Iedere gemeente van Sicilië moeivolgens besluit van den dictator, voor ieder duizendtal inwoners een paard leveren; voor gemeenten van verscheidene duizende inwoners zal een vierde dezer belasting in muilezels kunnen worden geleverd. Bovendien moet iedere gemeente per duizendtal inwoners onge veer 120 meters linnen voor hemden inzenden. De Lombard/a bevat eene proelatnilie van het revoluli- onuairc comité van Napels aan de bevolking. Dit document eindigt aldus: Weg met alle maskers; een ieder kicze zijn weg; tusschen de eer en de schande kunnen slechts verraders aarzelen, alleen de lafhartigeu bedenken zich nog bij die keuze. Dat alles in onze handen tot een vrceselijk wapen worde ver anderd; van den karabijn af tot de lava van den Vesuvius toe. Laat ons liever ons graf zoeken onder de ruïnen van Parlhe- nope, dan de dwingelandij van den Bourbon toelaten; mogl het noodlot hein roepenom te regeren dau regere hij over een kerkhof!" SCHEEFST 13 DINGEN- BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 1 Julij. Graaf van Heyden Reynestein, AVamsteker Bat. Vriesland, Boontje, Londen. George Smith, Marchall, Sunder- land. Johauna Elisabeth, Bakker, St. Petersb. Antje Visser, de Jon ge, Windau. Wenskabet, Lorensen, Nerva. Admir. Graaf v. Hei den, Drenth. Gesina Catharina, Evers, Aurora, Smit, Anna Augusta, Kuy- per, allen Riga. Oscar, Bonte, Drobach. 2 Julij. Diana (st.), Londen Zeldenrust, Lohman, Nowcastle. Johanna, Schleinhege, St. Peters burg.Sophie, Ullgaard, Abo,Ludwig, Peters, Memel. Mina, Kron, Wismar. Chris, Ivensen, Drontheim. Prins Oscar, Egeness, Dram men. 3 Julij. Sarah, Purvis, Meglee, Brown, beiden Newcastle. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 1 Julij. Niets. 2 Julij Hector, Schroefst. Flotille vaartuig, Lt. 1ste kl. v. d. Haak, Suriname. Cosmopoliet, Westenenk, Melbourne.- Landbouw, Kleinenberg, Aldebaran, Meijboom, Mentor, Duinker Jr.Anna Lena, Zaal, Admiraal Tromp, van Tubergen, Elisabeth An- toinette, Besier, Valparaiso, Zvvaneveldallen Batavia. Cornelia Hendrika Jaski, Soerabaija. Petrus Jacobus, de Jonge, Triest. Joan Jacob, Lingbeek, dito. Jantje Iloischer, Joosten, Napels. 3 Julij. Zeeland, Kuhn, Memel. BEHI3TS1T. De kermis is jl. maandag alhier ingeluid met eene frissche koelte uil het N. W. Uil het R. C. weeshuis te Delft is een weesjongen weggeloopcn. In het huis van burgerlijke en militaire verzekering te Zwolle heeft een logé door zelf moord een einde aan zijn leven gemaakt. Eene vereeniging voor taalzuivering te Frankfort heeft dezer dagen voor het woord Apothekerals verbeterde cu verduidelijkte benaming aanbevolen: gczondheids/ierstellingsmiddelenvermenyings- verhoudingskunditje. De napelschc regering houdt tegen over Garibaldi en zijne helden bestendig een oog in 't zeil. Het stoffelijk overschot van wijlen prins Jciöinc, cx-koning van Weslphalen, broeder van den eerslcu en oom van den tegenwoordige!) Nap., is dezer dagen voor de groole slaalsligcha- men en andere nieuwsgierigen te zien geweest. De inlijving van Nizza bij Frankrijk ontmoet bij een deel der bevolking iels anders dan toejuiching. Drie belgische viscbstroopers zijn door de opzieners der jagl nabij de grenzen op blaauwe boo- nen onthaald. De zalmvisscherij heeft gedurende de laatste week goede resultaten opgeleverd. Op den lslen Julij heeft de vorstelijke familie de eerste nieuwe haring geproefd, die door de eerste haringjager was aangevoerd. Het muzijkge- zelschap Jubul te Ridderkerk heeft zijnen beschermheer eene luisterijke serenade gebragt, ter gelegenheid van zijn zilveren bruiloft. Eene ongehuwde dame, van tusschen de 50 en 40, is dezer dagen in den spoorwagen van Rotterdam naar den Haag subiet overleden. Te Kampen is een paar on dertrouwd; de bruid is 16 en de bruidegom even 52 jaren. De groot-vorstin Maria van Rusland bevindt zich in een belangwekkende toestand. De gezamenlijke policiemagt van Engeland en Wallis bestaat thans uit 20,397 man, zijnde ge middeld een policiebeambte op 870 inwoners. Een Wijnbad. Een Amerikaanseh reiziger, in eene der straten van Parijs, op een uithangbord, de woorden lezende: Hier geeft men wijnbaden riep uit: «Wel, die Franschen zijn een overdadig volk!" Daarop trad hij met echte Amerikaansche nieuwsgierigheiden met het gevoel dat hij zoo goed betalen kon als een ander, binnen, en vroeg om een wijnbad Daar hij zich na het bad wonderbaarlijk verfnscht vonden slechts vijf francs moest betalen vroeg hij met zekere verwonderinghoe een wijnbad zoo goedkoop kon worden gegeven? De oppasser, die lust gevoelde om hem eens beet ta nemen, antwoordde. «O, mijnbeer, wij brengen het nu dadelijk in eene an dere kamer, waar wij het bad voor vier francs geven". vDan gooit gij het zeker weg?" «Neen mijnheer, dan brengen wij het nog lager en vragen drie francs voor bet bad. Daar is volk genoegdat er daarna nog gaarne voor twee francs per hoofd in baadt. En dan geven wij het aan het volk voor een franc". »Dan werpt gij het toch zeker weg" riep de reiziger uit, die meende dat dit zelfs alle Amerikaansche speculatie overtrof «Neeu, waarlijk niet, mijnheer", was het antwoord, met eene diepe buiging vergezeld, «neen, zoo buitensporig zijn wij niet, dan wordt het gebotteld en voor champagne verkocht 1" AD7SBTB1TTISU. Voor de menigvuldige en hartelijke bewijzen van deelnemingmij betoond bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot MELCHIOR KROON, betuig ik bij deze, zoowel builen als binnen deze plaats, mijn opregten dank. De Wed. M. KROON, ISieuwediep den 5 Julij 1 SCO. geb. V. SCHRAAMA. 11S311 in het IIEEREN-LOGE.UEXT van d' ANCONA, te /leider, op Donderdag den 5 en Zondag den 8 Julij 1860. Entrée en Dans vrij.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3