AANBESTEDING. iiËUËRSCHE es IV1IÜUWED1EPER CülliWT. ZONDAG 1 APltll. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post»1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zieh bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iedercn regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever BURGEMEESTER en WETHOUDERS tier gemeenle Helder, zullen op Vrijdag den 20 April 1860, des namiddags ten één nreaan het raadhuisin het openbaaralléén bij inschrijving, aanbesteden: Het bestraten van een gedeelte der Zuidgracht en van de Zuidstraatmet bijlevering van ma terialen en arbeidsloonen. liet bestek, waarnaar deze besteding geschiedtligt van heden af ter lezing aan de Secretarie der gemeente; ter wijl nadere inlichtingen bij den Opzigter te bekomen zijn. Helder den 2 April 1860. STAKMAN ROSSEBurgemeester. L. VERIIEY, Secretaris. HXIB TT W B T IJ D 1T S1T. HELDER en NIEUWEDIEP 51 Maart 1860. Gisteren heeft alhier in liet lokaal Tivolide aanbeste ding plaats gehad voor het maken van eenc batterij buiten den Zeedijk, bij den mond der haven van bet Nieuwediep, welk werk is aangenomen door den heer A. Prinste Sliedrccht voor de som van f 88,700. In de vergadering van het Onderwijzers-Gezelschap alhier, op Donderdag den 29slcn dezer, werd door den lieer P. Rijkers zijne betrekking als Bestuurder van genoemd gezelschap nedergelegd. Namens de leden werd hem door den Voorzitter, den heer J. van der Haarin gepaste bewoordingen dank ge zegd voor zijne veelvuldige bcnioeijingen in liet belang des gc- zelschaps bewezen en bet eerc-lidmaatschap aangeboden. Met warm gevoel werd de wensch geuitdat de Voorzienigheid hem nog eenc aangename rust na zijnen bijna SOjarigen arbeid moge doen smaken, en als blijk van de achting en genegenheid, die de aftredende Onderwijzer bij zijne amblgenooten ondervond werd hein ecne fraaije voltaire aangeboden. Gevoelig voor deze verrassing kon de grijsaard bijna geene woorden vinden om zij nen dank te kennen te geven. Met de beste wenschen voor het gezelschap en zijne leden besloot hij zijne toespraak. Deze plegligheid maakte op alle aanwezigen een diepen indruk. De benoodigde herstellingen aan de hondsbossche zeewe ring le Pelten zijn te Alkmaar aanbesteed en voor /"19,70b aangenomen door den heer J. Oldenburg van Bergen. Z. M. heeft II. D. adjudant in buitengewone dienst den schout-bij-nacht A. J. de Smit van den Broeckethans di recteur en commandant der marine te Vlissingen, met ingang van 1 April a. s. benoemd lot vice-admiraal. Het aantal boomen, door den slorm van den 28sten Febr. 11. in den omtrek van Arnhem ontworteldmeest allen dennen, kan, nu de perceelen ten verkoop zijn uitgebaakt of aangeduid, gcrustelijk op 20,000 geschat worden. De dennen- bosschen van de landgoederen LichtenbeekWolfhees enz., bieden thans nog een tafercel van verwoesting aanzoo als velen weliigt nog nimmer hebben aanschouwd. Men verzekert ons, dat de regering reeds in beginsel zon hebben beslist concessie te vcrleencu aan de hollandscbc spoor weg-maatschappijtot aanleg van een spoorweg van Schcvenin- gen lot 'sGravenhage, en verder van Leiden tot Woerden, tot aansluiting met den Rijn-spoorweg en onder verpligling om ueu spoorweg tusschen de residentie en Leiden te veranderen in smal spoor, ten einde van Scheveningen af eene doorloopende verbinding, ook voor <!c residentie, met het europeschc spoor wegnet daar le stellen. Men meent te welen, dat deze beslis sing bovenal moet ruslen op de overweging van het onmisbaar verband, dat alsdan zou ontslaan bij den, voor de landverde diging noodzakelijk geacblen, aanleg van een spoorweg van Haarlem naar het Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1