In het kiesdistrict Amersfoort is bij herslemming tot lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal gekozen, de heer J. K. baron van Goltstein. Den IGdcn dezer vertrekt de O.I. landpost over Southampton. Het verdient loffelijke melding, dat de brievenbesteller Bruinsdijk te Schiedambij het ligten van een der bijbnssen daarin een los bankbiljet van 100 hebbende gevonden, dat onmiddelijk aan den postdirecteur ter bad heeft gesteld, door wien het aan den reglmatigen eigenaar werd teruggegeven. I)e genoemde Bruinsdijk beeft van dezen eene gift tot belooning voor zijne naauwgezelle pliglsbetrachling ontvangen. Woensdag j. I. zijn de troepen der bezetting van de stad Haarlem in bet geweer geweest, en heeft de plegtige uitrei king plaats gehad van het ridderteeken van de orde der Eiken, kroon aan den onder-officier standaarddrager Balkvan het tweede regiment dragonders. De generaal van Muiken heeft, na de manschap in oogenschouw te hebben genomeneen car ré doen formeren en daarin den genoemden onder officiermet den regimcnts-standaard in de hand, toegesproken. Na in korte trekken 's mans veeljarige diensten en militaire deugden te hebben geschetst, beeft de generaal doen opmerken, hoezeer Z. M. onze geëerbiedigde Koning die eigenschappen op prijs weet te stellenen hoezeer de leden van den zoo nuttigen als achtenswaardigen onder-officiers-stand dit blijk van H. D. be langstelling, door de dezen wapenbroeder ten deel gevallen onderscheiding, boog zullen waarderen. De generaal heeft met eigene band bet eereteeken op de borst van den Gojarigen krijgsman, die 50 dienstjaren bij de ruiterij telt, gehecht, leeds versierd met het metalen kruis, de bronzen en zilveren medaille, de gouden medaille, de militaire Willemsorde en de Russische orde van St. Anna5de kl. Vervolgens hebben de troepen gedefileerd voor den generaal, ter zijde van welken de man was geplaatst, op welken het leger zich mag verhoo- vaardigen. Door het geregtsbof te Ilanau is dezer dagen uitspraak gedaan in de zaak van J. Nolte, aldaar beschuldigd van moord, gepleegd op zijne bruid. De beschuldigde had, om zich uit moeijclijke financiële omstandigheden te redden, door middel eeuer huwelijks-aanvraag in de dagbladenbetrekkingen aangeknoopt met zeven bemiddelde meisjesten einde zich langs dien weg van hare bezittingen meester te maken, terwijl hij, gereed slaande om met eene dezer bedrogen meisjes in het huwelijk te tredende trouwbelofte verbraken eener zeer vermogende weduwe zijne hand aanbood waarin hij echter door zijne bruid werd verhinderd. Het hof heeft hem thans aan de hem ten laste gelegde misdaad schuldig verklaard en diensvol gens veroordeeld tot de straffe des doods. De heer C., koopman te Parijs had, gedurende zijn ver blijf te Constantinopel, een hond, die, als zoo vele van zijn soort, zonder meester en verwilderd in de stralen der Turksche hoofdstad rondzwierf, door herhaalde liefkozingen voor zich ge wonnen; het dier vergezelde hem overal. Toen bij Constan tinopel zou verlaten, gaf bij den hond aan den eigenaar van zijn hotel en begaf zich aan boord van de stoomboot naar Mar- seille. Het schrandere dier was hem echter gevolgd en de heer C. zag hetvan de stoomboot af, eerst met klagenden blik aan strand zitten en vervolgens, toen de boot zich in beweging stelde, in het water springen en het schip nazwemmen. Men dacht, dat de hond, door vermoeidheid uitgeput, zich wel we der aan land zou begevenmaar bij bleef doorzwemmen en deed een klagend geluid hooren. De beer C. verzocht toen den kapi tein het dier te hulp te komen en vond steun bij de andere passagiers. Hun wensch vond gehoor en een matroos begaf zich in eene boot en bragt het getrouwe dier onder het gejuich der passagiers aan boord. Van eene waarlijk noodlottige beteekenis zijn voor zekere Berlijnsch familie de spelden geworden. Voor cenige jaren, werd het hoofd des gezins éénoogig, door dien hij zich willen de afdroogen, een speld in het oog voelde dringen, die in den handdoek verborgen was. De oudste zoon werd in den strijd van 1848 door een schot getroffen, welke lading niet uit een ko gel maar uit een blikken pennendoosje met spelden gevuld bestond; hij werd in den onderbuik gekwetst en na een smartelijk lijden overleed bij aan de gevolgen. In de vorige week zal dezelfde familie aan tafeltoen plotseling het jongste dochlerje luidkeels begon te schreijenweldra bemerkte men dat er een speld diep in de keel vast zat, (die toevalliger wijs in de podding was gevallen). Met de grootste moeite is men er in geslaagd de speld er uit te balen, maar het kind beeft eene felle koorts er van gekregendat men voor baar leven vreest. De Sardinische dagbladen bevatten een brief van Garibaldi waarin bij zegt, dat men de dapperen moet aansporen en helpen, om bet getal der strijders legen de onderdrukking te vermeer deren. Men moet niet den Siciliaanschen opstand helpen, of alleen Sicilië bevechtenmaar men heeft er vijanden te bestrij den. Niet ik, zegt de generaal verder, heb den Siciliaanschen opstand aangeraden maar zoodra onze Siciliaansche broeders handgemeen waren gewordenheb ik het mijn pligt geacht hen te helpen. Onze oorlogskreet zal zijn«Italië en Victor Em- manuel 1" In den avond van 5 dezer is het in de nabijheid van Binnen gelegen dorp Rudesheim ten deele afgebrand. Dit is reeds het tweede ongeluk van dien aard, dat in de omstreken dier stad sedert eenige dagen heeft plaats gegrepen. Bij den aanhoudend droogen en hevigen noordoostenwind kon van de gebouwen en het vee schier niets worden gered. BURGERLIJKE STAND. Van 5 12 Mei 18G0. GEHUWD J. Slot en C. Flens. J. Vinken en A. Dijker. BEVALLEN: T. Bontes geb. Visser Z. J. van Haren geb. van Oudbroekhuizen D. C. C. Vlaming geb. Fheres D. A. Harms geb. Namink Z. A. H. van Aken geb. van den Pauvert D. G. van Dijk

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2