onverdeeld genoegen werden gehoord. De heer de Vries mag zich dan ook verzekerd houdendat zijne aanwezigheid alhier de aangenaamste herinnering zal achterlaten, dat hij bij een volgend bezoek als een welkome bekende zal worden ontvangen en dat zelfs bij vele ingezetenen de wensch wordt gekoesterd dat ook in het volgend wiulersaisoen ter dezer plaatse eenige voorstel ling door het persooneel van deze schouwburg mogten gegeven wordenHeden avond zal de laatste voorstelling plaats hebben, die zeker als afscheid der kermis zeer talrijk zal worden bijge woond. Wij herinneren echter nog dat op a. s. Vrijdag door de heeren Zaph c. s. een Concert zal worden gegevendat zeker door allen, wier kunstgenot nog niet geheel is voldaan, op hoogeu prijs zal worden gesteld. Den IGden dezer vertrekt de O. I. landpost over Sou- thampton. Heden morgen dreigde er brand te zullen ontstaan in een der huizen achter, den heer Tat,die echter, dank den ijverigen bemoeijingen der Marine, tijdig is voorgekomen. Naar wij vernemen, belmoren de beide Noordschc oor logsvaartuigen El li da en Al feu, jl. zondag morgen weder van hier vertrokken, tot liet eskader van Prins Oscar, Vice-Admiraal van Noorwegen en zijn zij bestemd omonder de vlag van het fregat met schroefsloomvermogen St. Olaff, tegenwoordig te zijn bij de krooning van den koning en de ko ningin op den o Augustus aanstaande. Met veel belangstelling hebben H. II officieren het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier bezocht en de inrigtingen voor het ouderwijs, de opleiding en verzorging der adelborsten hoo- gelijk geroemd. De telegraaphkabel door de Zuiderzee is eergisteren voor de dienst opengesteld. De minister van marine heeft ter kennis van belangheb benden gebragt, dat de kantoren van het loodswezen, thans gevestigd in het locaal gelegen aan de Eenhoornsluis te Am sterdam, met den 17den dezer maand zullen worden overge- bragt in het loodsgebouw, staande op den weslcrdoksdijk aldaar. Berigten uit Syrië melden, dat te Rasheya verschrikkelijke looneelcn hebben plaats gehaden wel onder de oogen der Turksche soldalen, die zelfs weigerden de vervolgd wordende christenen in hunne casernen op te nemen. Men heeft daar Drusen geziendie jonggeboren kinderen den hals afsneden in tegenwoordigheid der ouders en dezen noodzaakten het bloed op te drinken. Men schat het aantal vermoorde christenen in de dorpen Hasbeya en Rasheya op loOO. Na den slag van Solferino ontving de fransche minister van oorlog een naamloos schrijven, waarin een officier werd beschuldigd, zijn pligt bij dien veldslag te kort te hebben ge daan en dien tengevolge in handen van den vijand te zijn gevallen, Een onderzoek heeft hieromtrent plaats-gehad en is het uitgekomen dat een wapenbroeder de laagheid heeft gehad den officier valschclijk te beschuldigen, daar hij ijverzuchtig op hem was. De aanklager is van de lijst der officieren geschrapt en uit de dienst ontslagen. Een particulier schrijven uit Napels luidt aldus: »Er heerscht bier groote onrust; wij hebben een koning, die legen wil en dank eene constitutie geeft, waaruit men, misschien niet ten onregle, maar-ook gehecel te regt afleidt, dat hij die weder zal intrekken. Wij hebben kleurlooze ministers, die be middelaars zijn tusschen den troon en het volk. Wij hebbeu eene liberale partij welke de annexic verlangt, en slechts eene constitutie aanneemtom des te beter de bestaande dynastie te kunnen tegenwerken. Wij hebben een ontevreden volk, dat trotsch is op het verslaan der sbirrenen eindelijk hebben wij een aantal lazarouidie gaarne een bombardement zouden hebben, om des te beter te kunnen plunderen." Aan de Neue Preusische Zeiiung wordt het volgende geschreven: »Zoo als bekend is, heeft Lodewijk Napoleon, ge- dureude zijn bezoek te Baden, het huis van wijlen de groot hertogin Stephanie bewoond en het door zijne agenten en door behangers en decorateurs uil Parijs prachtig doen inriglen. In de kamer, waar hij de Duitsche vorsten ontving, had men een klein verborgen kabinet op zoodanige wijze doen daarstellen dat de personenwelke in de kamer des keizers outvangen werden, dat kabinetje niet ontwaren kouden. Keizer Napoleon liet al de hem bezoekende vorstelijke personen altijd op eene en dezelfde bank plaats nemen en zat hij ook altijd steeds op de zelfde plaats. In dat verborgen kabinet nu bragt een stenograaf de gesprekkenwelke de keizer met verschillende vorsten voer de, op hel papier. Dat verborgen kunststuk is eerst na zijne afreis ontdekt geworden. Niet onbelangwekkend is het, hoe men te Gincinnali in Noord-Amerika voor bluschmiddelen bij brand zorgt. Dag en nacht wordt daar op een toren gewaakten drie minuten nadat er brand bespeurd is gaat de stoombrandspuit op weg, getrok ken door vier uitmuntende paarden en voorafgegaan door een wagentje, waarop een G00 meters lange lederen buis, die, als men op de plaats van den brand is aangekomenaan de spuit geschroefd en in een der 69 waterbakken bevestigd wordt. Dadelijk daalt dan een stortvloed op het brandend pand neder, met zooveel gewelddat nog geen brand is voorgekomen die waren drie of vier spuiten in werking, veertig minuten aanhield. Deze spuiten, die zoo zijn ingerigtdat in een paar minu ten nadat het vuur in den haard is gebragt, de toestel reeds kan werken, kosten f 15,750 a /'20,000 gulden, en van on derhoud gemiddeld jaarlijks ƒ500. Uit Landen wordt gemelddat voor eenige dagen aldaar eene verschrikelijke misdaad is gepleegd. Eene vrouw moet haar jonggeboren kind den hals hebben afgesneden. Het gcregt heeft zich ter plaatse begeven, om een onderzoek in te stellen. Uit Antwerpen meldt men, dat aldaar twee Ilollandsche desserteurs zijn aangehouden, die 8 dagen van hun regiment waren weggeloopen. Toen meu ze arresteerde, waren zij in

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2