33RI3T31T. sche oorlogsstoomboot van Nagassaki naar liet tooncel van den moord vertrokken. Het noodlottig uileinde van baron von Bruckzoo schrijft men uit Weenen, heeft aanleiding gegeven tot het circuleren van allerlei geruchten, meest allen in verband slaande met het proces Eynatleii. Die geruchtenofschoon zij gecuszins on voorwaardelijk geloof verdienen, brengen eene algemeenegisting en ontevredenheid te weeg. Vooral spelen beweringen van zelfmoorden daarbij eene groote rol. Zoo verhaalde mendat de veldtuigmeester Schlick, daarentegen, dat niet Schlick maar Schlilter, voormalig generaal adjudant des keizers, zich bad doodgeschoten. Thans wordt beweerd, dat de heer Richter, directeur der bank, die als verdacht van medepligtighcid in genoemde zaak, zich in hechtenis bevindt, de baud aan zijn leven zon hebben geslagen. Zooveel schijnt intusschen zeker te zijndat die heer Jlaandag 11. eene poging heelt gedaan om uit de gevangenis te outvluglen. Een gevangenbewaarder moet zich namelijk hebben laten omkoopen, om den heer Richter een pas naar Hamburg te verschaffen en hem in het onlvlugten behulpzaam te zijn. Reeds bevond zich de heer Richter, naar men wil, in de open lucht, toen hij door een anderen gevan genbewaarder herkend en weder in hechtenis genomen werd welk lol ook de omgekochte bewaarder, benevens de koetsier die met zijn rijtuig achter de gevangenis den vlugteling wachtte moeten hebben gedeeld. De schoonste damedie bij de jongste feesten van Long- champs, met ontbloot hoofd op de donzen kussens van een elegant open rijtuig rustende, de algemeene aandacht in het bosch van Boulogne tot zich trok, waseen wassen pop, waarmede een coiffeur de opmerkzaamheid op zijne kunstvaar digheid wilde vestigen. De Parijsche schoonen moeten over dezen onbeschaamde, die zich zulk eene bijtende kritiek ver oorloofde, in den hoogslcu graad verontwaardigd zijn. Een gerucht wil, dat prins Napoleon binnen kort eene reis naar Constautinopel zal ondernemen. In de tegenwoordige omstandigheden zal die reis tot verschillende gissingen aanlei ding geven. De Courier de Lyon meldt het volgende: «Mevrouw C., weduwe van een officier, had zich na den dood van haar man te Lyon gevestigd en woonde bij hare ouders. Daar zij door vele jongelieden ten huwelijk werd ge vraagd, riep zij ze allen bij elkander en verklaarde, dat zij slechts hem de hand zou reikendie zou toelatendat zij op twintig pas afstands vau zijn horologie mogt schieten, dat hij in de band hield. Van de zeven aanbidders was de liefde van zes eensklaps verkoeld, slechts een onderwierp zich aan de proef. De beminnelijke dame schoot op hemdoch door de hevige aandoening, welke zij ondervond, mistte zij het doel op eenige vademen. De zes vvegloopers verhalen thans, dat zij met opzet zoo slecht heeft geschoten; wat ook het geval moge zijn, dit is zeker, dat zij in de volgende week zal huwen. Brieven uit Rome melden bet volgende, dat aldaar met eene diepe verontwaardiging ontvangen werd«Het Ilaliaansche comité, dat zitting heeft te Londen, zou twee zijner huurlin gen afgezonden hebben, met last om een moordaanslag tegen generaal Lamoricière en kardinaal Anlonelli te ondernemen. De zendelingen vau het comité zullen te Rome alles gereed vinden om hen te ontvangen; men wacht hen!" Onder den titel van «een nieuwe Valei", leest men het volgende in le Droit. Twee koks van eene restauratie in de straat de la Monnaie te Parijs, waarvan de eene de chef der keuken was, begaven zich eergisteren naar eene herberg. Al drinkende vergaten zij den tijd en hoorden met schrik de klok half vier slaan, het uur waarop de restauraliën worden geopend. Zij lieten de flesch slaan en liepen zoo spoedig zij konden naar hunne keu ken. Terwijl het vuur van de eene reeds helder brandde, kon het den andere maar niet gelukken, zijn vuur aan le krij gen. Dit ziende, liep zijn kameraad hem toe: «Wel vriend, lukt het niet? Maak wat spoed, want het is bijna 4 uur". Hierop geen antwoord krijgende, liep hij naar zijn kameraad en zag dat deze in eene plas van bloed stondhij had zich een groot koksmes in de onderbuik geslooleii. Stervende riep hij uit: «Ik heb mijn pligt le kort gedaan; mijn gebraad kan niet klaar komen; ik ben onteerd!" BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 1 Mei. W. S 2i pc. 64rji. o pc. 76jT. 4 pc. 99^,. Spanje. l|pc. o6J¥. buitenl. 5 pc. 46i|.binnenl. 5 pc. 45^. Rusland. 1816, 5 pc. 105|. b pc. 102. 1829, 5 pc. 8b|. Oostenrijk, metall. b pc. 49-|. dito 2|- pc. 26}-|. dito rente amst. 5 pc. 71^. nationale 1854 b pc. §6,F. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 29 April. Niets. 30 April. Diana (st.), Beaver (st), Marie, Reickman, allen Londen. Thirteen, Brown, Newcastle. Rem- brandt (st.), Koningsberg. 1 Mei. Ondine (st.), Bordeaux. UITGEZEILD NIEHWEDIEP, 29 April. Maxmiliaan, Schill, Suriname. Santa Rosa. Buikes, Curagao. Hendrik Wegeland, Prebentsen, Cardiff. Marinus en Geertruida, v. d, Tas, Newcastle. Cassandria, Fleming, Sunderland. Diewerdina, de Jonge dito. Albatross (stHuil. Zenobia, Carter, Yarmouth. Industrie, Knudsen, Mozes, Falck, Delphin, Zernichow, allen Nerva, Rosine, Streek, Stettin. Familliën, Aess, Frederifestad. Triton Schjerve, dito. Jolund, Falck, Drammen. Apelgunde, Lange, dito Lyna, Knudsen, Laurvich. J. D. Carolina, Ellefsen, Osterrisöer. 30 April. Elisabeth, Zeven, Genua. Meline, Pijle, Plymouth. Emanuel, Levensen, Eenigkeit, Wallis, Elise, Ore, Regina, Claussen allen Newcastle. John Howard, Crablree, Huil. Ellida, Bolvig, Beurs van Amsterdam Basberg, beiden Nerva. Neptunus, Demmin, Carlscrona. Goede Vrede, Andersen Frederikstad. Jantina, Pott, avontuur. 1 Mei. Rhea, Larsen Nerva. Het vredes-lractaat tusschen Spauje en Marokko is getec-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3