MEEIVEDIEPER COMIANT. ITI E U W s T IJ D IIT g B 11. DONDERDAG 12 A P R I h. De BURGEMEESTER der gemeente Heldervestigt bij deze de aandacht der belanghebbenden op de heden ge dane publicatie der quarantaine-maatregelen, die, even als vroeger, zullen behooren te worden in acht genomen en welke publicatie op de gebruikelijke plaatsen is aan geplakt Helder den 10 April 1860. De Burgemeester voornoemd STAK MAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 11 April I8G0. De verjaardag van II. I). H de erfgroolhcrlogin van Saxen-Weiiuar-Eisenach, zuster des konings, werd j. I. Zondag alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Naar wij vernemen zullen de werkzaamheden aan het nieuwe dok alhier den 16dcn dezer aanvangen. Uit Lissabon schrijft men, dat de Ev ertsen en de Wassen acr daar voortdurend gestationeerd lagen. Men wachtte nieuwe victualie en dan tevens order, of men de Zee land zou moeten wachten en de reis naar de Middellandsche zee voortzetten, dan of de politieke omstandigheden van Italië in dat plan wijzigingen zouden brengen en men repatriëren zal, hetgeen het waarschijnlijkste wordt geacht. Onlangs had men bij het schieten met scherp op de schijf ongelukkig een Portugees dood geschoten. Na ieder schot liepen er verschei dene de kogels na, om zich die toe te eigenen en te verkoo- pen. De wacht waarschuwde hen te vergeefs, en werd zelfs met dolken bedreigd, als zij de zoeklustigen wilde afkeeren. Geen wonder, dat er eindelijk een getroffen werd. Gisteren namiddag ten 5 ure zijn Z. M. de Koning, II. M. de Koningin en Z, K. II. de Prins van Oranje, met gevolg, te Amsterdam aangekomen. Z. M. heeft den kapitein N. C. Maarschalkvan het 1ste regiment vesting-artillerie, naar aanleiding van het daartoe door hem gedaan verzoek, op grond van veertigjarige dienst, een pensioen verleend van f 1005bij het wapen der artillerie benoemd: bij bet 2de regiment vesting-artillerie, tot kapitein van de 5de kl. (naar ouderdom van rang), den lslen luitenant G. J. van Trojen, van het 1sle regiment vesting-artillerie. Door Z. M. is bepaald, dat er eene wijziging zal wor den gebragt in het thans bestaande model van randscl bij de troepen te voel van het leger, en dat de palroontasch in het vervolg, bij bet wapen der infanterie, niet meer aan den kop pel of gordel bevestigd, maar aan oenen zwart lederen bande lier over den linker schouder zal worden gedragen, zijnde te vens door II. D. bepaald, dat al het ledergoed bij de troepen des legers, hetwelk thans wit is, voortaan zwart zal wezen, even als bij de jager-baltaillons. Men meldt uit Roermond: Sedert eenigen tijd werd zeer veel valsche munt, meestal bestaande in thalers van ver schillenden muntslag en onderdeden daarvan, vijffrancstukken en ook nederlandsche munt, bestaande in 25 en 10 centstuk ken, in omloop gebragt. Dc officier van justitie bij de regt- bank alhier, noodigde in het Policieblad vau dit jaar de ambtenaren van policie en justitie uil, hierop een naauwkeurig toezigl te houdenhetgeen niet zonder gevolg is gebleven daar eenige dagen geleden een, en heden een tweede persoon uit de gemeente Thorn werden aangehouden en naar hel huis van arrest overgebragt. Deze hadden een groote hoeveelheid dergelijke stukken in omloop gebragt. Den 4den dezer omstreeks 5 urebegaf zich de zoon van T. Zaaijer, landbouwer te Nieuwelongeter verrigling eener boodschap, naar Oudetonge, uur van daar. Na zich bij verschillende personen nog opgehouden te JbCfitcn begaf hij zich weder huiswaarts. Daar echter zijne ouders zijne 4 •"■'C ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 130 Franco per post»1 50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing [0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1