Her van beroep, beschuldigd van moedwillige brandstichting in een gebouw, waardoor te voorzien was, dat inenschenlevens in gevaar Londen worden gebragt. Het O. M. wordt waargeno men door den advocaat-generaal Mr. Francois, terwijl de heer Mr. I). van Raalle, als verdediger van den beschuldigde op- treeilt. 21 getuigen zijn in dezen gedagvaard waarvan een afwezig, wiens veiklaring in de zitting werd voorgelezen. De ver klaringen komen hierop neder, dat eenigen, na het voorval, verbrande papieren aan het houtwerk gehecht en ook half ver brande muziekstukken op den vloer hebben aanwezig, gezien. Verder is gebleken, dat de goederen des beschuldigden voor ecne som van 7000 gulden waren geassureerd. Veel van die goederen was geborgen in zijn kelder, welke omstandigheid door hem aan den regler commissaris bij zijne visitatie niet is geopenbaard. Die geborgen goederen hebben, volgens gedane taxatie, ecne waarde van 7800. Als reden van dat verbergen gaf besch. op, dat zijn winkel moest worden schoongemaakt, welke verklaring overeenstemt met die door de schoonmaakster afgelegd, waaruit levens blijkt, dat zij kort voor den brand door hem was aangenomen, om op een nader te bepalen dag zijn winkelhuis behoorlijk te reinigen. Verder heeft de beschul digde den vorigen avond ten huize zijner nicht gezegd, dat zijne zaken op goeden voet stonden. Het vermoeden des be schuldigden over het ontslaan van den brand is, dat hij kan veroorzaakt wezen door het spatten van vonken van zijn nachtlicht. Nog blijkt, dat de besch., hoewel vele schulden hebbende, noglans vele ouingekasseerde rekeningen ten laste van onderscheidene ingezetenen bezit. Na afloop van het getuigenverhoor heelt het O. M. de dood straf gecischt, uit te voeren binnen de stad Leiden. De rcglbank te Appingadain heeft dezer dagen een bevel van gevangenneming verleend tegen eenen arbeider, die in den laatstcn lijd herhaaldelijk de vrijheid bad genomen om de koeijeu van den landbouwer, bij vvien hij des daags in het werk was, des nachts in de weide uil te melken en zich die melk toe te eigenen. Hij is door twee rijksveldwachters op heeter daad betrapt. Men verheugt zich zeer over deze ont dekking, omdat eensdeels tegen dicfslallen als de onderwerpe- lijke bezwaarlijk kan worden gewaakt en anderdeels de koeijeu zeer lijden, daar zij, die zich hieraan schuldig maken, zich zelden den tijd gunnen om de koeijeu behoorlijk uil te melken. Blijkens mededccling van Zr. Hls. consul-generaal le Napels, is bij besluit van 19 Junij bepaald, dat wegens hel uitbarsten der cholera te Malaga, de van daar aankomende schepen aan eeue strenge quarantaine van tien dagen en aan eene zuivering van de lading onderworpen zijn wanneer zij op de reis geene ziekte of sterfgevallen hebben gehadin bet te genovergestelde geval zullen zij worden afgewezen. De schepen, die uit aile andere Spaansche havens komen, zullen aan eene observatie-quarantaine van 10 dagen onderworpen zijn. Een jong meuscb le Parijs, loteiing voor de ligting van 1859, had eene som van 2500 francs bespaard, om zich een remplacant le koopen. Daar hij voor de dienst werd afgekeurd, heeft hij deze soin aangewendorn een jeugdigen werkman die in de loling gevallen en voor de dienst goedgekeurd was, een plaatsvervanger te verschaffen. Volgens de jongste berigten uit Palermo, blijft het be legeren van Mcssina nog altijd bepaald, doch de vreesselijke hitte, die gedurende de maanden Julij en Augustus op Sicilië heerscht, bemoeijelijkt de krijgsoperaliën tegen die plaats ten hoogste. Van Palermo worden eenige mededeelingen gedaan over de ministeriële verandering welke aldaar heeft plaats gehad. Den 25 Junij jl. bad de beer Lafarina eene bijeenkomst met den dictator, welke ongeveer drie uren duurde; graaf Pasano, Sar- dinisch ambassadeur, was daarbij tegenwoordig. De heer La farina eischic eene geheel aftreding van bet ministeriebetgeen door Garibaldi werd geweigerd. Twee dagen later te 8 uur 's avonds vormden zich bijeenscholingener werden redevoerin gen aan het volk gehouden, waarin de fouten van het minis terie werden aangetoond. Ecne groote menigte begaf zich naar het paleis onder de kreten: Leve Garibaldi! Weg mei Crispi! Weg met bet ministerie!" Eene deputatie verzocht Garibaldi een nieuw ministerie le benoemenwaarin hij na zeer veel moeite toestemde; bet bestaat thans uil baron Nalolibuilen- landschc zaken; de hecren Santo Canalejustitie; d'Aala bin- nenlandselie zaken; la Loggia, openbaar onderwijspater Lan- za, eeredienst, en di Giovanni, financiën. Het nieuwe ministerie geniet hel algeincene vertrouwen. BURGERLIJKE STAND. Van 7—14 Julij 1860. GEHUWD: S. Vos en T. Buijs Zaatman. BEVALLEN: M. Ossen geb. Wanink Z. A. I. Niepoth geb, de Jong D. N. Smittenaar geb. Borst D. T. Garstenveld gob. van Ha ren Z. H. Broekhuisen geb Kooijman D G. Hoogschagen geb. Bruin Z. T. van Seelt Koningstein geb. de Wijn Z. OVERLEDEN J. Rijkers 14 j. A. Muiten 23 j. J. Jansen 45 j. Ambtshalve ingescheven 2. SCI-IEEFSTIJDIIGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 11 Julij. Niets. 12 Julij. Lion (st.), Londen. Mi nister Thorbecke (st.), Huil. Dolphin, Wallöe, Narva. Zeemanshoop Hansen, dito 1. v. Cucxhaven. Grevende Karen Wedel, Christensen, Drammen. Erstatningen, Spilberg Arendahl. 13 Julij Cycloop, Takes, Huil. Twenthe, v. Streijcn Rembrandt Haacke, Kroonstad. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 11 Julij. Grootmeester Nationaal, Giesse, Batavia Juno, Roszbergen, Suriname. Chebucto, Leesch, Genua. Albertina, Zvvael, Liverpool. Provincie Overijssel, Gruppelaar, Dund. 3 Gezus ters, Dijkstra, Johanna Marchina, Koning, Zeldenrust, Lobman, allen New- castle. Hannah en Mary, Gerrard, Gazelle, Stephcnson, beiden Sunder- land. Christiaan August, Ivensen, Riga. Oscar, Bondo, Frederikstad- 12 Julij Ortelus, Groote, Batavia Mentor, van 'tVeer, Heideivika Regina, Pekelder, Cornelia en Geertruida, Hoeksma, Sippe Visser, de Jong,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2