HELDERSCHE n MEliWEDIEPER COURANT. yVt u k et DONDERDAG 28 J U N IJ. 1TIB U TT S T IJ P 111 O E 1T. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Br., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post» directeuren. ADVERTEN'TIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever ACHTTIENDE JAARGANG HELDER cn NIEUWEDIEP 27 Jutiij 1800. Dezangvereeniging Cecilia hield j. I. Zondag, den 24slcn dezer, eene Buitengewone Vergadering in hel lokaal T ivo li alhier. Talrijk was de opkomst van de kunstlievende leden mei hunne dames zeer verdienstelijk de uitvoering der verschillende nommers van het programma. Inzonderheid viel aan de Fan tasie voor Piano, uitgevoerd door den Directeur en aan het Terzettodat door drie dames werd gezongen, eene wel ver diende toejuiching ten deel. Het laatste werd op algemeen verlangen herhaald. Genoegelijk werd deze avond door de aan wezigen doorgebragt en zal voorzeker eene aangename herinne ring hebben achtergelaten. De beminnaren der tooneelkunst, en vooral die der dra matische, zullen met genoegen vernemen, dal zij gedurende de aanstaande kermis in de gelegenheid zullen zijnmet het gezelschap van den heer J. Eduard de Vries kennis te ma ken; een groot deel van dit gezelschap, waaronder die welke de hoofdrollen vervullenzijn met zeer veel lof bekend vroeger aan den grooten Schouwburg cn gepasseerde winter met den meestcn bijval in het lokaal Frascati te Amsterdam werk zaam geweestook hebben zij in de laatste twee maanden, volgens de nieuwsbladen van LeeuwardenGroningenDeven ter en Kampen, in die steden de ondubbelzinnigsle blijken van goedkeuring mogen wegdragen. Het zal wel niet noodig zijn hier iels tot aanbeveling bij te voegen, gedachtig aan de spreuk: goede wijn behoeft geen krans. Alleen dit nog, dal wij hebben vernomen, dat de rijkdom van het repertoir, bestaande uit de keurigste stukken, zoo groot is, dat ieder dramatisch werk slechts eenmaal zal worden opge voerd; geen herhalingen. De stukken zullen intijds, door deze Courant en door kleine affiches geannonceerd worden. Den oOslen dezer vertrekt de O. I. landposl over Sou- thamplon. Z. M. heeft benoemd tot ridder der militaire Willemsorde 4de klasse, de luit. der mariniers S. A. Roos. Voor het kiesdistrict Alkmaar zullen de stembussen eerst Vrijdag geopend wordenwegens de te ontvangen bussen van de eilanden Texel, Terschelling en Wicringen. Volgens officiële rapporten, loopende van 15 lot 21 dezer, is de toestand van het stuk wrak van de Lutine, nog bijna de zelfde als toen men het vóór den Pinkslerstonn heeft verlaten bij eene diepte van 45 tot 48 voet bij laag of hoog water. De ophoopingen van zand op sommige plaatsen varieerdende helmduikers, die cenigzins ontmoedigd schenen, hebben weder pogingen aangewend en zijn bij herhaling in de diepte afge daald, met het gunstig resultaat, dat zij op 20 en 21 dezer, 98 Spaansche matten hebben boven water gebragt, benevens 2 koperen huidspijkers en een militaire marineknoop. Hel voor nemen beslaat, om weder te beproeven met hel duikervaartuig de berging verder voort te zetten. Aan dit vaartuig zijn vele verbeteringen aangebragt en de machinerie en toestellen vermeer derd; binnen weinige dagen zal het naar Terschelling vertrekken. Als eene zeldzaamheid kan dienen, dat de landbouwer J. Schutte te Ommeneen 2jarige pink heeftwelke reeds 4 maanden draglig is van het eerste kalf, desniettegenstaande thans reeds 7 oorden melk per dag geeft. Een ijverig en braaf huisvader te Katwijk aan Zee, vond dezer dagen noordwaarts van daar, op eene eigenaardige doch betreurenswaardige wijze zijnen dood. Terwijl hij aldaar ccni- ge werkzaamheden te verrigten had, moet hij een konijn hebben trachten te vangen, die zijnen loevlugt lol een der holen nam, en hiermede bezig zijnde, is het duin ingestort, zeker in alle riglingen ondermijnd door onderscheidene en gangen, zoodat hij met het hoofd naar beneden ondi «f

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1