1860. MEIIWEDIEPER COIRWT. M 45. 3 J U N IJ. Wegens belangrijke herstellingen, zal de Doorvaart en Passage door en over de brug tegenover het postkantoor, van af Maandag den 4 dezer, tot nadere aan kondiging gestremd zijn. HELDEll den 1 Junij 1860. De Burgemeester der gemeente, STAKMAN BOSSE, ITIETTTTSTIJDIHGEIT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post»1 50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 2 Junij 18G0. Naar wij vernemen beslaat er kans, dal Mevr. Rosa de Vries hier een concert zal geven en dat er reeds eene inlce- beu lijst circuleert; alleen bij genoegzame deelneming kan dit concert doorgaan en het zou te bejammeren zijn, dat Mevr. de Vriesdie op het punt slaat haar Vaderland le verlaten ook bier niet gehoord werd. De groote bijval, dien zij in alle lan den van Europa ondervonden heeft, is zeker een slreclcnd ge voel voor ons, lalen wij daarom deze gelegenheid niet onge bruikt voorbij lalen gaan. Een brief van een le Palermo wonende Engclschinan luidt aldus: Ons postverkeer met het binnenland is afgebro ken, en alle lelcgraaphdraden zijn beschadigd; Garibaldi rukt naar Palermo op. De koninklijke troepen zijn geslagen, echter niet door de Garibaldische troepen, maar door de Siciliaansche benden. Eene mobile colonne van 4000 man is gisteren (17 Mei) van Calalafimi teruggetrokken. Meer dan van hen is gedood of gevangen genomen; slechts ongeveer een half dozijn der manschappen heeft de geweren bij de vlugt behou den. Een groot aantal hunner was naaktsommigen in vrou wenkleederen. Eene andere colonne van 5000 man is van Parco teruggekomen, na bijna hetzelfde lot te hebben onder gaan. Iederen dag worden er door het revolutionaire comité nieuwe proclamaliën uitgevaardigd. Aan den Courrier du Dimanche wordt gemeld, dat in Oclober jl. door de Russische regering aan de Tartaren tusschca Kuban en Don werd bevolen, binnen zeer korten tijd 25 roe bel per hoofd op le brengen. Daar de ongelukkiger) geen geld bezaten en ook hun vee niet le gelde konden makenhadden zij slechts te kiezen tusschen den knoet en de emigratie naar Turkije. Zij kozen natuurlijk bet laatste en begaven zich aan boord van schepen, op hun verzoek door de Turksche regering verleend, om de reis over de Zwarte Zee te aanvaarden. Doch er waren geene schepen genoeg, om allen in te nemen; 60,000 man werden ingescheept, doch 20,000 moesten aan het ijzige strand der Zwarte Zee overblijvenalwaar zij ongetwij feld door honger en gebrek zijn omgekomen. De Pays bevat eene dépêche uit Napels van den 29slen waarin word bevestigd, dat Garibaldi Palermo is binnengerukt en het bombardement der stad, door de forten en de vloot, voortduurde. Berigten uit Napels van 50 Mei melden, dat het bom bardement van Palermo verscheidene uren heeft geduurd. Ga ribaldi is den 27slen Palermo binnengerukt. De belegeraars waren in geringen getale, maar door den dapperen aanvoerder aange voerd, behaalden zij de overwinning. Het hooldkwarlicr van Garibaldi is in hel midden der stad gevestigd. Er vielen vcledooden. Te Parijs liepen dezer dagen de volgende geruchten aan de beurs: lo. dat Garibaldi gesneuveld is; 2o. dat hij op eene Engelsche stoomboot de vlugt had genomen 5o. dat hij zich had ingescheept, om zich naar een auder gedeelte des eilands te begeven. Hoewel geene dezer lijdingen zeer schijnlijk is, is de laatste dit stellig bet meest. Hel /fkve^i ligt zich, dat een der luitenants van Garibaldi, Niij^Bi^-gij is gesneuveldff i' A

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1