PUBLIEKE VERKOOP. ÖEME1T3DE 3EB.I3TE1T. KOFTJALKSCHIP, als de Italianen) op het looneel geworpen en de kreten «Leve Viclor Emmamicl! Leve Garibaldi!" geuit. De Ilongaarsche bla den bladen maken van deze demonstratie echter geen gewag. Voor eenigen lijd geraakte opeen stoomschip uit Stellijn terwijl het zich in de vaart bevond, eene matras in brand, welke onder een in het verdek aangebragt venstertje lag. Het sterk concaaf geslepen vensterglas had hier als brandglas ge werkt. De brand werd spoedig ontdekt en gebluschl. Intusschen verdient dit geval opmerking, omdat menige scheepsbrand, waarvan het onslaan onverklaarbaar bleef, welligt dezelfde oor zaak heeft gehad. Het geneeskundig lijdschift The Lancet bevat o. a. het volgende: »Dr. Berinis, van Kenlucky, heeft bevonden, dat 10 j>Ct. van de doofstommen. 5 pCt. van de blinden en 1b pCt. van de idioten in de verschillende inriglingen van liefda digheid in de Vereenige Stalen, uit huwelijken tusscben eerste neven en nichten zijn gesproten. Deze verbindtenissen zijn thans in zekere staten, inzonderheid in Kentucky, verbonden. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 15 Julij. Sir Robert Peet, Lange, Tjilatjap, vertr. 9 Maart. Zeenimph, Schipper, Antwerpen Emma, Hofkamp, Londen. Zenobia, Carter, Yarniouth. 16 Julij. Beaver (st), Londen. Diana (at.) dito. 17 Julij Ann and Margereth, Cardiff. Fourni, Nantes. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 15 Julij. Thames, Davison, Sunderl. Unity, Mean, dito. Twenthe (stHult. 16 Julij. Rureau Véntas, Rosenbeek, Li- vorno. Vega, Huun, Lissabon. Ferdinand en Louis, Nolting, Cardiff. John and Mary, Waithead, Newcastle. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 17 Julij. W.S 2i pc. 65|. 5 pc. 7G£. 4 pc. 98f. Spanje. 1| pc. 59|. buitcnl. 5 pc. 48-f. binnenl. a pc. 48. Rusland. 1816, 5 pc. 102f 5 pc. 101. 1829, 5 pc. Oostenrijk, melall. S pc. 52. dito 2^ pc. 27 dito rente amst. 5 pc. 74,nationale 1854 5 pc. 58f. Koning Frans van Napels heeft zijn volk beloofd voortaan vrijzinnig te zullen regerenzijne vrijzinnigheid gaat hem echter nog niet regt van de hand. De spaansche generaal Prim heeft permissie gekregen om het opperbevel over de napolilaansche legerscharen te aanvaarden. Berigten uit Syrië bevatten een relaas van de vreeselijke moorden, brand, roof, diefstal, plundering en verkrachting, welke nog steeds voortduren. Het ncderlandsche Hof zal voor den lijd van acht dagen in den rouw gaan, wegens het overlijden van Z. K. H. prins Jeröme, ex koning van Weslphalenbroeder van den eersten en oom van den legenwoordigen keizer Nap. Een der kandidaten voor de betrekking van president der Verecnigde Staten heeft zijnen kiezers eene staatkunde van non-iutervcnlic toegezegd als ze hem namelijk maar ver kiezen. De prefect van policie te Parijs heeft, lot groot ongenoegen van heereu liefhebbers, maatregelen beraamd en besluiten vastgesteld om misbruik van billard-spelen te voor komen. Vagebonden en vreemdelingen mogen niet meer bil lard spelen; de kastelein moet zorgen, dat er niet valsch ge speeld worde; weddingschappen aangaande de nommers der pol bollen zijn verboden. Op Ternate is een schok van aardbeving gevoeld. De officier van Justitie te Zwolle ver zoekt opsporing, aanhouding en opzending van eenjong menscb, oud 47 jaren, van een onzuivere moraal, gebogen houding en duitscb-hollandschen tongval. De Heilige Vader heeft in eene allocutie zijn ongenoegen uitgesproken over de ge- weblaandoeningenarrestatien en veroordeelingen van pries ters in de Rotnagna en in de voormalige hertogdommen. Garibaldi heeft ecnige rustverstoorders genoodzaakt den Sicili- aanschen grond voor een ander tc verwisselen en onder een minder bewolkten hemel verblijf te zoeken. Keizer Nap. heeft dezer dagen eene Marokkaansche deputatie ten gehoore ontvangen, beslaande uit de heeren: Hadji-Edris-Beu-Mohamed- Ben-Indris, EI-Said-el-Barnoussi-Ben-Jalloulen Kaid-Abd- el-Kadcr-Boukhary. Dc boetpredikatie. Een gouverneur kapittelde zijn leerling wegens diens ongeregelde en on gebonden levenswijze en voegde er met Pathos bij: »De tijding van uwe ondeugden zal uws vaders grijze haren met droefenis ten grave doen dalen." «Met uw verlof," hernam de onverbeterlijke deugniet, mijn vader draagt eene pruik." AD7BRTBITTIB1T, Heden overleed ons geliefd eenig Kind JACOBUS HENDRIKUS, in den ouderdom van vier maanden. M DEUTEKOM. H. S. M. DEUTEKOM—LANGEDIJK. Nieuwediep 14 Julij 1860. Eenige en algemeene kennisgeving. Op Woensdag 1 Augustus 1860, 's avonds 8 ure, zal in het lokaal Tivoli aan den Helder, ten overstaan van den Notaris W. J, H1DDEBOK, publiek worden verkocht: Het overdekt en gewegerd KOFTJALKSCHIP, ge naamd Johanna Mariagevoerd geweest door schip per B. Noorderhavex gemeten op 74 tonnen, thans liggende in het Ileldersche kauaal, in de Gemeente den Helder met daarbij behoorende complete INVEN TARIS. Nadere informatiën zijn op franco aanvrage te bekomen ten kantore van den Notaris W. J. HIDDE BOK voor noemd,en den heer G. SLESKER Gz. te Koedijk.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3