van Londen stierf en liet aan eene miss B die hem niet eens kendeeene fortuin na van verscheidene millioenen Wil men weten, wat den Engelschman daartoe bewogen had? nik verzoek miss B zoo schrijft hij in zijn testament«het geschenk mijner ge- heele fortuin aan te nemen, dat nog te gering is voor de gevoelens, wel ke mij gedurende drie jaren de beschouwing van haren aanbiddelijken neus heeft doen gewaar worden." Voor eene dwaling of mystificatie vreezende, vroeg miss B.... aan de mannen der wet, welke haar het legaat deden onderteekenen, of de over ledene reeds begraven was. «Neen," werd haar geantwoord. «Wel aan, brengt mij dan bij het lijk," hernam zij. Ofschoon elk een over dit verzoek verwonderd was, werd er nogtans aan voldaan. Toen miss. B bij het lijk gekomen was en het aangezigt er van eenigen tijd be schouwd hadriep zij uit«Dit is de mandie mij sinds drie jaren ach tervolgt mot zijne huldebewijzen en zijne verzenter eere van mijnen neus! In Hyde-Park, Covent-Gardenkortom overal stond hij voor of naast mij, en was over mijnen neus van bewondering opgetogen". Niettegenstaande de wonderlijke oorzaakheeft miss. B.... de millioen- tjes toch niet geweigerd. ©HMEHG-DE EEHISTEIT. De sardinische regering heeft militaire maatregelen genomen om de inlijving van geheel Middcn-Ilalie Ie verzekeren. Het corps vrijwillige londensche scherpschutters bedraagt 1400 man. In Ierland is tot nu toe een bedrag van 1000 c£ ten be hoeve van den Paus bijeengebragt. Het overgebleven gedeel te van den trans-atlautisclien kabel zal naar boven gehaald worden. De sultan van Tcrnate is in 84jarigen ouderdom overleden. De generaal Praelorius is gekozen lot president van den Oranje-Vrijstraat. Men verzekert dat de zaak der ilaliaansche vrijheid in de laatste dagen door de inmenging der europesclie diplomatie, zeer benadeeld is. De gemeente Hardcnberg heeft zich gedurende drie dagen in bet bezit van een nieuwen burgervader mogen verheugen; om gegronde re denen heeft de benoemde zijne betrekking zoo spoedig verlaten. - Aan de kaap de Goede Hoop heerscht eene ziekte onder de druiven. De arbeiders aan de kolenmijnen te St. Helena hebben den arbeid gestaakt; zij verlangen eene verbooging van 10 pet. van het arbeidsloon en zijn niet genegen met hun zweet den rijkdom der ondernemers te doen toenemen. Een der sleeswijksche wetgevers heeft het voorstel gedaan om den pre- sident van den deenschen ministerraad in slaat van beschuldiging te stellen. Te 'sGravehage is een der ketels van de gas fabriek gesprongenook is er in die stad een zware boom om gewaaid, waardoor eene dienstmaagd verpletterd werd.Tc Rotterdam hebben vele schoorsteenen bun hoog verblijf verlaten en zijn de vlaggenwelke dien dag wapperdenniet weinig be schadigd. Tc Londen beeft een felle brand gewoed, tenge volge coner gas-ontploffing. De heer Hoorders van Maarsen doctor in de godgeleerdheid is den 27sten der vorige maand 1 bevorderd lyt doctor in de regten. Het proefschrift, dat bij verdedigde, behandeltDe anti-revolutionaire staatsleer van

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3