1IELDERSC1IË en MWEDIEPER COURANT. 1TI B U 77* 3 T IJ D I ITG E IT~ v J>7. ZONDAG 15 J U L IJ. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Niemuediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iedere» regel meer ƒ015. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever Gedurende eenigen tijd kan er te Huisduinengeen School worden gehouden. Ouders die hunne kinderen zoo lang ter school willen zendenhebben daartoe gelegenheid op de school van den hoofdonderwijzer J. van der HAAR. Helder den 14 Julij 1860. De Burgemeester. BÜ afwezen de Wethouder, A. BOOMSMA. HELDER en NIEUWEDIEP 14 Julij 1860. Ia de vergadering der Provincale Staten van Noordholland van jl. woensdag den IIden dezer, is op voorstel van een der leden besloten, aan Gedeputeerde Staten op te dragen, een adres te rigten aan Z, M. den koning en de Stalcn-Generaal, houdende, dal de Provinciale Stalen van Noordliolland het zeer wenschelijk achten, dat het bij de Hooge regering in behande ling zijnde spoorweg-ontwerp moge worden aangenomen en dat, wat betreft de lijn in deze provincie, deze zal worden gelegd van Amsterdam naar het Nieuwcdiep door hel meest bevolkte gedeelte. Voorzeker zullen allenwien de welvaart onzer provincie ter harte gaat, dit besluit der Prov. Staten toejuichen en den wensch koesteren dat deze poging met een gunsligen uilslag mag worden bekroond. Gisteren avond had iu het lokaal T i v o 1 i alhier het aangekondigde Concert van de heeren: ZaphGrunwald Letlinger en Scsselberg plaats. Achtereenvolgens werd een tiental fraaije quartelleu door deze beroemde zangers ten gehoore gebragt. De zuiverheidkracht en omvang der stemmen wek ten de bewondering van allen die het genoegen hadden hen te hooren. Een vrij lalrijk publiek woonde dit concert bij en gaf daardoor blijken van belangstelling in de schoone zangkunst. Regt genoegelijk werd deze avond door alle aanwezigen doorgebragt en zal nog lang een aangename herinnering opleveren. De Minister van Binnenl. Zaken heeft ter algemeene kennis gebragt, dat de raad van toezigt op dc spoorwegdien sten zijne werkzaamheden heeft aanvaard, en dal een ieder, die meent in eenig opzigt tegen de uitoefening van de dienst op de Nederlandschc spoorwegen bezwaren te hebben, die be zwaren regtslreeks aan dien raad, gevestigd te 's Gravenhage, kan kenbaar maken. Volgens particulier schrijven, deelt de Middelb. C. mede, dat aan boord van Zr. Ms. fregat met stoomvermogeu Evertsen een epidemische oogziekte hccrschte, waardoor 9 man der equipagie te Lissabon in het hospitaal zouden achter blijven. Zoo de ziekte niet mogt ophouden en er zich nog meer gevallen voordedenzou het fregat te Port Mahon geheel wor den uitgehaald en berookt. Bij het arbeidende personeel in het kamp te Miligen on derscheiden zich acht Amslerdamsche timmerlieden, die eene gelofte hebben gedaan om baard noch hoofdhaar te scheren, vóórdat de werkzaamheden aldaar zullen zijn geëindigd, op poene ccner boete van eeuige guldeus, ten voordcele hunner kameraden. Sedert blijven zij hunne gelofte getrouw, en zien er thans uit als echte zonen Esaus. Hoe zij het zullen maken, nu het zeker is, dat de werkzaamheden eerlang, door de komst der troepen, zullen moeten worden gestaakt, om eerst iu het volgende voorjaar weder te worden hervat, zal later blijken. In den thans verschenen fransch keizerlijken almanak zijn onder de naamlijst der regerende vorsten de hertogen van Tos cane en Modena en de hertogin van Panna niet opgenomen. In die van 1839 werden deze als zoodanig nog opgegevci Dezer dagen wordt voor het prov. gcreglsh Holland behandeld de zaak van Johanues Straat!

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1