genoemden persoon, daar ter plaatse opgevischt, doch het lijk is nog niet gevonden. Hij had bij zich ecu donkergroen lede ren portefeuille, waarin waarschijnlijk eenigc muntbiljetten of banknoten, ter waarde van p. m. ƒ100, enz. Door den broe der des overledenen is eene belooning van 23 uitgeloofd voor dengene, die hel lijk zal hebben opgevischt. Eenige maanden geleden werd door den portier, in het gemeenteziekenhuis te Rotterdam, herhaaldelijk geld vermist, ja werd zelfs bevondendat de in de vestibule geplaatste bus was opengebroken en daaruit eene niet onaanzienlijke som moest zijn ontvreemd. Alle vermoedens vielen op den tweeden portier, en, om zich te overtuigen van het feit, toekende men een 25 cents stukje en legde dit in de geldlade. Dat ge- teekendc geldstukje werd gemist en bevonden in het bezit van den tweeden portier, die erkende het uit de lade genomen te hebben, doch alleen met het doel om de huur van een boek er van te betalen en later het met den eersten portier te ver rekenen. De zaak werd echter ter kennis der justitie gebragt die zich niet kon vereenigen met de aanklagte der overige dief stallen, maar voor het ontvreemde kwartje den portier twee maanden gevangenis toedeelde. Deze, stokstijf zijne onschuld betuigende, kwam van dat vonnis in hooger beroep; het O.M. bij het hof van Zuid-Holland deelt echter het gevoelen der rotlcrdamsche reglbank; het hof zal aanstaanden Donderdag in deze queslie uitspraak doen. Men leest in de Stoomposl: Reeds eenigc weken geleden spraken wij bij wijze van gerucht over de waarschijnlijkheid, dat het tegenwoordig ministerie het systema van staatsspoor wegen zou voorstaan. Wij gelooven thans met meerder zeker heid te kunnen zeggen, dat bij de heropening der zitting van de Tweede Kamer der Slatcn-Generaal de Regering het voor stel zal doen, tot den aanleg van spoorwegen door den Staat als principe, maar de lijnen te bepalen bij de wet. De fransche Moniteur meldt uit Nizza 15 April: »Het proces-verbaal van den uitslag der stemming is door den syndicus der stad aan den heer Pietri overhandigd. Op de vraag: inlijving bij Frankrijk hebben 6810 met ja en 11 met neen geantwoord. Sedert eenige dagen bespeurt men, dat keizer Napoleon den keizerlijken prins met militaire eer omringt, terwijl hij er voor zich zeiven geheel en al afziet. Wanneer hij in de Tuilleriën voorbij de garde gaat, wordt de trom niet meer ge slagen, terwijl men dit voor den keizerlijken prins doet. In het bosch van Bologne rijdt de keizer zonder geleide, terwijl eenige stappen achter hem de keizerlijke prins met eene schit terende omgeving volgt. Het is thans gebleken, dat de sultan van Turkije bij het begin van den Marokkaanschen oorlog eene deputatie der Ulcmas heeft ontvangenwelke hem verzochtenals opperhoofd der ge- loovigen, hulp aan den sultan van Marokko te verlecncn. De sultan heeft daarop een brief aan Mulcy-Abbas geschreven met eenige wapenen en belollen van geld. Daar het echter Turkije gemakkelijker is geld te belovendan geld te gevenis aan die belofte nimmer voldaan. Uit Stockholm wordt gemeld, dat op den slotheuvel aldaar reeds onderscheidene toebereidselen worden gemaakt voor bet krooningsfeest, dat op 5 Mei eerstkomende zal plaats hebben. Aan alle officierendie deze plcgtigheid willen bijwonen, is daartoe, zonder dat zij er aanzoek om behoeven te doen, een verlof van 14 dagen verleend. Ouder de personen, die in het helsche tooneel van de vijfde acte van Faust belast zijn om vuur te spuwen, was er bij de opvoering te Rouaan eendie dit niet scheen te kun nen doen zonder adem te halen; hij haalde daarbij de vlam naar binnen in plaats van die uit te spuwen. Hoewel hij da delijk zijn masker afrukte, was evenwel zijn baar geheel geschroeid. Een bewijs, zegt de berigtgever uit Rouaan, dat het voor iedereen nog niet zoo gemakkelijk is, om hier op aarde voor duivel te spelen. Naar men zegt, heeft de koning van Portugal in een vertrouwelijk schrijven aan zijn gezant te Parijs, de heer Paiva de annexie van Savoije en Nizza met Frankrijk zeer afgekeurd. In het algemeen is de porlugeesche regering niet ingenomen met de tegenwoordige fransche staatkunde. Den 15 April heeft er te Rome eene grootc manifestatie plaats gehadter gelegenheid van den jaardag van het terug- kceren aldaar van den paus in 1850. Des ochtends is de paus, vergezeld van eene groole menigte, de mis in de St. Agnes- kerk buiten de stad gaan vieren, en heeft daar aan meer dan 500 personen de communie toegediend. Naar het Vaticaan terugkeerendeis hij met daverende toejuichingen ontvangen. Des avonds was de stad geïllumineerd. In de volgende maand zal er een groot feest door de stad Parijs aan de deputatiën van Savoyc en Nizza worden ge geven welke na de stemming over de annexie aldaar zullen aankomen. Men zegt, dat dit feest nog prachtiger zal zijn, dan datgegeven is ter gelegenheid van het bezoek van ko ningin Victoria. De kosten zullen 500,000 francs bedragen. Uit Brcmen wordt gemelddat de burgerschap aldaai dezer dagen met algemeenc stemmen de voordragt van den senaat heeft goedgekeurd, strekkende om aan Anna Lucks, geb. Lïihring, van Bremen afkomstig, doch thans te Hamburg wonendeeen pensioen toe te kennenals hebbende zij den vrijheidsoorlog in 1815 medegemaakt. Er zijn bcriglen uit Turkije ontvangen van verontrusten den aard. Een nieuw onweder schijnt daar bijeen te trekken, en men vreest dat het maar al te spoedig zal losbarsten. Daar bij komt, dat de berigtcn, betreffende de tusschen Rusland en Frankrijk heerschendc verstandhouding, meer en meer veront rustend luiden. Vorst Kallimaki heeft aan den minister van buitenlandschc zaken eene nota overhandigd, waarin bittere klagten weder vervat zijnover de kwade praktijken der revo-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2