A m s ter da m—Nieuwed iep Ten bewijze, hoe onschuldig soms de redactiën der dag bladen kunnen zijn aan de fouten, die in hare organen voor komen, wordt het volgende feit gemeld. In een der Midden- Duilsche bladen moesten namelijk onlangs onder de rubriek laatste beriglen" de twee volgende nieuwstijdingen worden opgenomenDe keurvorst van Hessen zal dit jaar Wilhelinshöhe bezoeken en ook cenigen tijd te Frankfort vertoeven", en Ga ribaldi, door de zijnen verlaten tracht zich in te schepen". Bei de beriglen werden dan ook behoorlijk gezet en in den druk vorm geplaatstdoch toen de vorm op de pers zou worden gelegd, vielen er eenige regels uit de laatste beriglen" door elkander of, volgens den technischcn term, in paslei". De drukker achtte zich echter geschikt genoeg om, zonder de hulp van den letterzetter, dit ongeluk te verhelpen. Hoe zeer was evenwel de redacteur verschrikt, toen hijin het eerste het beste kofJijhuis zijn pas uitgekomen blad ter hand nemende, en de laatste beriglen" doorziende, onder die rubriek te lezen kreeg: «Garibaldi zal dit jaar Wilhelnishöhc bezoeken en ook eenigen tijd te Frankfort vertoeven", en: «De keurvorst van Hessen, door de zijnen verlaten, tracht zich in te schepen"!! Voor eenige dagen zijn des avonds twee spoortreinen op den weg lusschcn Kohlfurl en Görlitz bij Henuersdorf legen elkander gereden, waardoor, naar men verzekert, 5 wagens verbrijzeld en 52 passagiers gedood werden. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEÜWEDIEP, 17 Junij. Antoinette, Peters, Anna, Wittinsky, beiden Riga. 18 Junij. Mercur, J. Kjellerup, Galatz, 1. v. Falraouth. Diana, (stLonden. Beaver, (st.), dito. Médéa, (st Konings bergen. Lyna, Knudsen, Larwick. Achille, Carroro, Newcastle. Raphael, v. d. Velde Smit, Curacao. UITGEZEILD: NIEÜWEDIEP, 17 Junij, John Hall, Bell, Zeldenrust, Lohman, Grant- ham, Rowe, allèn Newc. Zior, Price, Corsair, Clowton, beiden Sun- derland. Twenthe (st.), Huil. Cbristina Jeanette, Rademaker Riga. Penelope, Eliassen, Drammen. 18 Junij. Niets. ©3MB1TG-D3 333.I3T31T. Frankrijk zal een commissaris naar Turkije afzenden om naar den toestand der Christenen in dat rijk te informeren. De Scholsche garde viert dezer dagen het feest van het 200jarig bestaan van dal corps. In staalkundige kringen wordt ver zekerd, dat dezer dagen elf regerende vorsten van Europa bij eenkomen om over den toestand van dat werelddeel te redekave len. Hel proces-verbaal der inlijving van het arrondissement Nizza bij Frankrijk is aldaar j. 1 Donderdag plegtig afgekondigd. Na den afloop bulderde liet geschut, juichte het volk en defi leerden de troepen. Een Oustenrijksch dagblad ijvert voor de opheffing der woekerwellen. Door hel scheprad van eenc stoomboot van Rotterdam op Huil werd dezer dagen een zalm van 56 eng. ponden op het dek geworpen. De strengheid der policie te Napels neemt in dezelfde mate toe, als de liefde voor de regering afneemt. De ruime kazerne voor het gar nizoen te Leeuwardenis in de vorige week een prooi der vlammen geworden. Eenige personen zijn daarbij op eene on gelukkige wijze om het leven gekomen. Te Middelburg is een 15jarig jongeling door een valluik naar heneden gevallen en in hopcloozen toestand naar zijne haardstede overgebragt. Te Amsterdam is het lijkje opgevischt van een pasgeboren kind van het vrouwelijke geslacht.De bevelhebber van bet legér van den Kcrkelijken Staat heeft zijne troepen naar de Napelsche grenzen gezonden. Profeten hebben de toekomstige uitbrei ding van Frankrijk aan de Duilsche grenzen voorspeld. De Ooslenrijksche dagbladen, die hnnne sympathie voor Sardinië en Garibaldi aan den dag leggenkrijgen bij hunne regering geen aangenaam onthaal. Te Harlingen is een zeventien jarige scboone in de trekvaart gesprongen en met eenige be langrijke kneuzingen op het drooge gebaald. Een bereidwillig onderdaan. Een officier bood dezer dagen den keizer van Oostenrijk een verzoekschrift aan. waarin bij vermeldde, dat hij in de jongste Italiaansche veldtogten tal rijke wonden had bekomen en dien tengevolge op ondersteuning en bevor dering mogt aanspraak maken. Nadat de keizer het verzoekschrift had ge lezen, sprak hij de bij zulk eene gelegenheid vreeselijke woorden uit, die bijna altijd vergetelijkheid schijnen te beloven: Wij zullen zien".O, onmid- delijk, Uwe Majesteit", antwoordde de gevatte sollicitant, waarop hij zijn rok uittrok eu de talrijke hkteekens, die zijne borst bedekten, toonde. ADV33.73 1TTI3 1T. Ontijdig doch voorspoedig bevallen van eene doode DOCHTERJ. ROEM, geliefde echtgenoote van Bergen N. II. J. W. BORST 17 Junij 1860. gep. offic. O. I. L. RADERSTOOMJAGTEN 'TIToetcuxiuó eit Saattótioom Tfoo. i, en 2, DAGELIJKS. Van Amsterdam n.h, JSieuwediep 'smorg. 'snamid. 5 ure. Alkmaar 11 'savonds 8j- Van JSieuwediep n. Amsterdam 's nachts 12 voorm. 11 Alkmaar 'sinorg. 5f namid. 5^

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3