iieldersche m mwedieper mmi ITÏBUTf S TIJD I1T ©BIT. M 36. DONDERDAG 3 MEI. HELDER en NIEUWEDIEP 2 Mei 18G0. Op de algemeen,e begraafplaats alhier, is dezer dagen een fraai gedeukteeken opgerigt voor den in het vorige jaar gesneuvelden luitenant ter zee 1ste klasse G. F. G. Gobius met zes zijner manschappen. Zijne vrienden en wapenbroeders hebben dit gedeukteeken op het graf doen plaatsenen daar mede eene waardige hulde gebragl aan de groote verdiensten van den algemeen geachlen zeeofficierdie op zoo ongelukkige wijzein 's lands dienst het leven verloor. De zaugvereeniging Cecilia hield op Zondag den 29slen April j. I. hare eerste jaarlijksche feestviering. Een groot aan tal leden met hunne dames waren daartoe in het lokaal Tivoli vcreenigd. Met de feeslouverlure van Kastnervoorgedragen door de muzickvereeniging Harmonie, werd het programma geopend. Vervolgens trad de president der zaugvereeniging met eene feestrede op. In zeer gepaste bewoordigingen werd daarbij hulde gebragt aan de verdiensten van Directeuren en werkende leden, aan de ondersteuning van kunstlievende en eereleden en aller voortdurende medewerking ingeroepen. Nadat door den President aan allen een hartelijk welkom" was ge- rigt, werd deze »welkomstgroele" door het koor in welluidende toonen herhaald. Ook de overige nommers van het program ma werden zeer verdienstelijk voorgedragen. Een genotrijke avond werd alzoo door alle aanwezigen doorgebragt. Daarvoor zij hulde gebragt aan aliendie iets hebben bijgedragen om hel genot van dien avond te verhoogen. Moge de Vereeuiging nog vele jaarlijksche feestvieringen beleven Volgens een bij het departement van marine ontvangen brief van den kapt.-luit. ter zee J. van der Meerschkotn- mandcrende Zr. Ms. stoomschip Groningen, was die bodem den 2den Maart jl. liggende ter reede van Nagasaki. (Japan.) Men verneemt uit hel kiesdistrict Hoorn, dat Jlir. Mr. D. van Akerlaken zich niet weder verkiesbaar stelt als lid dei- Tweede Kamer, en dat in vele plaatsen het voornemen bestaat de keuze te vestigen op den heer Mr. S. .4van Nieropoud lid der Kamer. Den 29slen April ontsliep een van Nederlands eerste dichters, de heer Mr. I. da Costa, in ,den ouderdom van G2 jaar. Zeer verschillend heeft men zijne wijze van handelen de rigling die hij volgde, bet doel dat hij beoogde, beoordeeld, doch zeker is het, dat hij aller achting, zelfs die zijner hevig ste tegenstanders op politiek en godsdienstig gebied genoot dat hij als dichter aller bewondering heeft gaande gemaakt, dal hij steeds een sieraad zal blijven in Nederlands dichtcrenrij. De arrondissements-regtbauk te Nijmegen heeft uitspraak gedaan in de zaak van het Openbaar Ministerie legen Hendrikus Ilarmseu, renteuier te dier slede, als beklaagd van smaad, hoon en laster, boosaardig en in het openbaar gepleegd jegens Z. M. den Koning en hoogsldeszelfs stamhuis. Met schuldig verklaring aan het gepleegde feit, voorzien en strafbaar gesteld bij art. 1 der wet van 1 Junij 1830, werd hij deswege ver oordeeld tot eene gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren. Te Heerden kwamen den 25 April in de wetering de lijken van twee vrouwen aanspoelendie zich aan elkander hadden vastgestrengeld. Opgehaald bleken het eene moeder en dochter uit Epe te zijn, die aangeklaagd waren van diefstal. In de gemeente Schoonoord is den 25 Apriltegen den avond, een treffend ongeluk gebeurd. Een kind, een lief drie jarig meisje verbranddeterwijl de ouders afwezig waren en hunne drie jonge kindereu in de keelwoning aan zich zeiven hadden overgelaten. Door hel ontruimen vau bet eiland Schoklandondervindt, de schipperij nog al ongelegenheid bij stormweder en legenvy Vroeger vond zij in die gevallen hulp bij de eilandbew- K-a. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwecliep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per postul 50 Enkele nommersnO.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regets is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1