c. a. een geval voorgedaandat slechts een kiezer van zijn stemregt gebruik maakte. Daar het billet behoorlijk was inge vuld, was de persoon dien het gold natuurlijk de benoemde. Of deze het ook zelf was, die was opgekomen, wordt niet gemeld. Meer eu meer hoort men te Breda de gazverbrnikers kla gen over de onnaauwkeurige aanwijzing der gazmeters. Eenigen die eiken avond drie of meer gazlichten branden, betalen zeer weinig, terwijl andere, die niet meer dan ééue vlam ontsteken, worden gerekend cene aanzienlijke som verschuldigd te zijn: zeer veel meer dan zij besteedden bij het gebruik van olielam pen. Men hoopt, dat een rijksijk der gazmeters hieraan een einde moge maken. Drie baagsche jongens van 10, 11 en 12 jaar hebben dezer dagen een complot gevormd, met hun drieën winkels te bestelen en wel op deze wijze: een hunner zou de winkellade openen en daaruit geld ontvreemden: een tweede zou in den winkel post houden om toe te zien of de bewoners naderden en en een derde zou aan de deur een sein gevenzoo er vreem de koopers mogtcn binnentreden. De policie schijnt deze vindingrijkheid al te aardig gevonden te hebben, want, o won der! de jeugdige industriëlen werden allen gearresteerd. Uit Luxemburg wordt gemelddat de wolven in de bos- schen aldaar sedert eenigen tijd zoodanig de overhand hebben genomen, dat de gouverneur drijfjagten heeft uitgeschreven. Bij de eerste jagt werden een wolf en eene wolvin geveld en een derde dooreen kogel, doch niet doodelijk getroffen, Op onder scheidene punten der provincie werden overigens nog eenige wolven neergeschoten. De bedrijvigheid op de Engelsche scheepswerven en ar senalen duurt, in weerwil van het met Frankrijk gesloten han- delstraclaat en de entente cordiale, onafgebroken voort. Zoo laat de regering o. a. te Portsmoutb en Sheerness thans tot 10 ure 'savonds werken, en betaalt buitengewoon hooge loo- nenom de aldaar van stapel geloopen oorlogsschepen zoo spoedig mogelijk voor de dienst gereed te hebben. De heer Slephen Whitney, een der rijkste burgers van !\ew-York, is in een ouderdom van 84 jaren overleden. Zij ne nalatenschap wordt op eene waarde van 10 a 15 millioen dollars geschat. Men schrijft uit Brugge: Op het bal, onlangs door den gouverneur dier provincie gegeven, bemerkte men onder de jonge vrouwen, die het meeste bijdroegen tot de opluistering van het feest, de jonge Mw.*** van Nieuwpoort. In het be gin van den avond ontmoette Mw.*** in de zalen des gou verneurs een geneesheer van hare kennis, Dr. Vvan Osteude, die sedert eenige minuten met haar redekavelde, toen hij een zwart vlekje op de wang der dame bespeurde. Hij verwittigde haar hiervan, maar zij antwoordde onbezorgd dat het een puisje was. Dr. Vnaauwer toegezien heb bende, zeide aan Mw.*** dat dit puistje eene zeer ernstige be handeling vereischte, en dat hij haar aanraadde onmiddelijk het bal te verlaten om de warmste pap, die zij kon verdragen, op hare kaak te leggen. Verbaasd over dit onverwachte voorstel, spotte Mw.*** met wat zij de overdrevene vrees van den doctor noemde, en ging voort zich aan de vermaken van het feest over te leveren. Doch doctor V.verloor haar niet uit het oogna ver loop van eenigen lijd bemerkte hij dat bare wang opzwol en hel kwaad alle oogenblikken scheen te verergeren. Hij keerde naar de jonge dame terug en hernieuwde zijne dringende aan maningen, om zich van het bal te verwijderen en zich door hem laten verzorgen. Haar niet kunnende overhalenwendde hij zich lot den echtgenoot en zeide hem, dat, volgens zijne meening, Mw.*** eene chirurgicale behandeling moest ondergaan, dal het zwart puistje uit de kaak moest gesneden worden. Te midden van het gerucht en de beweging van het feest, die een zoo pijn lijk contrast vormden met hunne bekommeringenvereenigden zij hunne pogingen om de dame rede te doen verstaan. Al wat zij konden verkrijgen wasdat zij het bal zou verlaten pap opleggen en dat, 'sanderendaags, langs Ostende naar Nieuwpoort terugkeerende, zij de pappen bij doctor V zou gaan vernieuwen, 's Anderendaags kwam Mw wezen lijk te Ostende aanmaar de geneesheer sprak haar niet meer van de operatie; zij zou nutteloos geweest zijn; het kwaad had te veel voortgang gehad. De arme jonge vrouw, eenige uren vroeger nog zoo schitte rend van schoonheid en gezondheidkeerde te harent terug om er te gaan sterveneen troosleloozen echtgenoot met drie kleine kinderen achterlatende. Het schrikkelijk kwaad, dat haar zoo bliksemsnel grafwaarts voerdewas een pestzweer van de gevaarlijkste soort, waarvan het doorzigl des genees- heers Vmet den eersten oogopslag al het gevaarlijke had bevroed. Uit de berigten uit Toscane en Emilia blijkt, dat het zeer onwaarschijnlijk is, dat de bevolkingen hun plan van aanslui ting aan Piëmont zullen opgeven. De vraag blijft thans, wat Frankrijk zal doen. Uit Venetië wordt medegedeeld dat het volgende decreet is uitgevaardigd: »Wij vernemen dat er nog ambtenaren zijn, die. niettegen staande het koninklijk besluit van 12 Sept. 1852, zich nog steeds veroorloven een baard te dragen. Hier komt nog bij het misbruik, dat zij de haren a la Cavour dragen, heigeen als een herkenningsteeken van de der keizerlijke regering vijandige partij moet dienen. Aan de ambtenaren wordt misdieu bevolen, zich te gedragen naar het besluit aangaande den baarden wordt hun verboden de haren d la Cavour te dragen". Onder de geruchten van den dag komt ook voor een op stand te Constantinopel, doch van zeer onbeduidenden aard. Deze is namelijk uilgebroken in den harem en de schuldigen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2