$S\ ja. m M 23. BEKENDMAKING. HËLDERSCHE 1860. 18 MAA 11 T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post»1.50 Enkele nommers»0 10 Men abonneert zich bij alle boekbandelaars en post- directeuren. ZONDAG ACHTTIENDE JAARGANG, ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, Brengen ter kennisse van de ingezetenen dat de lijsten der kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaalvoor leden der Provinciale Staten en voor le den van den Gemeenteraad, zijn herzienop heden vast gesteld, dadelijk aangeplakt en gedurende veertien dagen op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd. Helder den 14 Maart 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE. De Secretaris L. VERHEY. ITIETTTf STIJDIITGE1T. HELDER en NIEUWEDIEP 17 Maart 1860. In de zitting van den gemeenteraad op Dingsdag den 15 dezer, waren de heeren J. Strootman en D. de Langewe gens afwezigheid uit de gemeente, niet tegenwoordig. Na de opening der vergadering werden de aanleekeningen van hel verhandelde in de vorige zitting gelezen en goedge keurd. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van de inge- komene brieven van hoofdonderwijzeressen die genegen waren met het vooruitzigt cener subsidie uit de gemeentekas, alhier eene bijzondere taalschool opteriglen voor jonge jufvrouwen. Na eenige beraadslaging werd besloten die brieven en daarbij gevoegde bewijzenten fine van rapport, inhanden te stellen van de commissie uit den raad, belast met de voorbereidende regeling vau het onderwijs. Werd gelezen eene missive van den heer schoolopziener al hier, houdende verzoek om te mogen vernemen of de raad genegen is om te voorzien in een beter schoollocaal en onderwijzers woning te Huisduinen, aangezien de tegenwoordige school en woning onbruikbaar wordt geacht. De voorzitter deelde mede dat Burgemeester en Wethouders zich van den slechten toestand dier school en woning hebben overtuigd en dringend noodig achten dat hierin werd voorzien. Na eenige discussie werd besloten te antwoorden, dat de raad genegen was aan de bezwaren van den heer schoolopziener te gemoet te komen en zoo spoedig mogelijk een daartoe strekkend voorstel in overweging zal nemen. De voorzitter deelde mede, dat van «Ie plaatselijke schoolcommis sie is ingekomen, baar beredeneerd verslag van den toestand van hel onderwijs in de gemeenteter voldoening aan het bepaalde bij art. 65 der wet op het onderwijsen dat dit verslag on- middelijk ter kennisgeving van de leden beschikbaar wordt gesteld. Na de vaststelling van het primitief kohier der honden belas ting over 1860 en het suppletoir kohier dier belasting over 1859 werd de vergadering geslolen. Bij hel ministerie van Marine heeft de aanbesteding plaats gehad van lo. de verdieping vau het dokkanaal op het marilime etablissement alhier. Minste inschrijver de heer de Grootte Sliedrecht, voor ƒ24200; en 2o. het in den drooge verdiepen en verruimen van bet natte dok. Minste inschrijver de heer van Hat tem, te Sliedrecht voor 140200. Z. M. heeft met den 1 sten Mei aanslaande benoemd tot havenmeester aan het kanaal van Voorne te Hellevoelsluis den heer P. II. Leijerthans als havenmeester belast met de handhaving der policie langs de geheele uitgestrektheid van het noord-bollandsch kanaallusschen de Willcmsluis en de Koop- vaardersluis alhier. Z. M. heeft aan Jhr. IF. Boreel van Ilogelandénop zijn verzoek, met 1 Mei 1860 eervol ontslag verleend (ftsiCottr-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1