klaps van tafel op; toen hij na geruimen tijd niet terugkwam, gingen zijne vrouw en dochter zien waar hij bleef en vonden hem in den vijver van zijn tuin met den dood worstelende; hij had den dood zijner bloemen niet willen overleven. Het gelukte beider vrouwen echter den te groolcn bloemenliefheb ber te redden. De Opinione Nationale en de Movimentodeelen mede dat Garibaldi met 9000 man infanterie en een escadron cavalle- rie Palermo is binnengerukt. De Napolitaansche soldaten heb ben de wapenen nedergelegd. De geestdrift der bevolking is uitermate groot. Dezer dagen is te Berlijn een driejarig kind ontstolen aan zijne ouders, die in eenc der buitenwijken dier stad woon achtig zijn. De persoon die deze misdaad heeft gepleegd, is eene vrouwaan welke door deze familie uil medelijden gedu rende den nacht huisvesting was verleend. Het is nog geheel onbekendwat er van het kind geworden is. He Spaansche dagbladen deelen breedvoerige inlichtingen meê over de ovatie, welke aan het expeditie-leger van 31arokko, bij zijne intrede in de hoofdstad, gedaan is. Van alle kanten vielen er bloemen en kransen op de solda len, welke door het volk gevolgd, omringd en met eene ware geestdrift ontvangen werden. De meeste geuite kreten waren: Leve het leger! Leve de koningin! Niels heeft er aan die ovatie ontbroken: zij heeft dezelfde zonderlinge incidenten gehad gelijk tijdens de terugkomst van bel Fransche leger uil Italië, bij zijne intrede te Parijs. Al- zoo hadden de jagers van Baza hun beroemden hond, gelijk de Zouaven den hond Magenta hadden. Paloma, zoo heet dit belangwekkend dier, heeft aan al de veldslagen in Marokko deelgenomenlot zelfs bij de inneming van Tetuanwaar hij door eenen kogel gekwetst werddie hem voor het overige zijns levens doet mank gaan. Gedurende het défilé, liep Paloma zeer rustig aan het hoofd van het bataillon. Hij was met bloemen en laurieren bedekt. De soldalen hebben hem tot eere-korporaal benoemd, en hij draagt de strepen van dien graad en eene soort van uniform waarmede men hem gekleed heeft. BURGERLIJEE STAND. Van 19—26 Mei 1860. GEHUWD P W. Keiser en N. Boon. M. A. Groenwald en M. de Leeuw. P. E. Jacobs en A. Zwier. P. de Beurs en M. A. Beijers. A. F. Moorman en A. Zijm. G. Zwier en G. E. Jacobs. BEVALLEN L. C. van Nuijsenburg geb. van Mell D. M. Prins geb. Langeveld D. N. Smit geb. Dekker Z. C. Goudhooft geb. Bitter Z. G. Snel geb. Kriek D. A. E. van Gijzen geb. Heerens Z. C. Pijl geb. de Kluiver D. C. van Santen geb. de Kok D. M. J. Bramlage geb. Frank Z. G. M. Rieuwerts geb. Veldt D. L. Brons- ma geb. Visser D. OVERLEDEN: V. Buter 1 j. B. de Wit 3 j. G. Fijn 57 j. S. Baak 27 j. Ambtshalve ingeschreven 3. SCHEEPST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN N1EUWEDIEP23 Mei. Vriendschap, Sterrenberg, Benicarlo. Partiot Dixon, Newc. Ruqy Gastle, Parrison, dito Wealands, Starling Sun- derland. Thos en Hannah, Ledgerton, dito. Alert (sl.), Huil. Himalaija, Möller, Dantzig. 24 Mei. Activo, Fraaij, Cienfugoslaatst van Cueenst. Lion (st.), Londen. Thirteen, Brown, Goncard, Fairbank, Montaineer Bannard, Unity, Meen, Marij Pringle, Elliot allen Newcastle. Zenobia, Carter, Yarmouth. Sophie, Sandstrom, Ellpes Grandell, beiden Abo. Johanna, Kranenborg, Dantzig. Eijr, Holst, Frederikstad. 25 Mei. Gipsey, Paddon Sunderland. Alberdina, Lodewijks, UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 23 Mei. Holland, Heecker, New-York. Johanna Marchina, Koning, Newc. Scraphine, Morgan, dito. Carl Johaunes, Muller, St. Petersburg. Speculation, Bjonness, Narva. Avenir, Mail- lard, Avontuur. 24 Mei. Niets. 25 Mei. Aurora (st.), Londen. John, Wilson, Violet, Jackson, Veracity, allen Newc. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 25 Mei. W. S 21 pc. 65J. 5 pc. 76r§. 4 pc. 99. Spanje. lf pc. 56f. buitenl. 5 pc. binnenl. 5 pc. 45r|. Rusland. 1816, 5 pc. 10aj-. 5 pc. 101{. 1829, 5 pc. Oostenrijk, metall. 5 pc. 47A{. dito2j- pc. 25jf. dito rente amst. 5 pc. 70}|. nationale 1854 5 pc. 54,-^. GrEMElTCrDE SSBISTSIT. Uit Ierland emigreren wekelijks 600 personen. Prinses Fre- derik is aan de beterhand. De manschappen van een batail lon pauselijke jagers hebben bij vergissing op elkander gescho ten daarbij zijn 1 kapitein, 1 luitenant en 5 manschappen ge dood. In Belgie is een scheuring oulstaan tusschen de groote liberale partij. De Spaansche soldaten die tegen de Jlooren hebben gestreden, zijn onder een regen van bloemen en kran sen te Madrid binnengerukt. De prins-regent van Pruissen heeft de zittingen van den lauddag plegtig gesloten met eene troonrede over de buitenlandsche politiek. De Prins van Oranje is beschermheer geworden van de maatschappij tot verbetering van den werkenden stand.De Friezin Jellje Spaanstra, be schuldigd van kindermoord voor de eerste maal door de onge huwde moeder gepleegd, is wegens gebrek aan genoegzaam be wijs door het gereglshof van Friesland vrijgesproken. I)e Napelsche en Siciliaansche fondsen zijn tengevolge van de gast vrije ontvangst van Garibaldi met zijne dapperen op Sicilië aan merkelijk gedaald. Garibaldi heeft bij Montreale eene roem rijke overwinning behaald. AD7ZETS1T7IE1T. Getrouwd P. W. B. KEISER niet N. BOON. Nieuwediep 24 .Mei 1860.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3