hij eindelijk bij een derde bezoek van dezen ambtenaar een omstandig verhaal gegeven hebben van het gebeurde, nagenoeg overeenkomende met de daadzakenzoo als die in het arrest van de veroordecling zijn opgegeven. Op het landgoed Aalshorst", onder Dalfsen, staan thans verscheidene stamrozen in den bloeidie 200 tot 500 knoppen met rozen tellen. Een stam munt vooral uit; deze heeft 669 knoppen en rozenen wel 220 roode en 449 witte. LI. woensdag is er in het geslicht Meer en-Berg een concert gegeven, door de welwillendheid van de hccren C. E. Appy, violoncellist, en Richard Hol, Hollandsch pianist, die, op uitnoodiging vau den directeur van bovengenoemd gesticht, gaarne hunne uitstekende talenten wilden dienstbaar maken tot nut en genoegen van hunne ongelukkige medemenschen. Ruim 180 lijders van het geslicht woonden dit concert bij en gaven de levendigste blijken van dankbaarheid voor het genothun dien avond bereid. Men leest in de Prov. Overijss. en Zwolsche Courant: Een treurig ongeluk dompelde dezer dagen het huisgezin van den voerman B.te Elburg. in grooten rouw. Ecu zijner kin deren, een knaapje van 9 jiren, geraakte in de havenkom en werd eerst na verloop van 5 uren in het water gevonden. Moge de vermelding vau dit ongeval nuttig zijn ter waarschuwing van vele ouders, niet minder verdient de volgende bijzonderheid be hartiging. De persoon, die de drenkeling vond, bond hem een louw om hel lijf en liet hem daarop weder onder water zakken, in de mccning, dal de burgemeester eerst daar ter plaatse het lijk schouwen moest. Gelukkig, dat eenige daar aanwezige schippers, het onmenschclijke dier handeling inziende, vorderden, om den drenkeling hoven water en in huis Ie bren gen. Van lijd tot tijd heeft men er in volks-almanakken en andere populaire geschriften op aangedrongende drenkelingen niet in hel water te laten liggen daar de wet dit niet gebiedt, maar de menschclijkheid integendeel vordert, dat men onmiddelijk pogingen in hel werk steile, om de misschien nog sluimerende levensvonk op te wekken. Er zijn toch voorbeelden dat personen, die twee uren in het water gelegen haddendoor doelmatige behandeling nog gered werden. Wenschelijk ware het, dat ge meentebesturen of het gouvernement van tijd lot lijd de maat regelen, die men in zulke ongevallen heeft in acht te nemen, openhaar afkondigde of op publieke plaatsen aanplakte. In den nacht van 26 op 27 Mei brak uit de stevig ge bouwde gevangenis te Borden of Borchheiin in Munster, een sedert jaren bekende gevaarlijke hoosdoener, Wilhelm Kleimann genaamd uil. Na reeds meermalen in handen van het geregl, wegens verschillende misdrijvengeweest te zijn zou hij nu voor gepleegde brandstichting en diefstal moeten boeten, doch wist te ontsnappen. Alle pogingen der policie, om hem weder in handen te krijgen, waren vruchteloostotdat men half Junij op hel spoor kwam dat hij zich in de Haarlemmermeer als gras- maaijer bevond. Doch ook daar was hij niet te vinden. Den zelfden avond dat de lot zijne opsporing uitgezonden agenten geheel teleurgesteld terugkwamen, werd door den lieer D. W Schreu- dcr, commissaris van politie aan een der sectien Ie Amsterdam, des avonds ten 10 ure, zekere Henrich Ilans Kotter gearresteerdwelke hij vermoedde niemand anders dan genoemde Kleimann te kun nen zijn. Na onderscheidene vergecfsche pogingen om hem tot de bekentenis te brengen, dal hij die was, werd door den heer Scheuder uit de voering zijner pet een papier te voorschijn ge haald, waaruit bleek, dat hij wel degelijk de misdadiger was, waarop hij dan ook bekende de gezochte persoon te zijn, er bij voegende, «dat de gevangenis, waarin uien hem wilde houden, nog moest worden gebouwd". Het is aan den ijver van den verdienstelijken lieer Schreudcr te danken, dat zoodanig voor de maatschappij gevaarlijk sujet opgepakt werden wij twijfelen volstrekt niet, of hij zal verder onschadelijk blijven. Te Coblenz zijn voor eenige dagen drie Engclsche toeris ten aangekomen, die in elegante malrozeukleedercn de reis van Straatsburg door Frankrijk en de Moezel in een hun loebehoo- rende kleine zeer ligt en sierlijk gebouwde boot, welke zij zei ven roeiden, gemaakt hadden. Van Straatsburg voeren zij door het kanaal en den Franschen stroom tot Nancyvan daar door de Meurthe in de Moezel tot aan Coblenz. Daar aangekomen bragten zij het scheepje op het drooge en droegen het over land, zullende het per Nederlandsche stoomboot naar Engeland terug worden gezonden. De dezer dagen geboren dochter van den hertog en de hertogin de Montpensier (zuster der regerende koningin van Spanje) heeft hij den doop de volgende 27 namen ontvangen: Maria de las Mercedes, Isabel, Francisca de Assis, Antonia Luisa, FcrnandaFeüpa, AmaliaChristina, Francisca de Paula, Ramona, Rilta, Cayelana, Manuela Juana, Josefa Joaquina, Ana, Rafaela, Santissima, Torinidad, Gaspara, Melchora, Ballhasara, Filomena, Teresa, Todos-los-Sanlos. BURGERLIJKE STAND. Van 50 Junij 7 Julij 1860. GEHUWD: C. Coster en M. Visser. J. de Jong en E. J. van Berk. W. de Graafï en M. Strop. P. Uldriks en M. Hoed. J. Leist- mann en M. H. van Leeuwen. A. van de Velde en J. Sikkele. BEVALLEN: G. Solinger geb. Klaassen Z. C. Larive geb. Linnen- bank Z. W. A. Tobé geb. Jansen D. M. de Groot geb. Snel D. K. Langhorst geb. de Graaf Z. J. G. Voorregt geb. van Gaaien. Z. B. Bommel geb. Lastdrager Z en D. A. Baas geb. Kooijman Z. II. van der Struis geb. Verbrugge Z. J. Hirsch geb. Bak Z. OVERLEDEN: M. Neefjes 54 j. M. de Ring 11 j. Aangespoeld hot lijk van een onbekend manspersoon. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 6 Julij. W. S 2J pc. 64. 5 pc. 76§. 4 pc. 98§. Spanje. 1 f pc. 59Jf. buitcnl. 5 pc. 48 J. hinnenl. 5 pc. 48f. Rusland. 1816, 5 pc. 102| 5 pc. 105». 1829, 35 pc. 8. Oostenrijk, melall. 5pc. 52r|. dito 2J pc. 28,|. dito rentf amst. 3 pc. 74£. nationale 1854 5 pc. 59.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2