vóór dien tijd reeds in den wapenhandel geoefend en voor gar nizoensdienst geschikt zullen zijn, zal aan de miliciens van eerstgemelde ligting reeds dit onbepaald verlof worden verleend. Aan een particulieren brief uil Batavia, dd. li Januarij, ontleent de Amst. ct. de volgende bijzonderheden aangaande het gebeurde met de Onrust; De Onrust, die van Malapocra was gezonden om eenige oproerige kampongs lot zwijgen te brengen, vond dadelijk de bevolking lot onderhandelen gereed. De kommandant der boot, geen kwaad vermoedende, leende hier gewillig zijne toestemming toe. Het gezantschap kwam aan boord en men ging in de kajuit de onderhandelingen ope nen. Onderwijl hadden zich vele praauwen rondom de boot verzameld om groenten en vruchten te verkoopen. Op al de ze praauwen waren mannen als vrouwen verkleed en toen de bemanning druk aan het koopen was, loonden de verkoopers onverhoeds hun waar karakter en in eens was het schelmstuk volbragt, terwijl het gezantschap zich in de kajuit, zoo als van zelve spreekt, tegelijkertijd van de officieren zal hebben meester gemaakt". Uit Ambt Doetinchem meldt men: Als eene bijzonder heid moge dienendat op den eersten dezer bij den landbouwer li. W. Kraaijcnbrink, onder Sivolde, is geboren een roodbont kalf met twee koppen, naast elkander gelegen en behoorlijk verbonden, zoodat de scheiding slechts door een natuurlijken naad wordt aangewezen. Ieder dezer twee kop pen heeft zijne twee oogen waarvan de beide middelste echter aan elkander zijn verbonden, zijnen mond, neusgaten, tong enz.even als men dit bij een gewoon dier van zijne soort aantreft, en neemt door deze beide monden, hetzij afzonderlijk hetzij te gelijk, zijn voedsel tot zich, dat zich daarna in één kanaal schijnt te vereenigen. Ofschoon men aan den kop slechts twee ooren waarneemt, schijnt aan de uitwendige tee kenen te blijken, dat dit dier, bij verder voortleven, vier ho rens zal verkrijgen. Overigens is dit bijzonder product van de natuur wel gevormd, evenredig in zijne deelen en zeer welvarend. Als eene zeldzaamheid berigten wij, dat het engelsche gouvernement een jaarlijksch pensioen van 50 f 600) heeft toegekend aan mevrouw Janet Tayior, wonende IVo. lOi, Mi- nories te Londenen welomdat zij de schrijfster is van een »kort begrip der zeevaart en daartoe betrekkelijke sterrekunde; Verbeterde maantafels; Gids tot het gebruik der zeekaarten van Maurij" enz. In een schrijven uit Constanlinopel aan de N. R. Ct. wordt melding gemaakt van de viering van 'sKonings verjaar dag op '19 Febr., ten huize van dc nederl. gezant graaf van Zuijlen; de te Constanlinopel aanwezige Nederlanders waren op hel feest genoodigd dat tevens de inwijding was van het pa leis van ons gezantschap. In 1851 afgebrand, woonden onze gezanten sinds dien tijd in een houten huisje. Door de ijverige zor gen van graaf van Zuijlen is de grondwaarop het vroegere paleis stond, voor een deel zeer goed te gelde gemaakt, de wijl de waarde van het terrein zoo zeer was toegenomen en is er verder een keurig gebouw opgerigt, dat een sieraad voor den hollandschcn naam is; behalve de kanselarij is er aan het einde van den tuin een net kerkje gebouwd, waar door een frausch predikant of soms door Amerikanen dienst wordt gedaan- Kolonel Frappolieen boezemvriend van generaal Garibaldi, is te Parijs aangekomen. Hij begeeft zich naar Zweden, be last met eene zending van de midden-italiaansche staten, ten einde der zvveedsche kamers dank te beluigen voor de uiting barer sympathie voor de Italianen. De Se'maphore van Marseille bevat de volgende nieuwe bijzonderheden over hel vaartuig Louisedat bij Bastia is vergaan: «Zeven Toscaners waren in den top der masten gevlngtvier van hen zijn omgekomen. Dc direcreur van het italiaansche looueelgezeischapdie zich naar Corsica begaf, werd met zijn zoon gered. Eene familie van zes personen, de man, vrouw en vier kinderenbevond zich te middernacht voltallig bij elkander. Men kan oordeelen over de vreugde, welke de moeder gevoelde, toen zij hare kinderen aan haar hart kon drukken. Onder de schipbreukelingen bevond zich eene jonge moeder, welke haar kind in de armen hield, en een matroos smeekte beiden te red den. De zeeman antwoordde wanhopig, dat het hem onmogelijk was zich met zulk een zwaren last in de golven te wagen, welke hen allen zouden verzwolgen hebben. Eene woedende baar wierp den echtgenoot der vrouw over boord op eene rots, waar aan hij het geluk had zich te kunnen vastklampen. De boven genoemde matroos sprong in zee en begon te iwemmen, toen de arme vrouw, ziende dat hare laatste hoop verdwenen was, een besluit nam, een moederhart waardig; zij wierp haar kind den zeeman toe, zeggende: «Redt ten minsten dit kind!" De zeeman ving het kleine schepsel op, zwom ermede weg en slaagde er inhet aan land te brengenkort daarop verdween de half vertrooste moeder in de golven. De kapitein Pozzo di Borgo, na vruchteloos tegen den stroom geworsteld te hebben, sprong in zee, zeggende: «Ik wil met mijn schip sterven!" De Patrie deelt de volgende dépêche uit Antibes mede: Te Nizza is, bijgelegenheid van den verjaardag der grondwet, door de piëmontesche bevolking eene manifestatie in het itali aansche theater gedaan. De bevolking van Nizza was er niet bij tegenwoordig. De loges waren ledig gebleven. Deze laatste had op hare beurt deze manifestatie met eene demonstratie in het franschc theater beantwoord. Er werd eene cantate aan Nap. lil en daarna het lied van koningin Hortense ten gehoore gebragt, onder de herhaalde kreten van: «leve de keizer! leve de aan hechting met Frankrijk! Luidens een brief uit Tunis, is in die stad een zesjarige joodsche knaap uit het ouderlijk huis gestolen, gedoopt en hei melijk naar Malta gezondenom buiten het bereik van het vaderlijk gezag te zijn. Op aanklagle der oudersheeft dc jus titie een geregtelijk onderzoek in het werk gesteld. Ten aanzien van het dikwijls geopperde denkbeeldom

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2