3EB.IÖTEM. Zaturdag 11. werd le Amsterdam op pleglige wijze uit gereikt de kleine gouden medaille, met de daaraan verbonden gratificatie van ƒ00, aan den adjudant onder-officier van hel corps mariniers, J den Hartog, voor SGjarige trouwe en eerlijke dienst aan den lande. Dezer dagen is door het Prov. Geregtshof van Noord- Holland de teregtstelling bevolen van C. K.R. K., C. Z. en J. Z.allen zeelieden op Vlieland, thans gedetineerd in het huis van arrest te Alkmaar. De acte van beschuldiging luidt, dat deze lieden zich in den nachl van 5 op 4 November j. 1. gezamenlijk hebben begeven naar het op den oden November op de eijeriandsche gronden onder Texel gestrande schooner- schip Maria, kapt. de Boerdat zij dat schip hebben be klommen, een vat suiker met de bijl hebben opengeslagen en de suiker medegevoerd in zakken, die zij daartoe hadden medege- bragt. Het schip willende verlaten, zijn zij echter betrapt door een der bewakers, den rijksveldwachter Jacob Veenwien het gelukte hel gestolcne weder te doen afgeven, doch niet anders dan na hun zijn pistool le hebben voorgehouden. Opmerkelijk is het, dal, naar men verzekert, de beschuldigden op Vlieland gunstig bekend staan. Zoo dus het onderzoek ter openbare te- regtzilting moet bevestigenwat de instructie aan het licht schijnt te hebben gebragt, zal men in het gebeurde een treu rig blijk vinden, hoe diep nog bij vele onzer kustbewoners het kwaad is geworteld, om bij stranding en schipbreuk met die ramp op onregtmalige wijze voordeel te doenen levens den wensch mogen uiten, dat deze vervolging een heilzamen indruk moge achterlaten. Den genoemden rijksveldwachter Veen werd voor zijn moedig gedrag door Z. M. eene gratificatie toegekend van vijftig gulden. In de vorige week werd le Dwingelo, door den vee arts, eene koe verlost van eene vrucht, welks zwaarte 115 ponden was. De moeder is er zonder hinder afgekomen, maar de vrucht heeft men niet kunnen sparen. Bij Dalfsen is eene vrouw overleden, die, volgens de buren, 115 jaren oud was. Zij zelve, hoewel bij voile kennis, scheen niet te weten, in welk jaar zij was geboren. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEÜWEDIEP, 11 Maart. Vriesland, Boontje, Londen. Allpart, Carr, Sunderland. 12 Maart. Louise Geerdina, Wever, Gal. 1. v. Falm. Prosperity, Cows, Covves, met de lading van het aldaar met schade binnengeloopen schip Erbprintz Friedrich August, kapt. Wurthmann, van Rio-Janeiro. Mentor, van 'tVeer, Beaver (st.), en Adonis (st.), allen Londen. 13 Maart. Graaf van Rechteren, Voet. Huil. Fox, King, Yarmouth. UITGEZEILD NIEÜWEDIEP, 11 Maart. Anna Paulowna (st.), Marseille. Harmo nie, Bakker, en Heidewika Regina, Pekelder, beiden Leith. Thetis, Bak ker, en Dreverdina, de Jonge, beiden Newcastle. Corckscrerv (stHuil. Triton, Dahl, Koningsb. Willem III (st Dantz. Cornelia, Jent- sema, avontuur. 12 Maart. Ondine (st.), Lovius, Bordeaux. Alberti- na, Zwaai, en de Goudvisch, Jonkhoff, beiden Lcilh. Henry Cotes, Al len, Sunderland. het Vertrouwen, Meijer, Dantzig. Johanna Eüsabeth. Bakker, avontuur. BEÜSSBEKIfiTEN; Amsterdam. 15 Maart. W.S 2Jpc. 64}. 5 pc. 76j.4pc. 98. Spanje. 1 f pc. 55f. buitenl. 5 pc. 44j|. binnen!. 5 pc. 42f. Rusland. 1816, 5 pc. 103£. 5 pc. 102. 1829, 5 pc. 84|. Oostenrijk, melall. 5 pc. 47|. dito 2j- pc. 25J. dito rente amst. 5 pc. 691. nationale 1854 5 pc. 55|. Tegen de aanstaande verkiezingen van leden der Tweede Kamer te Amsterdam en le Iloorn zijn onderscheidene kandi daten voorgesteld. Te Peinbroke is een linieschip van 121 stukken te water gelaten. De Israëlieten in het keizerijk Oostenrijk hebben den keizer hunnen dank gebragt voor de reg- ten en vrijhedendie hun zijn toegekend. Vele steden van Lombardije zijn voornemens hunne adhaesie te betuigen aan de staatkunde van Viclor Emanuelten opzigle der midden- italiaansche aangelegenheden. Zij zijn bereid van de opregtheid hunner gevoelen klinkende bewijzen te geven in het belang der schatkist. Te Meppel is door den ijver der poiicie eene vrij aanzienlijke partij bedorven vleesch aangehouden, onbruikbaar gemaakt en begraven. -- De geestelijkheid te Florence deelt in de geestdrift der bevolking voor de zaak van Italië. De grootvorst troonsopvolger van Rusland wordt aan het hof te Berlijn verwacht. Te Milaan heeft een bal ten voordeele van de venetiaansche emigranten 27,000 frs. opgebragt, Z. M. heeft bepaald, dat het Rijk voortaan in zeven militaire afdee- lingen zal zijn verdeeld. Ten behoeve van het fransche le ger wordt in Italië veel hooi en stroo opgekocht. De werk zaamheden aan het Suezkanaal zullen waarschijnlijk spoedig worden hervat. De heer de Lesseps heeft 7 a 8000 werklieden aangenomen. Getrouwd J. K. SALMvan Amsterdam met M. J. PAPINEAU. Helder 11 Maart 1860. V Heden ontving ik de treurige tijding, dat mijn echt genoot CORNELIS VROOMlaatst Opper stuurman aan boord van het Nederlandsche Schoonerschip Corneliszoon, den 9 dezer op de terugreis naar het Vaderlandin het hospitaal te Dover is overleden in den ouderdom van 55 jarenmij drie Kinderen nalatende, die nog te jong zijn om het smarte lijk verlies te beseffen M. SMITS Helder 13 Maart 1860. Wed. C. VROOM

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2