GEMENGDE BERIGTEN. zijn de vrouwen van den Sultan, welke ontevreden zijn, dat hij het kind eener slavin als het zijne heeft aangenomen. In de Marken is de beweging op het hevigst. Er zijn daar meer dan §000 nationale vaandels verspreid en te Livorno ligt een aantal wapens gereed, om naar Umbrië te worden ver zonden. Uit Bologna meldt men, dat het aldaar zoo sterk heeft gesneeuwd, dat men bijna niet aan de versterking heeft kunnen werken. Er zijn reeds 140 stukkeu geschnt op hunne affuiten geplaatst. De dierentuin te Antwerpen is onlangs op eene merk waardige wijze verrijkt geworden. Buiten eene groote hoeveelheid vreemde vogels, waaronder van zeldzame soort, heeft het be stuur der maatschappij nog den aankoop gedaan van zeven mom varkens, afkomstig uit het binnenland van China, en die wij niet gelooveu dat zich in eenige andere verzameling van Europa bevinden. Het hoofd dezer dieren is vooral buitengewoon. Luidens de laatste berigten uit Venetië, schijnt de gis ting aldaar steeds toenemende. Meu vreest, dat nieuwe verwik kelingen zullen ontslaan ten opzigte van de voorgestelde schik kingen die slechts bij kalm beraad en wederkeerige gematigd heid tot een definitief [besluit kunnen worden gebragt. De oostenrijksche regering schijnt echter niet geneigd, hare mede werking tot zoodanige bedaarde stemming te verleenen. Dit geldt inzonderheid ten opzigte van Venetië, dat langzamerhand aan het huis Habsburg dreigt te ontvallen. Volgens berigten uit Florence, is aldaar eene zamenzwe- ring ontdekt, tegen de leiders van de patriottische partij in Toscane; zij zou, luidens de eerst ontvangen, waarschijnlijk zeer overdreven berigten, niets minder ten oogmerk hebben ge had, dan eene algemeeue slagting van de hoofden der nationale beweging. De volgende daad van eerlijkheid wordt als navolgeus- waardig gemeld: Een boschwachter van St. Leonards is dezer dagen in Brussel aangekomen, om bij het geregt aangifte te doen van een voud van §000 fr. in bankbriefjes, dien hij ge daan heeft. De eerlijke man heeft deze som aan de policie toe vertrouwd, die nasporingen naar den verliezer zal doen. Er is te Weenen druk sprake van een rijken zonderling, die met voorbijgaan van al zijne regtmatige erfgenamen, een schoon jong meisje tot universele erfgenaam van zijn zeer aanzienlijk vermogen heeft gemaakt het zonderlinge daarbij is, dat de erflater in het bezit was van een aanzienlijken bult en een zoogenaamden paardenvoet, en bij testament als voor waarde heeft gesteld, dat bedoeld meisje eerst dan in het bezit van de erfenis kan komenwanneer zij met een man trouwt, die beide gebreken bezit. Bovendien moet zij telkens de eerste drie maanden van het jaar in een klooster doorbrengen, om voor de ziel van den overledene te bidden. De erfgenamen zullen procederen lot nietig verklaring van dit testament. Tc vorigen jare heeft Australië musschen tot uitroeijing der veldwormcn, faisanten voor de jagt en de tafel, zelfs nachtega len tot bevolking der bosschen, uit Engeland doen overkomen, om die daar inheemsch maken. Nu willen de Australiërs ook den schotschen zalm overplanten, met welk doel den25Fehru- arij ongeveer 50,000 zalm-eijers met het schip Curling van Liverpool naar Melbourne afgezonden werden. Zij zijn in kis ten gepakt, welke inet fijn kiezelzand gevuld zijn, door hetwelk onophoudelijk versch water loopt, dat door middel van een met 500 centenaars zuiver amerikaansch ijs gevuld reservoir geduren de de geheele lange reis koel moet gehouden worden. In de straat St. Jacques te Parijs is een hevige brand uitgebarsten. Dadelijk kwam het vermoeden op, dat er brand stichting had plaats gehad en na het verhooren van eenigen der bewoners van het huis, bleek het, dat de brandslichster een jonge kat was. Deze had men met een doosje lucifers zien spelenen zonder er verder acht op te slaanhad men de kamer verlaten. De lucifers schijnen vlam gevat en die medegedeeld te hebben aan de gordijnen. Binnen korten lijd stond de geheele kamer in brand. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 29 Febr. Magdalena, Kooij, Bat. vertr. 13 Nov. Corkscrew (st.), Hult. 5 Maart. Walborg, Lund, Alexandrig, 1. v. Gibralt. Beaver (st.), Londen. Graaf van Rechteren (st.), Hult. Ondine (st.), Bordeaux. 6 Maart. Maximi liaan, Schil, Suriname. UITGEZEILD NIEUWEDIEP4 Maart. Niets. 5 Maart. Niets. 6 Maart. Au rora, (st.), Londen. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 6 Maart. W.S 2*-pc. 64{. 5pc. 76,|.4pc.98j4. Spanje. 1| pc. 55|. buitenl. 5 pc. 44. binnenl. 5 pc. 42j. Rusland. 1816, pc. 105^. pc. 102£. 1829, pc. Oostenrijk, metail. pc. 48. dito 2| pc. 26|. dito rente amst. pc. 69f. nationale 1854 pc. 54|. Het pauselijk leger, dat zich in de Jlarken bevindt, veroor zaakt eene bestendige vrees voor oproer of desertie. De bisschop van Orleans is gedagvaard voor het keizerlijk geregts- hof te Parijs. - De troonrede, waarmede keizer Nap. in de vorige week de zittingen van den Senaat en het Wetgevend ligchaam heeft geopendwordt door de arbeidende klasse in Frankrijk zeer toegejuicht. De belgische kamer van afge vaardigden heeft gedurende vier dagen beraadslaagd over de aangifte van geboortendie meer of min geheimzinnig zijn. Te Leeuwarden ging dezer dagen bij ongeluk het geweer af van een der schildwachtendie bij hel tuchthuis aldaar op post staan. De kogel ging hem door den arm, hij moest naar het hospitaal vervoerd worden en verkeert in zorgelijken toe stand. De kamer van koophandel en fabrieken te Leeuwar den heeft zich per adres tot den minister van binnenlandsche zaken gewend, met verzoek het leggen van den onderzeeschen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3