yin n HELDERSCUE MEÏWEDIEPER OOIRAM. ZONDAG 1 J U L IJ. IT IE U 1T S T IJ D IIT O E XT. ACHTTILNDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever De BURGEMEESTER der gemeente Helderbrengt ter openbare kennis, dat in verscheidene monsters anijszaad, welke door de gemeentebesturen in Noord-Hollandaan de provinciale commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt te Haarlem zijn toegezondenin meerdere of mindere mate zaden van dolle kervel zijn aangetroffen. De monsters anijszaad van hier aan voornoemde com missie toegezonden zijn van die vergiftige zaden vrij bevonden. Daar echter dit onderzoek geen waarborg oplevert voor de deugd van iederen nieuwen voorraad anijszaad, die door de winkeliers wordt opgedaan worden de ingezetenen gewaarschuwdom met het gebruik van anijszaad voor- ziglig te zijn, vermits de mogelijkheid bestaat, dat dit, wegens vergiftige eigenschappen van inmengselen ongun stige gevolgen kan hebben Helder den 28 Junij 1860. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 50 Junij 1800. De kermis nadert. Onderscheidene teuten en kramen zijn reeds gebouwd. Daaronder verdienen vooral te worden opge merkt de schouwburg-lenleu van J. Eduard de Vries en van Boas en Judels, benevens hel paardenspel van Blancs cii Co. De aankondigingenhierachter voorkomende, geven genoegzame zekerheid, dal het op het aanslaand kermisfeest niet aan uit spanningen zal ontbreken. - Uitslag der verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, in het kiesdistrict Alkmaar. Ingekomen 1545 geldige stemmen. Daarvan zijn uilgebragt 862 stemmen op den heer Jltr. Mr. C. van Foreest (aflr. lid) en 685 op den heer Mr. P. Blussé van Oud-Alblas. Derhalve herkozen Jhr. Mr. C. van Foreest. De miliciens der ligling van 1838, bij hel 7 c regiment infanterie alhier in garnizoen, zijn heden morgen met onbe paald verlof naar hunne haardsteden wedergekeerd. Volgens een telegraphisch hcrigt uit Lissabon zoa de Wassenaer in zee steken. Men werd verzocht brieven eu dagbladen naar Malta te zenden. Men schrijft van Terschelling, dat den 23 en 26 Junij uit dc Luline gcvischt zijn 128 Sp. matten; gouden en zilveren slaven worden er niet meer gevondenomdat de plaats waar men die in het afgeloopen jaar vond, ruim 8 voet onder het zand is bedolven. Als eene bijzonderheid van eenc vlugge reis kan vermeld worden dat het schip W i 11 e m i n a en C 1 a r a kapt. C. A brahamsz Jr.varende voor de reederij van den heer G. IT. Barneveld Kooijte Amsterdam, den 10 November 1830 van hier naar Batavia vertrok, met eene volle lading, en na eene reis van 82 dagen arriveerde; na aldaar de lading gelost en de retourlading ingenomen te hebben, waarmede 50 dagen zijn gebezigdvertrok het schip den 22 Maart van Batavia en arriveerde den 28 Junij des ochtends alhier, na eene reis van 97 dagen. Deheên- en terugreis is alzoo afgelegd in den korten tijd van 7 maanden en 17 dagen. Men schrijft uit Kampen, 28 Junij. In strijd met de be staande verordeningen gingen gisteren avond ccnigc jongelin gen van het instructie-bataillon zich in de rivier den IJssel baden de eerste die zich te water begaf, een korporaal, zonk onmiddelijk naar de diepte, om niet weder boven te komen; pogingen lot redding, door zijne kameraden aangewend, waren vruchteloos, hel lijk vau deu ongelukkiger! jongeling hee heden morgen opgevischt.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1