Hollanders zoo veel moeijelijkhedert in Japan ontmoetenterwijl daarentegen de Amerikanen er op zeer vriendschappelijken voet met de Japannezen staan. Middelerwijl de Engelschen en Hollan ders de Japannezen beschuldigen, dat zij de Iractalcn zoo slecht naleven en dat hunne gezanten hen zoo weinig ondersteunen zenden diezelfde Japannezen een gezantschap aan boord vaneen Amerikaanse!) schip naar de Vereenigde Stalen. De Pungolo van Milaan bevat den volgenden brief: «Kamp van Garibaldi, Talamona bij Orbilcllo, 7 Mei. «Gij zult weten, hoe wij ons eergisteren op de Piemonto onder bevel van Garibaldi, en op de Lombar doonder bevel van Bixio, hebben ingescheept. Wij hebben gisteren den ge- heelen dag gereisd. De zee was stormachtigzoodat wij allen aan de zeeziekte hebben geleden. Evenwel zijn wij opgeruimd en meer dan ooit geneigd om de gevaren te trotserenwelke de held van de Italiaansche onafhankelijkheid ons te gemoet voert. Heden ochtend hebben wij hier, te Talamona, bij Or- bitello, op de uiterste grens van Toscane, digt bij den Ker- kelijken Staat, het anker geworpen, en zijn wij er volgens onze gewoonte gekampeerd. Wij zijn steeds, en noemen ons ook nog zoode Alpenjagers. «Naauwelijks aan wal gekomen, heeft Garibaldi ons een dagorder gezonden, die, gesteld in de krachtige woorden van den overwinnaar van San Fermo, ons de heldendaden herin nerde van ons corps; onze wapenkreet is «Italië en Victor Emmanuel «Wij weten, dat wij groote gevaren te gemoet gaan en dat onze onderneming gewaagd zou zijn, waren wij niet onder het opperbevel van Garibaldi en ondersteund door de overwinnaars van Verese. Wij vertrouwen op onzen bevelhebber, onzen moed, op Italië en ons heilig vaandel, het symbool van hel denmoed. «Wij zijn ongeveer 1500 man sterk en verdeeld in 7 corp sen, onder bevel van Bixio, La Masa, Anfossi, Cairoli, Scot- ti, Carini en Orsini. Wij zijn niet talrijk, maar sterk, want wij zijn allen mannen, die in de grootste gevarcu beproefd zijn. Wij hebben in onze gelederen soldaten, die als officie ren van alle graden hebben gediend. «Van de plannen van onzen bevelhebber kan ik u niets zeg genomdat wij aan strenge gehoorzaamheid zijn gebonden, en niemand onzer, bij een bevel, het waarheen? en waarom? op de lippen zou durven nemen. Garibaldi houdt alles voor ons strikt geheim. Dezen nacht echter zullen wij in zee ste- kcu, waar wij andere schepen, die versterkingen aanvoeren, zullen ontmoeten. Ik raad u aan, spoed te maken en ons spoedig verrterkingen te zenden. Onze ouderneming kan tot resultaat hebben de vereeniging van Italië onder Victor Emma nuel en misschien wel vóór het einde des jaars". Te Londen had dezer dagen een koddig voorval plaats. Een heer, die eenige jaren buiten 's lands had moeten door brengen, vervoegde zich terstond na zijne aankomst op bet telegraaph-bureau en liet eene depêche overbrengen naar eene andere plaats. Deze depêche hield in de vraag aan een zijner vrienden of zekere dame nog vrij" was. Den vol genden dag kwam hij weder op het bureau om te zien of er ook eenig antwoord voor hem ontvangen was. De lelcgraphist verzekerde hem, dal juist even te voren het antwoord was gekomen. Hij stelde hem de depêche ter hand, waarop het antwoord in deze woorden te lezen stond: Jakom maar spoedig o\er". Verrukt over den goeden uitslag wierp hij een goudstuk op de tafel, ter betaling der kosten en wil in allerijl het bureau verlaten. De direkteur verzoekt hem echter nog een oogenblik te vertoeven, en voor liet goed ontvangen der depêche, zijne handleekcning in een daarvoor bestemd register te plaatsen. Fluks neemt hij eene pen in de hand en leekent zijn naam op eene courant. Wie durft nu nog ontkennen dat de liefde blind is? Uit Napels wordt van den 12den gemeld, dat er den 9den te Palermo eene zeer groote demonstralie heeft plaats ge had. Eene ontzaggelijke menigte doorliep de stad met den kreet «Leve koning Victor Emmanuel!" De policie riep de koninklijke troepen te hulp, welke de menigte uilecnjaagden. Er zijn diie personen gedood en tien gekwetst. BURGERLIJKE STAND. Van 12 19 Mei 1860. GEHUWD I. de Heus en N. Bruin. E. Kindermans en J. Tim merman. J. Kwant en G. Breet. BEVALLEN J. van der Zanden geb. van der Wiele Z. C, Stort geb. Faber D. F. M. de Beer geb. Richter D. M. van Woezik geb. Timmerman 2 D. G. de Bunje geb. Spandauw Z C. Ummels geb. Rippens D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDENA. Breet 7 w. L G. van der Laan 60 j. C. Blok 65 j. D. Veen 8 m. M. Lak 32 j. H. van Zonen 10 j. J. V erboom 24 j. P. D. de Lange 92 j. SCHEEPST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 16 Mei. Victoria, de Haan, Palermo. Leo Sinnige Karsens, Cette. Violet, Jackson, John, Wilson, beiden Newc. Thor- becke, Witting, Dantzig. 17 Mei. Alexander, Dekker, Batavia, vertr. 31 Dec. Cornetia, de Vries, Banjoewangie, vertr. 20 Jan. von Lof- fert Gerritz, Engel, Odessa, 1. v. Falmouth. von Benningsen, Spillmann, Galatz. Zwerver, Hoster, Girgenti. Amica Manu, Peper, Cadix. Lion (st.), Londen. Mabell, Oliver, Shietds. Minister Thorbecke (st.), Hult. Argo, Jccobson, Frederikstad. IS Mei. Louise Roeloffine, Sij— brandi, Batavia. 3 Vrienden, Pfister, Rotterdam. Marie, Nijgaard, Kjerkteminden.Windsbraut, Ducros, Koningsbergen.Twenthe (st.), Huil. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 16 Mei. Graaf Rechteren (st), Hult. 17 Mei. Utiliiy Reed, Phoebe, Sternen, beiden Newc. Niessina, Gruppelaar, Hult. Drofa, Nicolaisen, Nerva. Tvedestand, Andersen, Tvedestrand. Carl Frans, Flemming, Avontuur Soven José, Lusaraga, Berg. jVernat, Chipp, Sundcrl. George Clarck, Hooper, Newcastle.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3