IIELBERSCHE EN N1EEWEDIEPER (MAM. BEKENDMAKING. it t ZONDAG 11 M A A 11 T. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwedup. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post»1.50 Enkele nonamers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever De Burgemeester der gemeente Helder, maakt, ter voorkoming van ongelukkenaan de ingezetenen bekend, dat met den 15 dezer de schietoefeningen op de Hors met het geschut van Z M. instructie-vaartuig Pro Palria, weder zullen aanvangen. Wanneer er geschoten zal worden, zal er eene roode vlag van den voortop van genoemd vaartuig worden ge- heschen. Zoo lang deze vlag waait, zal het strand op de Hors op eenen afstand van 5600 Ned. ellen in de rigting van den stuifdijk, onveilig zijn. Genoemd gedeelte van de Hors zal worden afgepaald door paaltjes met bordjes, waarop geschilderd zal zijn: Z. M. instructie vaartuig Pro Patria". Aan het einde der rooilijn zal eene blaauwe en op de amblsnollen eene Nederlandsche vlag worden geplaatst. Ofschoon1 men zich buiten de bovenomschrevene grenzen veilig zou kunnen achten, dient men in acht te nemen, dat wanneer er springgranalen worden ge schoten de stukken dezer projectilen tot over die gren zen kunnen worden geworpen, en het alzoo raadzaam is zich in dit geval ook niet aan de binnenzijde des stuifdijks in de Mok optehouden. Verder wordt in herinnering gebragt, dat het verbo den is de projectilen en verdere materialen welke op genoemde plaats liggen, op te zoeken en zich toe te eigenen; zullende deze handeling worden beschouwd als ontvreemding van 's Rijks goederen en degenen die zich onverhoopt hieraan mogten schuldig maken, als zooda nig worden vervolgd. De Burgemeester voornoemd, Helder 9 Maart 1860. STAKMAN BOSSE. ITIB'O'WS^IJDSlTga IT. HELDER en NIEUWEDIEP 10 Maart 1860. J. 1. Zondagavond verscheen in een gezelschap le li een heer in burgerkleedingvergezeld van zijn hondje. Hij was zeer ontsteld en aau zijne hand bemerkte men bloed hetgeen, volgens zijn zeggen, bij eene schermutseling meteen paar personen, die hem op straat hadden aangevallen, door het gebruik van messen was le voorschijn gekomen. Dien zelfden avond werd in die zelfde gemeente ren meisje op straat door een heer in burgerkleeding en vergezeld van zijn hondje vrij lastig gevallen. Zij vluglte, zoo spoedig dit kon geschiedenin den winkel van den banketbakker W. De heer in burgerkleeding scheen haar daarvan te willen terug houden. Bij die gelegenheid kwam echter zijne hand in eene bloedige aanraking met eene der glasruiten, en in een oogenblik was hij uit het oog verdwenen. Het is nog niet met zekerheid bekend of beide heldendaden door den zelfden heer in burgerkleeding zijn uilgevoerd, gelijk het nog een punt in queslie is of de heer of het meisje de rekening van den glazenmaker heeft le voldoen. Z. M. heeft den gepensioneerden kapitein van de marine, den heer van Maldeghembenoemd tot commandeur van de orde der Eikenkroon. Naar men verneemt, zullen door Z. M. eenigc hoofd officieren van het corps militairen intendance gepensioneerd wor den, en er tevens eene groote promotie bij dat corps plaats hebben. De miliciens der ligling van 1858, thans nog voor ont brekende vrijwilligers ouder de wapenen, zullen den 1 Julij a. s.allen in genot van onbepaald verlof moeten worden gestdfc zoodra intusschen de miliciens der ligling van 1859, dL/aen«*&, 17deu April in werkelijke dienst zullen worden opgcrS&iWl, ~v

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1