HELDERSC11E en IMEDWEDIEPER COURANT. Jê 50. DONDERDAG 21 JBS IJ. Jaarlijksche oefeningen met de Brandspuit. 1TIS TJ W S TIJ D 2 H Cr E 1T ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post- directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever De BURGEMEESTER der gemeente Helderbrengt ter kennis van de bij de brandspuiten geplaatste personen, dat de jaarlijksche oefeningen zijn bepaald, als volgt: Met Spuit No. 1 op Maandag 25 Junij 1860, 's avonds 7 ure. 2 Dingsdag 26 7 5 Woensdag 27 7 4. Donderdag 28 7 De manschappen die tot die oefeningen schriftelijk zijn opgeroepen, worden ernstig aangemaand daaraan stiplelijk te voldoen, zullende de nalatigen worden vervolgd. Helder den 20 Junij 1860. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 20 Junij 1860. Den 42ste verjaardag van H. M. de Koningin werd j. 1. Zondag in deze gemeentedoor het uilsteken der vlaggen van alle opeubarc gebouwen en van de schepen iu onze haven lig gende, gevierd. Ook werd des middags ten 12| ure op het Wcslplein alhier eene parade gehouden door de alhier gar nizoen houdende troepen van de infanterie, artillerie en mari niers. Behalve door de militaire autoriteiten werd deze parade door een zeer talrijk publiek bijgewoond. Bij de godsdienst oefeningen der verschillende gezindheden op dien dag werd ook de verjaardag van II. M. de Koningin in het dankgebed pleglig herdacht. Den 2osten dezer vertrekt de O. I. landpost over Marseille. Wij vestigen de aandacht van het kunstminnend publiek op de hier achter voorkomende advertentie, waarbij een Con cert iu hel lokaal T ivo li alhier wordt aangekondigd, te ge ven door het Duilsche opera-quartetbestaande uit de heereu ZapfGrünwald, Lettinger en Sesselberg. Het drukke be zoek, waarmede deze toonkunstenaars in onze hoofdstad werden vereerd en de roemdie zij daar ter slede hebben ingeoogst doen ons verwachten dat alle voorstanders der toonkunst gaarne van deze gelegenheid zullen gebruik maken om een genotrijken avond in T ivo li door te brengen. Men klaagt wel eens dat onze gemeente ook in het smaken van kunstgenot bij andere steden achterstaat; moge dan ook dit concert het bewijs geven, dat iedere gelegenheid daartoe naar waarde wordt geschat. Dezer dagen had te Deventer het volgende koddige voor val plaats. Zekere luitenant van de aldaar in garnizoen lig gende dragonders was uit rijden gegaan. Gedurende zijne afwezigheid zond zijne vrouw den knecht en de meid uil om eenige boodschappen te verrigten. Zoodra zij alleen was, vermomde zij zich in de kleederen van haar echtgenoot, maakte zich van eenig geld meester en ging op de vlugt. Zij werd natuurlijk al spoedig gemist, gevolgd en in de gemeente Epse achterhaald en naar Deventer teruggebragt. Z. 31. fregat met sloomvermogen Zeeland, onder be vel van den kapitein ter zee, II. Wipff, is den 16den dezer ter reede van Lissabon aangekomen. De milliciens der ligling van 1859, welken den 17den April ll. bij de verschillende corpsen des legers zijn in dienst getredenzullen den lsten Julij a. s. bij hunne corpsen loten, ten einde daarnaar te regelen, wie hunner bij het verlof zen den der liglingtot zamenslelling van dat gedeelte der natio nale militie, hetwelk den koning voorbehouden is te doen za- mcnblijven voor zooveel de dienst bij de verschillende waptóis. dat mogt vorderen langer iu werkelijke dienst zal moeten blijven

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1