UELDERSCÜE m N1EEWEDIEPER COURANT 1TIB TJ VT S T IJ D 11T G- B 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post50 Enkele nommersvO.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN' worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Ditgever ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 19 Mei 1800. In de zitting van den gemeenteraad op j. 1. Woensdag den 16 Mei 1860, waren afwezig de hceren Zür Muihen en de Lange. Na de opening der vergadering, werden de aauteekeningen van het verhandelde in de vorige zitting gelezen en goedgekeurd. Eeue door de commissie voor de onderhoudswerken voorge dragen schets voor den bouw eener openbare lagere school in de Nieuwstad, voor 600 kinderen, werd goedgekeurd, en besloten Burgemeester en Wethouders tot de aanbesteding te magligeu. Tot regeling van de geldelijke aangelegenheden over 1859, werden drie besluiten lot het voldoen van uitgaven en afschrij - ving uit den post van onvoorziene uitgaven van dat dieusljaar goedgekeurd. Overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wethou ders, werd eene som van ƒ200 aangewezen tot het voldoen van eenige gratificatiën aan ambtenaren der plaatselijke belastingen, wegens betoonden ijver in het behartigen der belangen van de gemeente over 1859. In de plaats van H. Baasdorp naar Amsterdam vertrokken, werd de rijks-commies L. J. Kassies benoemd tol roeijcr der dranken. Werd gelezen eene missive van beeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende inededccliug dat HEd.Gr.Achtb. het raadsbesluit tot bepaling van het getal scholen voor kennisge ving hebben aangenomenen het besluit tot vaststelling der jaarwedden van onderwijzers hebben goedgekeurd. Deze missive werd in handen gesteld van de commissie tot voorbereidende regeling van het ouderwijs, om den raad ten aanzien van het tijdstip waarop de nieuwe regeling zal ingevoerd worden te die nen van berigt en raad. Aan de vergadering werd medegedeeld dat bij de op den 11 dene dezer gehouden aanbesteding wegens het verbreeden van het Heldersche kanaal enz.dit werk is gegund aan den minsten inschrijver den heer B. Swets te Peltenvoor de som van ƒ9644. Een verzoek van eenige vischventers alhier woonachtig, om te willen bewerken dat het venten van visch langs de huizen door visscherlieden buiten de gemeente wonendeniet worde toegestaan, werd voor geene inwilliging vatbaar geacht. Na gehouden overleg met den hoofdonderwijzer en districts schoolopziener, werd, op voordragt van Burgemeester en Wet houders, de kweekeling van 's rijks normaal school alhier D. Westhoff, die onlangs het examen als hulponderwijzer heeft afgelegd, als zoodanig bij de openbare lagere scholen alhier aangesteld. Het verzoek van eenige inwoners dezer gemeenteom ter verkrijging van een grooter pleinhel kanaal van af de wester kerk tol voor het hecren logement van G. S d' Anconate doen dempenwerd met twaalf tegen een stem afgewezeu. Na de lezing eener missive van den heer Commissaris des Konings in deze provincie en het daarbij gevoegd afschrift eener missive van den Hoofd-Iugenieur, betrekkelijk de door de ge meente gewenschte verruiming van den mond van het Heldersche kanaal en de vernieuwing der daar aanwezige brug, en wel om daaraan zoodanige afmetingen te geven dat ook zeeschepen dat kanaal, kunnen binnenvaren, werden deze stukken, na eenige beraadslaging, om berigt en raad in banden gesteld van het dagelijksch bestuur en de commissie voor de onderhoudswerken nadat vooraf door de vergadering was aangenomen dat de nieuwe- brug eene wijdte zoude verkrijgen van 16 ellen. Na de mededeeling van eenige ingekomene stukken werd de zitting gesloten. Een edele daad van zelfopofferende liefde, alhier jL. s® "Woensdag voorgevallen mogen wij niet onvermeld late» v,C

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1