GÖOMEITGDE BHBIÖTE1T. AD7BSITBITTIS1T. Er is verloren SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 24 Junij. Ellen, Steel, Sunderland. Elisabelh Cat- harina, Klaasen, Dantzig. 25 Junij Cycloop, Ned. Oorlog Stoomschip, luit. 1ste kl. Muller, Vlissingen. Wesp, Ned Oorl. brik, luit. v. As- peren, dito. Diana, (et.), Londen. Cornelia, Bijkerk, dito. Beaver, (stdito 26 Junij Mountaineer, Baward, John and Mary, Whitehead, beiden Newcastle. Hannah Mary, Gerard, True Britton, Ga» selle,allen Sunderland. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 24 Junij Eendracht, Fortuin, Londen. Perceverance, Cammings, dito. Twenthe, (stHuil. Fox, Klng Yarmouth. Luna, de Vries, Oostzee. Fjeija, Christense, Namsos. 25 Junij. Emma, Hofkamp, Londen. Remenbrance, Freeth, Shields, Rubbens, (st Huil. Sylvia, Jansen, Nerva. Anna, Brandt, avontuur. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 2G Junij. W. S pc. 64,f. 5 pc. 76 4 pc. 99. Spanje. 1-| pc. "t\. builenl. 5 pc. 47j-. binnenl. 3 pc. 46 Rusland. 1816, 3 pc. 105|. 5 pc. 1014- '1829, 3pc. 86. Oostenrijk, metall. 5 pc. §0f. tlilo 2£ pc. 271|. dito renle anist. 3 pc. 72|. nationale 1834 3 pc. 37. Ter herinnering van hel vorslcn-congres te Baden- Baden zal een gedenkpenning worden geslagen. In Algerie zullen spoorwegen worden aangelegd. Keizer Nap. zal le Nizza een paleis lalcn bouwen. Groolvorsl Konstanlijn van Rus land heeft dezer dagen weder vadervreugde gesmaakt. Te Tunis is een opperhoofd overleden, die een kapitaal nalaat, dat 's jaarlijks 100,000 piasters aan rente oplevert. Hij heeft de armen lol zijne ecnigc en universele erfgenamen benoemd. Keizer Nap. heeft bij zijne tehuiskomst verzekerd, dal tenge volge de bijeenkomst van Baden- Baden de vrede van Europa op vaste grondslagen rust. Garibaldi is voornemens zijne operaticn op het vaste land van Napels ijverig voorttczeltcn. De bamis van Croalic is op pensioen gesteld. Men ver zekert dat de regering van Parijs ziclt weder geldelijke opoffe ringen zal getroosten, om den prijs van hel brood op de gewone hoogte te houden. De boomeu van hel Haagsche bosch, die met den pinksterslorm zijn gevallen, hebben bij eene pu blieke verkooping circa ƒ14,00 opgebragt. In den Libanon heerscht een burgeroorlog. De generaals, die de belangen van den koning van Napels op hel eiland Sicilië mei het zwaard in de vuist verdedigd hebbenzijn bij hunnen vorst in onge nade gevallen. Ondank is 's werelds loonEen fabriekant te Berlijn heeft eenige verbeteringen aan de crinolines uilge vonden. Geheel Sardinië wordt met den grooten pauselijken kerkban bedreigd. Hel bombardement van Palermo heeft, volgens globale berekening, 230 miilioen francs schade veroor zaakt. De keizer van Japan is den 13 Maart door 14 zijner onderdanen vermoorddertig personen die men verdacht hield in de zamenzwering betrokken te zijnzijn onthoofd en twee per sonen zijn veroordeeld om zelve zich den buik te openenen de ingewanden uit het ligchaam te halen. De koning van Napels blijft zijner beginselen zoo getrouw, dat hij dezer dagen betuigde, liever korporaal bij het Oostenrijksche leger, dan con stitutioneel koning le zijn. Hel schijnt zeker le zijn, dat Garibaldi op Messina zal aanrukken en niet regtstreeks op Napels. De berigten van Polen nemen iedercn dag in gewigt toe. De gisting vermeerdert zoowel in Oostenrijkse!) als in Pruis- sisch en Russisch Polen. Prins Jeróme, oom des Keizers van Frankrijk, is den weg gegaan van alle prinsen. Naïviteit* In Pruissisch Silezie treft men een stadje aanPolkwitz genaamdwelks inwoners sinds onheugelijke tijden de voorwerpen der spoUernij van geheel Duitschland uitmaken, men kan geene naïviteit of lompheid bedenken, die niet reeds op hunne rekening is gesteld. Een voorbeeld zal voldoende zijn, om den lezer daaromtrent op de hoogte te brengen. Gedurende den zevenjarigen oorlog, zegt de kronijk, had een uit Polk witz afkomstige soldaat een brief van daar ontvangen; daar hij echter in het lezen geheel onbedreven wasverzocht hij een zijner wapenbroeders hem met den inhoud van den brief bekend te maken, waartoe deze zich onmiddelijk bereid toonde, bocb bij de eerste de beste woorden bespeurde onze polkwitzer, dat er in den brief sprake was van een onderwerp, dat hij voor niemand wilde weten. Hij wist echter dadelijk goeden raad. «Ho, halt wat!" riep hij, «een oogenblik geduld!" En hij stopte de ooren van den voorlezer toeten einde dezen te beletten le hooienwat hij hem voor te lezen had gegeven. Eenc wljic toespraak. Yalentijn Trotzendorf, rector van de school te Goldberg, wiens lessen door leerlingen uit alle oorden van Duitschland werden bijgewoond sprak de jongelieden eens aldus aan: «Weest gegroet, ridders, burgemeesters, schepenen, raden, handwerkers, kunstenaars, kooplieden, marskramers, bedelaars en straatlooperswant dit alles zult gij worden, naarmate gij u gedraagt." Ondertrouwd 25 Junij JOIIs. DE JONG EN E. J. VAN BERK. Nieuwe diep28 Junij 1860. Algemeene kennisgeving. Getrouwd M. D AU VILLIER, van Utrecht en S. G. SMIT. Helder 21 Junij 1860. Zalurdag avond den 23 Junij gaande van de Loodsgracht naar den Heldereen OMSLAGDOEK die dezehc gevon den heeft en terug brengt, geniet eene goede belooning. Adres bij den Boekhandelaar J. C. pb BUISONJÉ alhier.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3