massa zand bedolven werd. Ecrsl den volgenden dag onldeklc men de plaats des onheils aan de schoenen, die even boven den grond zigtbaar waren. Men schrijft uit Rijssen. Het. volgende ongeluk had dezer dagen in die gemeente plaats. Zekere H. B., die in de nabijheid van zijne woning met hel maken van turf bezig was, en die volgens gewoonte eerst tegen den avond moest terug - keeren, kwam evenwel niet te huis. Daar dit langer weg blijven wel eens meer gebeurde, maakte men zich in den be- ginue daarover niet ongerust, doch toen het reeds negen uur was, begon men beangst te worden. Men ging naar de plek, waar hij was werkzaam geweest en weldra vond men den on gelukkige in cene veenkuilmet het hoofd voorover, in de daarin aanwezige modder Hoogstwaarschijnlijk is hij dooreen zenuwtoeval overvallen, dat een einde aan zijn leven gemaakt heeft. Omtrent den trouwlustigen weduwnaar waarvan wij onlangs melding maakten, dal hij voor de zesde keer in het huwelijks bootje zou treden, vernemen wij nog, dat hij tijdens dit laatste engagement ook nog met een andere van het schoone geslacht zoodanige intieme kennismaking heeft aangeknoopt, dat zij be weert hetzelfde regt als de bruid te hebbenom huismoeder van den weduwnaar te worden! Men schrijft uit Sleenwijk, 25 Junij. Niettegenstaande de vele ongelukken, welke in verloop van drie jaren in die om streken hebben plaats gehad met het delven naar wit zand, zoo is de reeks dier betreurenswaardige voorvallen gisteren middag weder met een vermeerderd; de vrouw van den arbei der Berend Jongebloed te Steenwijkerwolde, graafdc in een ruim 18 voelen diep uilgeholden kuil naar wit zand, door deze beweging schijnt de bovengrond zich losgelaten te hebben zoodal deze eensklaps naar beneden stortte, en zij onder de nc- dervallende aarde werd bedolven, en bij gevolg haar graf in dien kuil vond, nadat men tevergeefs alles beproefd had, wal mogelijk was, om haar te redden; deze ontzettende ramp is des te betreurenswaardiger, doordien zij in hoog zwangeren staal verkeerde, zij reeds moeder was van drie kleine zorgbehoevende kinderen en overigens als eene brave, zorgvuldige moeder be kend stond. De minister van Oorlog heeft bepaald, dat ook dit jaar weder aan de troepen, die in de verschillende legerplaatsen zullen kamperen, geen jenever, maar 's morgens vóór den aanvang der exercitie koflij met melk zal worden verstrekt. De zeildag van hel sloomflolilje-vaarluig Hectovmet bestemming naar Suriname, is vastgesteld op 1 Julij e. k., of bij de eerste gunstige gelegenheid na dien tijd. De verjaardag van den slag van Walcrloo is door de be volking van onderscheidene Zuid-Duilsche staten met belang stelling gevierd. Daar dit sedert lang niet geschied is, ziet men daarin een bewijs, dat het nationaal gevoel voorde hand having der Duitsche onafhankelijkheid en integriteit meer dan gewoonlijk is opgewekt. Er zijn bcriglcn ontvangen uit Palcrmo van 10 dezer. Er is eene conscriptie legen den 18den uilgeschreven. D# conscrils zullen den 20sten naar Palermo en Catana vertrek ken. Er is een aantal paarden gerequireerd. Het daarop be trekkelijke besluit wordt gemotiveerd door de noodzakelijkheid, om den oorlog krachtig voort te zetten, ten behoeve der Itali- aansehe eenheid. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met hel gieten van kanonnen, terwijl duizendc pieken onder dc bewoners van Palermo zijn uitgedeeld. De defensie-raad be veelt, de barricades zorgvuldig in stand te houden. De aarts bisschop van Palermo heeft Garibaldi een bezoek gebragl. Men mag aannemen, dal Garibaldi op hel punt staat het oorlogstooneel naar het vasteland van het Napelsche koningrijk over te brengen. Al zijne maatregelen hebben ten doel, om Palermo in goeden staat van verdediging te brengenopdat hij de bewaking daarvan aan de Sicilianen zou kunnen overlaten en met de vrijwilligers, die bij heeft medegehraglnaar het vaste land vertrekken. Er worden requisiticn van paarden gedaan en kanonnen aangekocht of gegoten. Dat de dames menig ongeluk aan de crinolines te dan ken hebben, daarvan heeft men in de laatste jaren vele voor beelden gezien. Dal echter ook onschuldigen soms door die noodlottige mode moeten lijden bewijst het volgende voorvalOp het linieschip Royal Alberl, dat thans in de nabijheid van Edinburg ten anker ligt, bevonden zich dezer dagen vele be zoekers, waaronder menige elegante dame. Een harcr kwam met haar omvangrijk kleed in aanraking met hel pcrcussieslol van het op het dek slaande signaal-kanon, het schot ging af en ontnam aan een voor den mond van het stuk bezig zijnde matroos zijn regter arm. De ongelukkige werd stervend weg gedragen, terwijl de dame in oninagt viel! Te Lcmberg hebben dezer dagen eenige betreurenswaar dige ongeregeldheden plaats gehad. Na afloop cencr militaire serenade, begaven zich een 5 a GOOlal straatjongens naar de Jodenwijk, mishandelden en verwondden onderscheidene Israëlie- ten, die zij op straal aantroffen, en wierpen sleencn door dc vensters. Het betreurenswaardigste bij deze zaak was, dat verschillende burgers, in stede van de brooddronkene jongen» uileen te jagen, hen integendeel lol die schandelijke bedrij ven aanzetten. BURGERLIJKE STAND. Van 1G 25 Junij 1860. GEHUWD M. Daüvillier en S. G. Smit. J. K. Krul en M. W. Jacobs. E. A. Bruijnzeel en L. II. H. Schooneman. W. J. Hidd* Bok en S. G. van Herwerden. BEVALLEN: S. de Beus geb. Postma Z. G. P. Enslie geb. Pabat D. J. Franckc geb. Kikkert Z, M. Fooij geb. de Bunje D. Q Korff geb. Brandt D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN G. de Wit 4 m.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2