ÖSMEITÖDE BEHSÖÏBIT. Vergadering van den Raad Venetië tegen eene aanzienlijke geldelijke schadeloosstelling af te staan, moet, naar men verzekert, de keizer hebben verklaard dat hij Venetië zelfs niet voor geheel hel bedrag der oostenrijk- sche staatsschuld zou willen afstaan. Men heeft echter goeden grond om te geloovcn, dat zeer vele andere personen, inzon derheid Oostenrijks crediteuren, met zoodanigeu ruil zeer ge rcedelijk vrede zouden hebben. In vroegere jaren werdte Rome gedurende het carna val, de Vrijdag voor een godsdienstigen treurdag gehouden. l)e kerk wilde dit en iedereen gehoorzaamde. Geen enkel masker werd dien dag op straat gezien, geen bal had er plaats; in één woorddien dag was het carnaval dood. Dit jaar heeft men geheel anders gehandeld, men heeft juist den Vrijdag uitgekozen, om zich aan de grootste luidruchtigheden over te geven. Alleen des Vrijdags, was het aantal maskers op straat in overvloed, de gemaskeerde bals werden alleen dien dag ge houden, men zong en jubelde op straat, eene groote menigte rijtuigen inet gemaskerden holde elkander voorbijde overige dagen der week was alles stil. De jongste berigten over de italiaansche aangelegenheid komen der Noordsche Bij niet geschikt voor, om de voor standers van den vrede gerust te stellen. De afwijzing van de engelsche voorstellen door Oostenrijk, de openlijke weer stand van den paus, de heimelijke wapenloevoer naar Midden- Italie, al deze verschijnselen doen het blad een nieuwen oorlog vreezen. De eeuige vreedzame oplossing der italiaansche quaestie ziet genoemd orgaan in de alliantie tusschen Engeland en Frankrijkdeze, zegt het blad, is van zóó veel gewigt in de staatkundige wereld, dat die twee mogendheden wel in staat zijn, ook zonder de toestemming der overige mogendhe den, de italiaansche aangelegenheid definitief te regelen. BURGERLIJKE STAND. Van 5 10 Maart '1860. GEHUWDJ. Namink en M. Tieman. BEVALLEN: H. Vrieslander geb. van Emden. D. J. II. Yerlee geb. Dikkens. Z. G. Söderland geb. Douwes. D. E. Kruyff geb. van Wilgen. D. M. Borgart geb. Beekhuizen. D. M. Mensch geb. Vis ser. Z. E. Bakkers geb. de Wit. D. J. AI. Panchaud geb. Kok. Z. E. Duran geb. Blok. D. J. Groot geb. Hollemans. D. H. E. Tegelaar geb. Huurman. Z. J. Booij geb. Lymbach. D. H. de Jong geb. Verboom. Z. A. Caarls geb. Steeman. D. N. de Klerk geb. Groot. D. C. A. Groot geb. van Leewen. D. H. J. Timmner geb. Pauw. Z. OVERLEDEN: S Boon 49 j. AL AI. Fasen 61 j. H. Rünedaal 52 j. E. de Wit 35 j. D. Sevenhuijsen 28 j. C. Fluiter 6 j. SC HEEPST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 7 Alaart. Cycloop, Aluller, Ylissingen. 8 Alaart. Lion (st.), Londen. Minister Thorbecke (stHuil. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 7 Maart. Hercules, Siedenburg, Batavia. Javaan, Munnix, dito. Alaria Veronica, Afulder, dito. Kijkduin, Oldendorp dito. Cuba, Eijlers, Suriname. Alinerva, Doewes, Syra. Anna, Hoetjer, Trifist. Entreprice, Hut, Napels. Emma, Hofkamp, Londen. 8 Alaart. Zeelandia, Blaakhert, Padang, Stad Gouda, des Ruelles, Alelbourne. Johanna Wilhelmina, Faber, Constantinopel. Graaf van Rechteren (stHuil. Alida, Nagel, Bordeaux. Catharina, Wiersma Londen. Tusschen Engeland en Frankrijk zal een maritiem tractaat worden gesloten. Op Doggersbank is eene engelsche visch- schuit vergaan, waarbij de geheele equipage van 9 perso nen is omgekomen. Aan de Rio-Grande hebben de Mexi canen gescholen op de troepen der Vereeuigde Staten. In Pruissen bereidt men zich op alle mogelijke gebeurtenissen voor. In de hoogste kringen te Parijs gelooft men dat de oorlog binnen 2 maanden zal uilbarsten. Bij het sloopen van de vestingwerken te Lier hebben de arbeiders het geraam te gevonden van een dier uil de voorwereld, t. w. een Mas- todon of Uron, wiens tanden 8 pond wegen en wiens schou derblad a voel breed is. De procureur van Messina is ver moord. Aan de Romeinen is door de voorstanders der ita liaansche nationaliteit op straffe des doods verboden te rookeu of in de loterij te spelen. De jeugdige echtgenoot van maarschalk Pélissier is van eene dochter verlost. De prins van Oranje is gerepatrieerd. Een graanhandelaar te Berlijn is met een passief van 60,000 thl. naar het buitenland ge- vlugt. Men verzekert dat de Tweede Kamer der Staten-Ge- i neraal eerst na Paschen hare werkzaamheden hervatten zal. Te Namen zal met 1 April een nieuw dagbladvan de kleur der liberalen, het licht zien. Een der engelsche wet gevers beeft dezer dagen aangedrongen op de afschaffing der gewoonte, om officiersbefrekkingen bij het leger voor geld verkrijgbaar te stellen. Een aantal engelsche agenten heb ben zich gedurende den laatstcn tijd over Parijs naar Italië begeven. Hunne bedoelingen zijn tot heden onbekend. Te Ommen zal de collecte op de begraafplaats aldaar te houden bij besluit van den gemeenteraadook voor een gedeelte aan de Christelijke Afgescheidene Gemeente worden afgestaan. De gemeente-secretaris van Arnhem, is den weg gegaan van alle secrelarisen. Het wapen der artillerie is door Z. M. georganiseerd en uitgebreid. De gouverneur van Emilia heeft eene proclamatie aan de bevolking gerigt, waarin hij al le kiezers oproept zich van hunnen burgerpligt naar behooren te kwijten. De keizer van Oostenrijk is ernstig bedacht op bezuiniging in de huishouding van slaat. Te Parijs is een nieuwe brochure onderhanden getiteld la France et 1' Aulriehe. der gemeente HELDER, op Dingsdag den 15 Maart 1860, 's avonds 7 ure.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3