De keizer van Marokko OEMEHG-DE 3E3.IGTE1T. AD7SRTZ1TTIS1T. hem nogtans te treffen. De schuldige werd gearresteerd en legde onmiddelijk eene volledige bekentenis af. Het gerucht van het oprukken der napolitaansche troepen in den Kerkdijken Slaat, wordt bepaald tegengesproken en zelfs verzekert mendat koning Frans II volstrekt geen plan meer heeft, om met kracht van wapenen in de italiaanschc quaeslie te interveniëren. Uit Rijssel wordt gemeld, dat eenige knapen van 12 a 15 jaar, die waren gaan wandelen, in plaats van naar school te gaan, een hunner kameraden, door vvien zij meenden verra den te zijn, hebben opgewacht; zij kleedden hein uiten gaven hem zulk eene tuchtiging, dat hij aan de vreeselijke wonden is overleden. De belhainers van deze jeugdige barbaren zijn ge arresteerd. Men schrijft uit Konstantinopeldat op 15 dezer eene deputatie der aldaar gevestigde Nederlanders zich naar denederland- sche ambassade heeft begevenom den minister-resident hare gelukwenschen over te brengen, ter gelegenheid van zijne be noeming tot minister van builenlandsche zaken. De heer Keun secretaris der kanselarijblijft ad iuteriin met de zaken der le gatie belast. De abt Slellardi, die door den koning van Sardinië met eene zending naar Rome was belast, is zeer slecht door den paus ontvangen. De woorden die de paus hem heeft toegevoegd waren zeer hard. Evenwel hoopt Z. M. den paus tot betere gevoelens te zullen terugbrengen en is de heer Rossi naar Rome vertrokken. Deze is overbrenger van een brief aan den paus, waarin de redenen worden opgegeven waarom de koning zich gedwongen heeft gezien de annexie der Romagna aan te nemen Te Nizza worden toebereidselen gemaakt voor de feeste lijke ontvangst der fransche troepen, die van Genua komen. Duizende fransche vlaggen zijn gereed. De manifestaliën ter gun ste van Frankrijk nemen toe. LI. Zondagavond riep een ge deelte in den schouwburg Tirauty Leve Frankrijk! Leve de Keizer 1 BURGERLIJKE STAND. Van 17 24 Maart 1860. GEHUWD: P. Kramer on W. Scheerman. W. F. van Rems en G. Jaring. W. Rippens en B. P. Madiol. BEVALLEN: G. W. Bruin geb. Smit D. E. G Winter geb. Bosch Z. M. Roskam geb. de Lange Z. A. Heiner geb. Krul D. H. van Dok geb. Tonneboeijer D. E. Kramer Z. A. M. Bal geb. van Brederode Z. A. Boendermaker Z. C. Wiering geb. Verver D. J. Koopman geb. Boekei D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN G. Wiggers 49 j. B. Roeffel 3 m. M. Visser 6S j. A. Dalmeijer 4 j. T. Dol 18 m. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP 28 Maart. Patras (St.), Londen. Westerschouwen, Boon Netvcaslle n. Vlaardlngen, als bijlegger. Mabel, Oliver, Sunderland. 29 Maait Lion (st), en Emma, Hofkamp, beide Londen. Minister Thorbekke (st), Huil. 30 Maart. Ondine, Lotius, Bordeaux. Dorothy, Ouates, Sunderland. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 28 Maart Beaver (st.), Londen. Rembrand (st Huil. 29 Maart Perseverance Cummings en Diana, (st.), beiden Londen. Graaf van Rechteren (st,), Huil. BEURSEERIGTEN; Amsterdam. 50 Maart. W.S 2J pc. 65,1. 5pc.74jj. 4 pc. 97jf. Spanje. 1 f pc. 55{f. buileul. 5 pc. 44J. binnenl. 5 pc. 451. Rusland. 1816, 5 pc. 102§. 5 pc. 101£. 1829, 5 pc. Oostenrijk, metall. 5 pc. 47,g. dilo 2J- pc. 25|. dito rente amst. 5 pc. 68^. nationale 1854 5 pc. 54. heeft 8000 vrouwen, waarbij bij 825 zonen en 342 dochters heeft. Hij heeft met eigen hand 20,000 menschen gedood en is despotisch alleen heersoher, politie-commissarisbeul, regterin een woord: alles te gelijk. Ook noemt hij zich stedehouder op de geheele aardeen veracht zoowel zijne onderdanen als alle vreemdelingen. Zijn woord te houden zou boven zijne waardigheid zijn Bij de eugelsche regering is bei igt ontvangendat de werk zaamheden aan liet doorgraven van de landengte van Sucz met kracht worden voortgezet. Aan de beijerscbe regemenlen zijn 6 oude soldatenliederen uit den jare 18091815 uitgedeeld welke door de soldalen moeten worden van buiten geleerd. De zwitsersche armee bestaat uil 17S18G man. Tusschen Spanje en Marokko is de vrede geleekeiid. Te Milaan heb ben eenige ongeregeldheden plaats gehad onder de werklieden; zij verlangden hooger dagloon. Een aanlal hunner is gearresteerd en alles is thans rustig. Inliet jaar 1861 zal te Dusscldor;» eene grootc nijvcrheidstcntoouslclling worden gebonden. De wedrennen zullen den 7den en 8stcn Mei plaats hebben. In Londen bestaan 9 of 10 maatschappijen van schoenpoetsers-jon gensdie gezamenlijk 518 leden tellen en in bet afgeloopen jaar niet minder dan c£ 4548 ontvingen. Een romeinsch ambte naar, die beschuldigd is wegens verduistering van gelden, is tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hel nieuwe opera gebouw te Weeneu zal eene oppervlakte van 2600 vierkante vademen beslaan, 5000 toeschouwers zullen daarin ruime plaats vinden. Bijzonder zal bij den bouw op breede en gemakkelijke in- en uitgangen gelet worden, £80 cr$z> cHrö c&fc ckfë okfe fèfti Den 26 Maart 1860, was de 25Jarige Echtvereeniging H van JO HANNES BUDDINGH en PIETERNELLA RI E P S T R A. Nieuwe diep den 5! Maart 1860.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3